Економски факултет (reloaded)

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.140
Поени од реакции
854
Ако може некој постар колега што сменил смер да ми каже како оди целата постапка...прочитав на страната на факултетот ама ако може некој да пренесе искуство би било подобро :) ме интересира дали се зема образец од сстудентски за молбата. благодарам :)
Можам само да ти помогнам дека образец за молба не постои :)
Си купуваш празен табак (а можеш и од дома да си земеш) и го пишуваш рачно текстот
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
Момци и цурици...седма тема за каматна и процентна сметка во збирката по математика треба да се учи? Знам дека спомнуваа дека терминска, верижна бла-бла-бла сметка не треба да се учи, па и овие да не ги скратил. Ко што знам, на претходниот испит немаше вакви задачи, ама пак...да си препрашам, на некој да не му се трефнало нешто вакво.

И да...ако има некој одговори од прашањата по математика, нека не се срами да ги прати :).
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Колеги статистика да не ви се наоѓа некој тест од испит, задачка или слично :):) ???
 
Член од
18 јуни 2011
Мислења
28
Поени од реакции
1
Незнам дали се повторувам, али ќе може ли некој да ми каже нешто повеќе за Е-бизнис смерот, какви се професорите, тежок ли е материјалот? .. и.т.н.
Може информации во ЛП :)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Момци и цурици...седма тема за каматна и процентна сметка во збирката по математика треба да се учи? Знам дека спомнуваа дека терминска, верижна бла-бла-бла сметка не треба да се учи, па и овие да не ги скратил. Ко што знам, на претходниот испит немаше вакви задачи, ама пак...да си препрашам, на некој да не му се трефнало нешто вакво.

И да...ако има некој одговори од прашањата по математика, нека не се срами да ги прати :).
Треба треба, се да си извежбаш, има обичај да дава задачи од тие темички, како што направи последен пат на вториот колоквиум и зафркна еден куп студенти кои мислеа дека тие задачи се лесни и не вежбаа ништо. Исто од тие теми и лекции што кажал дека не треба и од тие обавезно решавај. Се сеќавам за парцијални матрици, ни ги тргна за колоквиум а во една група имаше таква задача.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Колеги утре од колку и дали работат тетките на студентски. фала
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
Колеги имате ли некој совет за Банкарски менаџмент?Што се паѓа најчесто
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Колеги , некој совет за финансиско сметководство.За испит , на што да се фокусирам?Какви се прашањата , задачите?Дали наголем дел од испитит е книжење?Дали има по некое прашање од теорија?
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
163
Поени од реакции
85
Може ли некој повеќе информации да ми даде за смерот "Менаџмент"? Дали е просперитетен, дали материјалот е добар, односно дали е корисен итн.
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
Сакам да се запишам вонредно менаџмент(работам па нема да бидам во можност да идам редовно),па ме интересира дали ќе може да идам на предавање кога ќе бидам слободен од работа без разлика кој предмети се тој ден,ќе ми дозволат само на неколку предмети да идам кога ќе можам или пак ќе мора само на испити да се појавувам..??Важно мие да знам,зашо средно учев нешто сасвим трето,ма да овој смер мие доста интересен па сакам да си пробам.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Бил некој на факс деновиве... работат тетките? И колку дена ќе ми требаат за потврдите?
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
12
Поени од реакции
0
Се мислам што да одберам изборен предмет во прва година..социологија, деловна етика ( еден од овие мислам би ми бил најлесен затоа што средно бев подрачје б, кај што учев општествени науки ) или пак трговски право и промоција? Ваши искуства и совети?
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Ако го презапишам математика во втора година .. доплаќам ли нешто?
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
Ако го презапишам математика во втора година .. доплаќам ли нешто?
Па ќе платиш исто како да ти е предмет од втора,како и за другите предмети.(со кредитите како што се рачуна)
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Дали некој знае кој предмет е ставен во 4 на сметководство и ревизија место Меѓународни сметководствени системи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom