Економски факултет (reloaded)

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
:place::place::place: ако е стварно вака тешко нас!
Секако ни беше ова најтежок семестар, сега и ова ни фалеше, да земе некој да ги утепа тие таму што прават вакви глупости. Па кај ќе стигнеме ова се да го научиме, и со 3 задолжителни беше тешко, а не пак сега.:tapp:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,daj kazete nesto povekje za slednive predmeti:Ekonomija na investicii,Regionalna ekonomija,Ekonomski razvoj,Politika na tehnoloski razvoj i Politika na socijalen razvoj,kazete kolku e lesen predmetot,profesorot kakov e,dali lesno/tesko se pominuva,prisustvo dali e bara itn,blagodarime odnapred:):):))))))
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Чекајте сега едно блиц прашање: Во прва година ќе имаме три задолжителни предмети зимски, а два во летниот семестар?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.383
Поени од реакции
25.159
Чекајте сега едно блиц прашање: Во прва година ќе имаме три задолжителни предмети зимски, а два во летниот семестар?
Да. Во зимскиот семестар си бираш еден изборен и имаш вкупно 4 предмети, а во летниот исто така бираш еден, а имаш два задолжителни.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Да. Во зимскиот семестар си бираш еден изборен и имаш вкупно 4 предмети, а во летниот исто така бираш еден, а имаш два задолжителни.
Аха ок фала (ме бунеше страницата од факултетов пошто е таму обратно -.-)..
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.752
Поени од реакции
1.501
Kolegi,daj kazete nesto povekje za slednive predmeti:Ekonomija na investicii,Regionalna ekonomija,Ekonomski razvoj,Politika na tehnoloski razvoj i Politika na socijalen razvoj,kazete kolku e lesen predmetot,profesorot kakov e,dali lesno/tesko se pominuva,prisustvo dali e bara itn,blagodarime odnapred:):):))))))
Најпеколна година сепак вистинскиот пекол е 4 ама тоа да стасаш таму прво :) Економија на инвестиции е еден од потешките предмети според мене има една задача која треба да научиш ккако се решава ако сакаш да положиш а таа задача ти е цел втор колквум.... Присуство да за да си ги земеш вежбите инаку не. Економски развој уште еден лудак ( прашај некој економија на работна сила што имал ) Гледај да го фатиш на колк оти на испит тешко тебе на пишување е и поминува обично 1-2 или никој. Регионална оди на предавања и ќе немаш проблем да го решиш на колк. Политика на технолошки ти е исто срање ко управување со системи и Златка предава па види ти. Политика на социјален развој немам учено ич само му пишував глупости и положив
--- надополнето: Aug 26, 2011 8:15 PM ---
Аха ок фала (ме бунеше страницата од факултетов пошто е таму обратно -.-)..
Не е битно најважно е збир на кредити да не ти надминува 35 во семестар и може да стаиш и 5 во зимски и два во летен само да имаш
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
27
Поени од реакции
0
Kolegiii nekoj da kaze neso za investicionen manadzment , nekoj prasanja ili od predavanja slajdovi da ne ima ???
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Да. Во зимскиот семестар си бираш еден изборен и имаш вкупно 4 предмети, а во летниот исто така бираш еден, а имаш два задолжителни.
па кај смеат вака да прават? на веб страната нудат едно а во реалноста друго? ако навистина имаме 3 задолжителни предмети во зимскиот семестар ќе ги тужам за нетранспарентност...можеле да напишат на веб страната за тоа па пред уписите да бевме свесни за тоа што не чека...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
па кај смеат вака да прават? на веб страната нудат едно а во реалноста друго? ако навистина имаме 3 задолжителни предмети во зимскиот семестар ќе ги тужам за нетранспарентност...можеле да напишат на веб страната за тоа па пред уписите да бевме свесни за тоа што не чека...
:pos:
Што ти менува тебе, кога и колку имаш задолжителни предмети. Ако е така, почекај додека почнеш, не си свесен колку причини ќе имаш за тужење :D
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
:pos:
Што ти менува тебе, кога и колку имаш задолжителни предмети. Ако е така, почекај додека почнеш, не си свесен колку причини ќе имаш за тужење :D
хаха, како бе што ми менува мене :) лани другар ми се отепуваше од учење за 2 предмета, глава не дигаше од книга а годинава не 2 него 3 предмета се!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
хаха, како бе што ми менува мене :) лани другар ми се отепуваше од учење за 2 предмета, глава не дигаше од книга а годинава не 2 него 3 предмета се!
Па нема семестар со два предмети, сигурно само два предмети учел другар ти :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Па нема семестар со два предмети, сигурно само два предмети учел другар ти :)
Да не дојде до недоразбирање, мислев за 2 задолжителни, изборните не ги мешам.. колку што гледам на веб страната сеуште стои дека има 2 задолжителни предмети (зимски семестар) а колку што успеав да разберам од постовите погоре ќе имало 3 задолжителни за зимскиот семестар.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Да не дојде до недоразбирање, мислев за 2 задолжителни, изборните не ги мешам.. колку што гледам на веб страната сеуште стои дека има 2 задолжителни предмети (зимски семестар) а колку што успеав да разберам од постовите погоре ќе имало 3 задолжителни за зимскиот семестар.
А што ти мења дали е задолжителен или изборен? Секако ќе мора да го учиш. Некои изборни се потешки и од самите задолжителни (д. етика и основи на сметководство пример).
Ако сакаш да си имаш 3 предмети прв семестар пиши си ги само задолжителните, па нареден ќе имаш 2 задолжителни и 2 изборни предмети.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom