Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
А да престаните сите, ќе може?
Дали има или нема елиманорна група си знае професорот, за корупција... не сакам да зборам, сите си знаат како е и што е.
Кога утре се полага Меѓународна?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
А да престаните сите, ќе може?
Дали има или нема елиманорна група си знае професорот, за корупција... не сакам да зборам, сите си знаат како е и што е.
Кога утре се полага Меѓународна?
Меѓународна економија се полага во 13:30 :) (така бар стои на огласна табла)
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
58
Поени од реакции
13
те поддржувам, во право си кој си знае ке си положи а тоа со елиминаторни се чисти глупости и измислици од оние кои појма немаат математика срамота да зборувате така
Е ја имам појма математика и имам положено и ми се паднала елиминаторна група и и и и и , и сакам и тебе да ти се падне !

нема да се спуштам на твое ниско ниво зошто се сметам за акаденмски граганин а таков речник не ми прилега.

Ти изгледа одвај дочека да се запишеш на факултет за да се биеш во гради со епитетот академски граѓанин. Те жалам!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
ми пораснал речникот има некој проблем тука?
Нема проблем колешке, верувам дека си елоквентна, само те молам немој да не тепаш.

Make Excel tables, not war.
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Дали некој знае дали читалната ќе работи во вторник за учење, или ќе биде цел ден зафатена со полагања? :helou:
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Сакаш да почнам да ги редам цените на професорите?
Ај те молам нареди ги....

Наум,да таа колешка претерува,ама и дечково со изјавава малку се замлатува од земја.Дека има корупција, не оспорувам,ама дека уште од прва година,бруцош знае колку му е цена на некој,тоа мало морген.ова веќе стана узречица сакаш цена да ти кажам? ма дај....

Еве ви неоспорен факт-Ако научиш,ќе положиш.End of story.

А многу добро се знае кој бара ценовници за да плати.Тој што не може да научи.Исклучоци можеби има,но јас тие што ги познавам а платиле,платиле зошто не научиле а им виси квардат,куб итн итн....

Мислам да полагаш математика или статистика 3 сесии и пак да паднеш,епа пријателе, тебе те мрзи да научиш,па се вадиш со корупција,мржња и не знам што веќе.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Точно Chains... и другар Марко претерува. Баш ме интересира кога имал време да го научи ценовникот, колку што знам помалце од два месеци е на факултетов. Јас тука со стаж не ги знам цените :pos: Сепак има предмети кои и покрај тоа што ти се научени не ти е сигурно дали ќе ги положиш. Но, математика и статистика не спаѓаат во нив :)
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Алооооо некој за однесување на потрош. да каже нешто!!!? Се надевам овој пат на одговор :pipi:
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
58
Поени од реакции
13
Алооооо некој за однесување на потрош. да каже нешто!!!? Се надевам овој пат на одговор :pipi:
Ако си била активна на предавањата може да бидеш ослободена од колоквиумот. Снежана ќе ги извести таквите на полагање.
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Ако си била активна на предавањата може да бидеш ослободена од колоквиумот. Снежана ќе ги извести таквите на полагање.
Хехе,фала. Ама сепак прашувам каков е колоквиумот бидејки не сум мегу тие кои што ке бидат ослободени :toe::helou:
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
Дечки а да пишеше некој отприлика како изгледа прашање по Меѓународна? Мислам, ќе треба многу да раскажуваме, конкретни да бидеме, ќе има комбинирани прашања или...?
 
M

myspirit

Гостин
Е ја имам појма математика и имам положено и ми се паднала елиминаторна група и и и и и , и сакам и тебе да ти се падне !

нема да се спуштам на твое ниско ниво зошто се сметам за акаденмски граганин а таков речник не ми прилега.

Ти изгледа одвај дочека да се запишеш на факултет за да се биеш во гради со епитетот академски граѓанин. Те жалам!
сакаш да кажиш дека сум за жалење дека сум запишана на фах?да едвај чекав да се запишам, извини што ке ти ги скршам илузиите, немам математика,очигледно е дека појма немаш математика во спротивно ке го решеше..позз ја завршувам тука дискусијава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom