Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Фала за инфо :wink: Онда да се фрлиме на учење :helou:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.970
Поени од реакции
5.565
Ах сеа тоа, лексикографи ќе изиграваме на испит... не знам што е толку сложено бројот на одговори да се напише во заграда како што беше информациони. Не само по статистика, туку воопшто за сите предмети зборувам...
Ако се жалите на Статистика, кај ќе ви е крајот на Маркетинг и Менаџмент... :) Ајде, ајде... ќе помините сите :)
 

kosta-p

relax-m
Член од
27 декември 2009
Мислења
63
Поени од реакции
1
a be treba nie studentite na dekanat da se pozalime ....so e ovaa rabota....nekoi nesta ni u dvete knigi gi nema ......ovie od Slave lesno si pominaa


abe kolega i ja celo vreme ucev i na kraj ne sum siguren za niedna sto resiv i sea sto da praam .....

kolegi sto mislite statistika na ispit tesko li e :)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Луѓе да не ја заборавиме помошта на Драган.13-то прашање под г)... и има уште еден одговор вие го знаете веќе :pos2::pos2::pos2::pos2:
леле да, ама исто и за 16то ваљда беше, баш тие ги мислев и он ми помогна пред да ги шифрирам по логика(ако може да има логика у формулите статистика- лево прекинат интервал, десно непрекинат) :pos:

Со 18 а ако ја спушти може и со 16:toe:
тешко да ја спушти, пошто сите ко што знаеме прв колоквиум е елиминаторен, така да треба да се еееептен тапа резултатите, па и тогаш да размисли дали да ја спушти границата.

Трговско право најпаметно е да си учите од книга бар за прв колоквиум зашто лани знаеше да даде и ситници што ги нема ни во презентации ни во скрипта..јас бар така поминав :smir:
самиот професор рече дека за оценки до 8ца доволно е само да се учи од презентациите, за 9ка и 10ка од книга.

иначе, ако положам статистика, стварно сум гение. се напишав, за 3 задачи знам дека ми се точни, плус и уште 12тина прашања што ги знаев од предавање(не знаев дека толку памтам), така да, да не се заречам, али ако бидне...не знам:vozbud:
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
lele pa neli ona ni rece da si ucime verojatnost samo od sllajdovite.....a sea tioe normiranost i adaptivnost se u knigata na slave....... ne zaeba Kalina........Zenata nema principi kako ke i tekne

i sea tie dve trebalo da gi zaokruzime ??? tie se to4ni ??? ja zaokruziv nenegativnost i slu4ajnost :( bas dvete pogresni ako zborime za istoto prasanje...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
самиот професор рече дека за оценки до 8ца доволно е само да се учи од презентациите, за 9ка и 10ка од книга.

Епа јас положив со 19 од можни 30 бода со учење од презентации па ти сега калкулирај си како ти одговара.Ама ипак мислам дека се зависи од групата и прашањата...
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
33
Поени од реакции
0
ja sporeduvav knigata i slajdovite vo knigta ima lekcii sto vo slajdovite gi nema opfateno da ne gi ucime tie????:toe::toe:
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
На најпрвиот час трговско право асистентката сама рече, од слајдови 8ка, ако сакате повеќе од книга. Јас го прочитав материјалот од книгата, многу е досаден и стварно во скрипта се извадени тие работи што можат уопште да се научат (освен тие делови што ги нема). Другото е се некако како некој закон препишан, секоја реченица нов ред, не се памти, не се сфаќа... И мислам некој кажуваше дека книгата била за правници (нели професорот на правен предава), и дека не требало се да учиме, па сега... не знам... За од книга нема ни време, ептен бавно иде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom