Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
може некој да помогне со совет околу тоа на што треба да се обрне повеќе внимание по статистика, а ме интересира и дали скриптата економика помага, или да учам од книга?!
Хммммм... за Економика не можам да те советувам зашто не сум учел од скрипта.
А за Статистика, треба здраво да седниш, да научиш се како што треба, треба и добро да знаеш да ги решаваш задачите. Тие што ќе поминат прв колоквиум, наредните два ќе ги земат како од шала :)
Браво за дечково,а и тоа е кога ќе се сносиш со цел оној стрес на факултетон,па као издувен вентил и боречка вештина ќе научиш.Може и финта му е,па затоа догурал до 3 год.пошо му плашат професорите хехехехе...
У секој случај браво...
А зошо не пишавте за колегата што беше на Идол?!Каков талент:nesum:
Е стварно, зошто некој не пиша за него, јас не го познавам (вака како фаца ми е познат, ама само толку), се што знам за него е дека знае да прави јајце на око (добро, на крај го истури)

Е ова е студентски живот, демек не млатат како јајца :pos:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
А економика што треба да се учи од првиот тупаџиски дел? Не мислам да ги памтам сите можни автори што рекле дека е предмет на економиката и што е претприемач.
Инаку колегата од идол треба да си изврши ритуално самоубиство. Да го цитирам: Ова е скопската тврдина Кале, која датира од 4000 год п.н.е. или така нешто мислам дека беше.:tapp:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Па сеа колега, ние економистите не сме на толку напредно ниво, главно сме програмирани за учење цртички, таму не спаѓаат години :pos:
Инаку не паметам веќе шо требаше за Економика на претпријатие, ама главно треба да обрниш внимание на поделбите (табели не) и дефинициите кои се со црно.

И да прашам, знае ли некој кога се полага Информациони.
На 16, на 18 или на 21??? Многу верзии слушнав :pos:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
И да прашам, знае ли некој кога се полага Информациони.
На 16, на 18 или на 21??? Многу верзии слушнав :pos:[/quote]

na 21 e mislam taka kazaa na vezbi
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
И да прашам, знае ли некој кога се полага Информациони.
На 16, на 18 или на 21??? Многу верзии слушнав :pos:
na 21 e mislam taka kazaa na vezbi[/quote]
пазете се ова ако изгледа лесно мн зезнати се прашањата :vozbud:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Па сеа колега, ние економистите не сме на толку напредно ниво, главно сме програмирани за учење цртички, таму не спаѓаат години :pos:
:aplauz: oва ќе си го ставам во резиме, кога/ако некогаш дипломирам, за да знаат шо ми е специјалност.. :S

Еј, абе има некој тука на е-бизнис, втора година?
 
Член од
9 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
na 21 e mislam taka kazaa na vezbi
пазете се ова ако изгледа лесно мн зезнати се прашањата :vozbud:[/quote]

може се зезнати прашањата ама последниот дел покрај демонсраторКИТЕ лесен ке ни биде :love1::love1::love1::love1:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Колеги ај едно пршање за Англиски јазик (1 или 2 иста проф. е). Слушнав дека е некоја нова професорка, па сакам да ми кажете дали е фина жената, на шифрарник ли е ...? Секаква информација е добредојдена.Треба да полагам Англиски 1 во јуни па некако ме фаќа страв зашто нова проф е? Фала однапред. :helou:
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Колеги ај едно пршање за Англиски јазик (1 или 2 иста проф. е). Слушнав дека е некоја нова професорка, па сакам да ми кажете дали е фина жената, на шифрарник ли е ...? Секаква информација е добредојдена.Треба да полагам Англиски 1 во јуни па некако ме фаќа страв зашто нова проф е? Фала однапред. :helou:
Да, нова е, и до сега колку што сум била на предавање ми изгледа фина жената, иначе полагањето за Анг 2 е на шифрарник со 2 колоквиума и 50 прашања на секој колоквиум. Веројатно истото ќе биде и со Анг 1. :helou:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Statistika ima sansi da ja smali granicata za pominuvane? Ova 18 od mozni 30 nekako ko science fiction mi se glea.:nesum:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
На прв колоквиум симнува граница, мислам до 15-16.
А за наредните колоквиуми нема да има потреба од симнување граница :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom