Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
запишејте се во Штип или во Струмица на економски , да видате ка се завршува......
like :)

Статистика кај Калина задачите и така и така, не беа многу тешки, а теоријата катастрофа...
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
запишејте се во Штип или во Струмица на економски , да видате ка се завршува......

Сите утре у архива и подигаме документите и правец Штип или Струмица :costumed2
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
like :)

Статистика кај Калина задачите и така и така, не беа многу тешки, а теоријата катастрофа...
Дааа ! Аксиоми на веројатноста: нормираност, стохастичност??? Не беше економика тоа ?:toe:
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
Teorijata na Kalina bese stvarno zeznata!
Sto mislite mozno li e da pusta so dve reseni zadaci i polovina teorija ?
Sto vsusnost ke i bide granica ?
:tapp:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Треба да напише во заграда колку точни одговори има, ова на ништо не личи вака... иначе генерално океј беше тестот...
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Помина и статистикаааа, кажујте сеа за трговско право :icon_lol: Од каде да набавам материјал, од презентациите доволно ќе е ?:pipi:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Jaс бев втора група и лесно поминав :) Не знам зошто толку преувеличуваа демек мн тешко било... :toe: со оглед на тоа што решив, би требало да положам :pipi:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.016
Поени од реакции
6.042
Треба да напише во заграда колку точни одговори има, ова на ништо не личи вака... иначе генерално океј беше тестот...
Имаше у воведот на колоквиумот, над 1-то прашање дека ќе има 1 или 2 точни одговори.

И на скоро секое прашање на крај имаше СЕ или Е шо значи одма се знае дали тоа прашање има 1 или 2 точни одговори.

Кое од следново тврдење е точно или кои од следниве тврдења се точни
Нешо у тој смисол.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Имаше у воведот на колоквиумот, над 1-то прашање дека ќе има 1 или 2 точни одговори.

И на скоро секое прашање на крај имаше СЕ или Е шо значи одма се знае дали тоа прашање има 1 или 2 точни одговори.

Кое од следново тврдење е точно или кои од следниве тврдења се точни
Нешо у тој смисол.
Ах сеа тоа, лексикографи ќе изиграваме на испит... не знам што е толку сложено бројот на одговори да се напише во заграда како што беше информациони. Не само по статистика, туку воопшто за сите предмети зборувам...
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
lele pa neli ona ni rece da si ucime verojatnost samo od sllajdovite.....a sea tioe normiranost i adaptivnost se u knigata na slave....... ne zaeba Kalina........Zenata nema principi kako ke i tekne
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
lele pa neli ona ni rece da si ucime verojatnost samo od sllajdovite.....a sea tioe normiranost i adaptivnost se u knigata na slave....... ne zaeba Kalina........Zenata nema principi kako ke i tekne
Не знам како не и е срам,колку безвеза работи имаше дадено,за ниедно прашање не сум 100% сигурна дека ми е точно.Па и како ме нервираше се стегаше нешто цело време,главна се праеше:tapp:
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
a be treba nie studentite na dekanat da se pozalime ....so e ovaa rabota....nekoi nesta ni u dvete knigi gi nema ......ovie od Slave lesno si pominaa
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Луѓе да не ја заборавиме помошта на Драган.13-то прашање под г)... и има уште еден одговор вие го знаете веќе :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
33
Поени од реакции
0
abe trgovko prvo samo od skriptata da se uci??? zs u skriptat ne e isto so slajdovite i do kaj treba da se uci do koja lekcija???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom