Економски факултет (reloaded)

Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Да не знае некој која беше групата по финансиски пазари и институции што ја кажа аситентот, и што има на неа?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Да не знае некој која беше групата по финансиски пазари и институции што ја кажа аситентот, и што има на неа?
Повели :smir: Пријави се на групата, треба да те прифати асистентот за да станеш член, и преку неа на меил ќе ни праќаат документи (презентации енд стаф) ;)
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
hello me interesira delovno komuniciranje od Blagoja Gjorgjievski so predmet...kako so kolokviumite...tnx:P
 
Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
До каде е стигнат со предавања Економика на претпријатие и има ли нешто скратено од книгата?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
До каде е стигнат со предавања Економика на претпријатие и има ли нешто скратено од книгата?
Ми кажаа дека стигнал до 134 страна.
Скратено: од 48 до 51, од 60 до 68 и од 104 до 134.
Ова за кај Димитар, ама би требало истото да важи и кај Кирил.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Колеги РЕВИЗИЈАААА!?!?!???Годинава има нова книга ама зашто уште не е излезена од печат професорката ке ни дава материјали.ДУРИ пред неколку дена ни ја даде само прва глава што има накај 80 страни...материјалот е тежок и обемен... и да не објаснувам многу на форумов има сигурно некој што полагал минатите години па да ни каже што како да се учи,на што да се обрне внимание,какви се отприлика колоквиумите и тоа...Фала однапред.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
3
Јас сум вонреден студент, и ја имам старата книга Ревизија, па од неа учам ..... Дали би биле лубезни да ми кажете кои теми се опфатени во материјалот што го има дадено професорката .... Однапред Благодарам
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Па сега за сега ја даде само прва глава Поим,улога и значење на ревизорската професија во развиените економии...за понатаму незнам,рече во стандардите имало некои измени или така нешто...
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Лани беа на заокружување, со повеќе точни одговори, мислам дека имаше 4 понудени одговори и може да беа 4 точни, а немаше наведено колку се точни.
Има добри скрипти во либро, на памет се учеа само набројувањата и се поминуваше. :)
A za povisoka ocenka treba da se uci i od kniga ili prasanjata pagaat samo od skriptata?

--- надополнето ---

Kazaa deka stignal do 134 str. Ne treba da se uci od 48 do 51, od 61 do 68, od 104 do 134, tretata tema i poslednata t.e. 11 tema.

--- надополнето ---

Znae nekoj do kaj e so predavanja Prof, Bojadzioski EKONOMIKA,i do kaj ke e prviot kol.?
Kazaa deka stignal do 134 str. Ne treba da se uci od 48 do 51, od 61 do 68, od 104 do 134, tretata tema i poslednata t.e. 11 tema.

--- надополнето ---

da ne imaat spomnato MCR ili megunarodna ekonomija koga ke ni bidat kolokviumite
Samo se znae deka se od 11 do 19 mart. Drugo nema nisto podetalno. Ponatamu ke bide istaknato.

--- надополнето ---

Prodavam Statistika, obelezano se so treba da se nauci za 10ka :D Cena 800 den
Ke mozes nakratko da mi kazes sto treba da se uci po statistika, od kade ne se pagaat prasanja i sto treba najmnogu da se uci?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Да се надоврзе Редхед на ова-ке ве замолам без пп во иднина, не можам по мејл да ви праќам прашања, не дека ме мрзи, него немам резервен мејл. Е фала.
И да, не сум ги ја правела прашањата, само ги дистрибуирам, така да не е моја заслугата.:pipi:
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Да не знае некој маркетинг политика на цени и финансиски пазари и институции за кога се закажани првите колоквиуми и до каде е за финансиски пазари до која глава????? Фала
 

A.A

Член од
16 ноември 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Финансииски пазари и институции дали пушти список денес?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom