Економски факултет (reloaded)

Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Да прашам некој кој е повеќе запознаен да ми каже нешто за Деловно комуницирање, Стратегиски маркетинг, Стратегиски менаџмент кој е полесен за учење како што треба да изберам 2 од 3 па ме интересира?? Благодарам
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
А ќе мора да ја купиме? :confused:
Копија мислам дека не смееш, оти ја носиш на колоквиум и кејсови решаваш.
Можеш на старо да си ја набавиш, само да не му текнало нова да издаде во меѓувреме...
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
2100 или нешто така беше.
Да не го спремаш уште сега а? :icon_lol:
Не бе, ќе заборавам се додека почнеме.. Треба тазе научено да ми е :icon_lol: Еве кој го прочита мислењево прв, а има положено менаџмент и има книга, нека ми ја чува! :D
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Не бе, ќе заборавам се додека почнеме.. Треба тазе научено да ми е :icon_lol: Еве кој го прочита мислењево прв, а има положено менаџмент и има книга, нека ми ја чува! :D
Шуклев за промена на книга дава известување на првото предавање, овака кој што и да ти каже се се само шпекулации, нова книга ќе издаде ако му потребаат вишок пари, бидејќи за нова книга трема нов дизајн на корицата да се стави, а тоа е голема работа. :) А копии мислам дека нема да ви дава да носите на полагања.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Шуклев за промена на книга дава известување на првото предавање, овака кој што и да ти каже се се само шпекулации, нова книга ќе издаде ако му потребаат вишок пари, бидејќи за нова книга трема нов дизајн на корицата да се стави, а тоа е голема работа. :) А копии мислам дека нема да ви дава да носите на полагања.
Ако е истрошено старото издание ќе пушти во промет ново :)
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Не мора, на испит ќе ти дадат копија од кејсовите. И, да носиш книга и да не носиш веројатноста да погодиш кејс е 1:1000000000000000000000
По менаџмент на мал бизнис и деловно планирање не даваше копии, стриктно книга оригинал.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Колеги ќе се одржи ли испитот по Статистка на 29 Август (Понеделник), бидејќи слушнав нешто дека ќе бил неработен тој ден??? Има ли некој некаква информација???
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Не мора, на испит ќе ти дадат копија од кејсовите. И, да носиш книга и да не носиш веројатноста да погодиш кејс е 1:1000000000000000000000
Јас слушнав дека рекол веќе нема да дава копии од кејсовите туку книга ќе мора да си носиме.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.140
Поени од реакции
854
Ќе може ли некој да објасни, Основи на маркетинг- какви прашања дава на испит?
(поделби,дефиниции,бодирање,Т и НТ,повекекратен избор..итн)..
Досега не си бил на испит или колоквиум маркетинг? :confused:
Дава и поделби и дефиниции, дава се` од книгата што може да се формулира како прашање, јас додуша го положив пред 2 години но не верувам да е многу сменето, дава и Т/НТ и повеќекратен избор.
 
Член од
8 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ако може некој постар колега што сменил смер да ми каже како оди целата постапка...прочитав на страната на факултетот ама ако може некој да пренесе искуство би било подобро :) ме интересира дали се зема образец од сстудентски за молбата. благодарам :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Kolegi ajde od tie sto ste polagale ,kazuvajte sto da se uci Upravuvanje so sistemite kaj Zlatka Popovska,i Upravuvacko smetkovodstvo od nekoj sto odel na vezbi ,ako moze tetratka ,pls
Vonreden student:place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom