Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
ekonomija-ispit

:helou: Znae li nekoj dali profesorot po ekonomija skrati nesto od materijalot za na ispit i sto? :nesvest:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Ај некој од постариве колеги ако се имале префрлено на семестар на друг смер,ако сакаат да ми кажат кое време се поднесува молба и дали се останува на истата квота?фала поздрав:helou:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Ај некој од постариве колеги ако се имале префрлено на семестар на друг смер,ако сакаат да ми кажат кое време се поднесува молба и дали се останува на истата квота?фала поздрав:helou:
Мислам дека баш ова време се поднесува молба, до кај февруари... но мислам дека се префрлаш и во приватна квота. Прашај си негде :)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Мислам дека баш ова време се поднесува молба, до кај февруари... но мислам дека се префрлаш и во приватна квота. Прашај си негде :)
Фала наум,баш прашав на студентски и вообичаено незнаеа да ми кажат за тоа дали ќе ми се смени квотата,така да ми преостанува некој што имал искуство да ми каже шо како.позз
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
па ако не се лажам беше на прва страна ама кое прашање не ми текнува

хахаха мислиме дека сме поминале :)
колега сме поминале де :wink: него ај ако одиш утре за резултати ке сакаш ли да видиш пак за мене ФАЛА:smir:
 

Nes

Член од
28 октомври 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
kolega ne menuvas kvota, jas se imam prebaceno na drug smer taka da samo molba treba da podneses i da cekas da vidis dali ke ti bide odobrena, i mislam deka se placa 500 denari
 

Nes

Член од
28 октомври 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Фала наум,баш прашав на студентски и вообичаено незнаеа да ми кажат за тоа дали ќе ми се смени квотата,така да ми преостанува некој што имал искуство да ми каже шо како.позз
kolega ne menuvas kvota, jas se imam prebaceno na drug smer taka da samo molba treba da podneses i da cekas da vidis dali ke ti bide odobrena, i mislam deka se placa 500 denari
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
математика ми остана од лани али сеа го фатив на колоквиум .е сеа ,треба со пријава да идам на трет или на студентски да им ја дадам?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
па ако не се лажам беше на прва страна ама кое прашање не ми текнува
Колешке ако беше втора група на првата страна сигурно немаше со сите 4 точни, барем во тие некако бев посигурен што решавам.. али можда и грешам...


колега сме поминале де :wink: него ај ако одиш утре за резултати ке сакаш ли да видиш пак за мене ФАЛА:smir:
Нема проблем, ќе ти видам...

математика ми остана од лани али сеа го фатив на колоквиум .е сеа ,треба со пријава да идам на трет или на студентски да им ја дадам?
Немам такво искуство али ништо не те кошта да ја носиш пријавата...:smir:
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Od utre pocnuva upisot na ispiti ? A zapisuvanje na vtor semestar od koga bese od 28.12 ili porano ?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Колешке ако беше втора група на првата страна сигурно немаше со сите 4 точни, барем во тие некако бев посигурен што решавам.. али можда и грешам...




Нема проблем, ќе ти видам...
колега мислам дека беше за функции на етички обдор кои таа ги диктираше на предавање. ти текнува? некаде на почеток по втор колоквиум. Потоа во скриптите ги имаше дадено само еден дел (4 функции од вкупно 8) ама не ме земај за збор не сум сигурна

п.с. Фала за резултати.:smir: Се надевам добри ќе се:wink:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
колега мислам дека беше за функции на етички обдор кои таа ги диктираше на предавање. ти текнува? некаде на почеток по втор колоквиум. Потоа во скриптите ги имаше дадено само еден дел (4 функции од вкупно 8) ама не ме земај за збор не сум сигурна

п.с. Фала за резултати.:smir: Се надевам добри ќе се:wink:
:pos2::pos2::pos2: Абе да сум бил на барем едно предавање Етика ќе беше добро... ајде ваљда си во право :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
kolega ne menuvas kvota, jas se imam prebaceno na drug smer taka da samo molba treba da podneses i da cekas da vidis dali ke ti bide odobrena, i mislam deka se placa 500 denari
Ako si vo privatna ne menuvas... tocno. No Mislam deka ako si vo drzavna kvota... i ako smenis smer.. e Togas ides na privatna. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom