Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
се јавив во студентски сеа... и бев запрепастен од одговорот.... предметите што сте ги слушале од зимскиот семестар ова ви е последна шанса пред да ги презапишето... тоес ако сеа го паднеш го презапишуваш... а тие што си ги слушал во летен семестар, не се знае дали ако паднеш сеа ке ги презапишеш или во февруари имаш уште една шанса.... значи ни они незнаат уште како што ке биде.... ова се информации од студентски од теткицата од 4та година

Додека не се среди целата работа со деканот, нема да се знае какви се правила ќе излезат на факултетот
Hов декан, нови услови :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
значи никаков напредок нема во глупостите околу кредитите?

бтњ честитки на сите што се примени:smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
се јавив во студентски сеа... и бев запрепастен од одговорот.... предметите што сте ги слушале од зимскиот семестар ова ви е последна шанса пред да ги презапишето... тоес ако сеа го паднеш го презапишуваш... а тие што си ги слушал во летен семестар, не се знае дали ако паднеш сеа ке ги презапишеш или во февруари имаш уште една шанса.... значи ни они незнаат уште како што ке биде.... ова се информации од студентски од теткицата од 4та година
Па добро ти кажале де, тоа веќе неколку пати е кажано и на форумов.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
се јавив во студентски сеа... и бев запрепастен од одговорот.... предметите што сте ги слушале од зимскиот семестар ова ви е последна шанса пред да ги презапишето... тоес ако сеа го паднеш го презапишуваш... а тие што си ги слушал во летен семестар, не се знае дали ако паднеш сеа ке ги презапишеш или во февруари имаш уште една шанса.... значи ни они незнаат уште како што ке биде.... ова се информации од студентски од теткицата од 4та година
Добро бе паничари. Како никој не разбира дека ова со ЕКТС е подобро.

Се презапишува ПРЕДМЕТ. Или се презапишуваат ПРЕДМЕТИ. Нема повеќе КВАДРАТ. Ако заглавиш статистика, менаџмент, маркетинг или некој сличен предмет, нема дремење дома со години дур не го положиш. Само тој предмет го презапишуваш, само тој предмет го плаќаш повторно. Со останатите предмети тераш понатаму. Теоретски можеш до четврта година да стигнеш, се да имаш положено, а на пример математика уште да го влечкаш.

Така да сите, посебно првачиња и вторачиња, доста мрчкате.

--- надополнето ---

Од надворешна трговија на финансиски менаџмент.
Мислам дека департманот ти е проблемот.
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Па добро ти кажале де, тоа веќе неколку пати е кажано и на форумов.
а што станува со предметите што сум ги слушал во летниот семестар а сега евентуално не ги положам ? ке имам шанса во февруари уше една или сеа ги презапишувам ? од студентски на ова ми одговорија уште не се знае
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
а што станува со предметите што сум ги слушал во летниот семестар а сега евентуално не ги положам ? ке имам шанса во февруари уше една или сеа ги презапишувам ? од студентски на ова ми одговорија уште не се знае
Па би требало. Нема логика тие од зимски семестар да има можност три пати да се полагаат на испит, а предметите од летен семестар само два пати нели ?
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
Ve molam pomognete,kazete nekoe prasanje sto se pagjalo ekonomika na pretprijatie na ispit
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
EKTS vikaat deka e olesnitelna okolnost za studiranje i od toa so go slusav mislam deka e bolje,no ako mora da gi prezapiseme uste sega ispitite sto ne ni se polozeni,zboram za od letniot semestar,malce ke me razocaraat,a ako moze da se polgaat tie uste vo januari,bez da gi prezapiseme,togas bi bilo veoma bolje :):):):):))))))))
 
Член од
31 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
0
Барам мислење од постарите колеги, оние што се пред дипломирање, или дипломирале, без разлика од кој смер се! Но ми треба реален, објективен одговор без фаворизирање на некој департман. А прашањето е: Со кој смер (Финансиски мен. или Е-биз.) е полесно да се најде работа кај нас во Мк? И зошто? И кој е полесен, и зошто? :)

Многу фала :salut:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Значи се изначитав коментари и одговори. Фала им на тие што ми одговорија, ама другите ме ставија во мисла си тие изборни предмети, социологија, трговски права еколошки менаџменти и не знам уште што...и сега не знам што да правам. Ај уште некој лесен изборен тука на листата :)
Ај зошто јас сум по стара програма, немам поим кои изборни сега ги има, пиши помеѓу кои може да бираш па ќе ти препорачам нешто.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ај зошто јас сум по стара програма, немам поим кои изборни сега ги има, пиши помеѓу кои може да бираш па ќе ти препорачам нешто.
Еве ги изборните предмети за зимски и летен семестар, англиски земам обавезно, ама за другите не знам. Фала.
http://www.eccf.ukim.edu.mk/studiranje/studii/dodiplomski/21
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Додека гледам, кажи колку предмети ти се изборни сега?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom