Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Ако си во приватна квота еден кредит е 10 евра. Инаку тоа со условот не е точно. И уште нешто: информациите на нет не се точни
Прелошо.. ова е 100 посто? Информациите на нет знам дека не се точни, ова со презапишување предмет ми бесе од студентски ..
 
Член од
22 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Ако си во приватна квота еден кредит е 10 евра. Инаку тоа со условот не е точно. И уште нешто: информациите на нет не се точни
@Malecko, ti bese na faks se rasprasa i dobi informacii, no nisto ne spodeluvas so nas. Izdvoi 5 min. i napisi sto tocno ti rekoa tamu poopsirno. Da ne se zamarame nie tuka. :)
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Дечки во колку часот и каде полагаме ОСНОВИ НА ЕКОНОМИЈА на 27ми??? :salut:
Економија се полага во 11 часот или во 11 и 15 не сум сигурна ама битно тогаш е :pipi:

--- надополнето ---

Ај сега да кажам јас што знам за новиов систем, вака значи ако имате еден предмет останато од прва, автоматски отфрлате еден од втора за овој од прва. Епа бидејќи отфрлате еден вие пак ќе имате 8 предмети и пак си плаќате колку што ви е партиципација за годината. Уствари се ви е пресметано со патиципација. Како предтоа само што наместо менаџмент на пример го земате математика, а менаџмент ви оди другат година. Јас така разбрав. Ова со предметите беше само пример, ако некој види логика у ова нека се изјасни, мене ми е логично.

--- надополнето ---

јас сум на надворешна, и не го мењам смерот за НИШТО!!!!!!! :je:
Супер е смерот не реков ништо лошо, да не беше немало да се запишам прво, но секој после има право да се пронајде во друго, тоа ми беше зборот
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
108
Поени од реакции
21
Луѓе да ве прашам дали знаете што е работата со тоа што малцинствата како што беше нагласено, не се влезени во државна квота?!
Или подоцна ќе има некои посебни списоци?
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
@Malecko, ti bese na faks se rasprasa i dobi informacii, no nisto ne spodeluvas so nas. Izdvoi 5 min. i napisi sto tocno ti rekoa tamu poopsirno. Da ne se zamarame nie tuka. :)
Па прашајте нешто ако знам ќе ви кажам. Јас си отидов со прашања што мене ме мачеа и ми одговорија. Не прашав баш се. Значи прашај што те интересира па ако знам ќе ти помогнам. И да ве замолам ако оди некој на факултет нека праша дали тие од летен семестар имаме право да ги полагаме во јануари. Јас мислев дека може ама еве читам нешто туку некои викаат не се знае:nesvest:

--- надополнето ---


--- надополнето ---

Ај сега да кажам јас што знам за новиов систем, вака значи ако имате еден предмет останато од прва, автоматски отфрлате еден од втора за овој од прва. Епа бидејќи отфрлате еден вие пак ќе имате 8 предмети и пак си плаќате колку што ви е партиципација за годината. Уствари се ви е пресметано со патиципација. Како предтоа само што наместо менаџмент на пример го земате математика, а менаџмент ви оди другат година. Јас така разбрав. Ова со предметите беше само пример, ако некој види логика у ова нека се изјасни, мене ми е логично.


Логично не е , ама точно е за жал. Убаво си разбрала :smir:

--- надополнето ---

Луѓе да ве прашам дали знаете што е работата со тоа што малцинствата како што беше нагласено, не се влезени во државна квота?!
Или подоцна ќе има некои посебни списоци?
Мора да има и од нив во државна квота, ама на друг список треба да се
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Чекај да прашам, онака информативно... сега се презапишуваат предмети за цела година, или само по семестри. На пример останатите предмети од зимски семестар се презапишуваат сега, а од летниот семестар во февруари?
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Чекај да прашам, онака информативно... сега се презапишуваат предмети за цела година, или само по семестри. На пример останатите предмети од зимски семестар се презапишуваат сега, а од летниот семестар во февруари?
По семестри. Значи сега си ги запишуваш тие од зимски семестар, па после тие од летен. Тие што ти останале незапишани од зимски ги запишуваш наредната година во зимски, од летен во летен...... Итн. И најважно како и да е зависно дали ти останал само од зимски или од летен семестар предмет ти ќе си го продолжиш факултетот за еден семестар или цела година. Баш ме интересира што гледате добро во ова?!?:vozbud:
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
По семестри. Значи сега си ги запишуваш тие од зимски семестар, па после тие од летен. Тие што ти останале незапишани од зимски ги запишуваш наредната година во зимски, од летен во летен...... Итн. И најважно како и да е зависно дали ти останал само од зимски или од летен семестар предмет ти ќе си го продолжиш факултетот за еден семестар или цела година. Баш ме интересира што гледате добро во ова?!?:vozbud:
Е баш така и јас мислам а логично реков дека е зошто нема да се плаќа за презапишување зошто се е во партиципацијата за таа бројка предмети и тоа е тоа.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Луѓе да ве прашам дали знаете што е работата со тоа што малцинствата како што беше нагласено, не се влезени во државна квота?!
Или подоцна ќе има некои посебни списоци?
Може им текнало да го сменат тоа.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
znaci sega tie predmeti sto gi imame slusano i polozeno a sme bile na kvadrat i dr. i sme nemale pravo da gi polagame ama prof dozvolile NE NI VAZAT i ocenki ke zemene togas koga ke gi zapiseme vo toj semestar????? ako jas dobro razbiram nemozes vo fevruari da zapises povisoka godina iako si gi polozil site tie predhodno SEGA NE TI VAZAT ???? mnogu e loso ako e vaka!!!
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
znaci sega tie predmeti sto gi imame slusano i polozeno a sme bile na kvadrat i dr. i sme nemale pravo da gi polagame ama prof dozvolile NE NI VAZAT i ocenki ke zemene togas koga ke gi zapiseme vo toj semestar????? ako jas dobro razbiram nemozes vo fevruari da zapises povisoka godina iako si gi polozil site tie predhodno SEGA NE TI VAZAT ???? mnogu e loso ako e vaka!!!
Претчувствувам дека уште долго нема да добиеш одговор на твоите прашања, зашто уште основните работи што се на никој не му се јасни.
 
V

Viktor g

Гостин
, Ај ја да прашам следново што би требало да изберам од овие предмети [FONT=&quot]Меѓународни финансии ,[/FONT]Корпоративно управување,Хартии од вредност потфолио менаџмент, деловен јазик2. Изгледа со новиве глупости ако нема промени мора да земам [FONT=&quot]Меѓународни финансии па искуства околу него[/FONT]
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
28
Поени од реакции
2
Ќе може некој од постарите колеги да каже збор два за асистентите Кирил Јовановски и Елена Наумовска ? Пошо гледам дека често ќе се среќаваме па онака чисто информативно..да знаеме што да очекуваме :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom