Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 март 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Има некој со искуство кај Кикеркова,конкретно за Надворешна колоквиумот?
Како оценува,бара ли везено да е,симнува граници,има ли прашања итн.
 
Член од
8 март 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
Има некој со искуство кај Кикеркова,конкретно за Надворешна колоквиумот?
Како оценува,бара ли везено да е,симнува граници,има ли прашања итн.
A da ve prasham kolegi zosto se zamarate so toa koj ja simnuva granicata koj ne, toa e poseldno nesto na koe treba da mislite, sednete i ucete pa sto bide bide... ako ja simnata graanicata ok ako ne toa e toa. Sea ke izleze kako da mu se lizam na dekanot no to e toa "NIE NE SAKAME DA SFATIME DEKA IMA GRANICA"
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Ок, јас ќе кажам, Кикеркова не симнува граница, само доколку некој на првиот колоквиум има 16 поени може да му дозволи да оди на втор колоквиум ама поените ќе треба да си ги дополни. :)
 
Член од
10 март 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
A da ve prasham kolegi zosto se zamarate so toa koj ja simnuva granicata koj ne, toa e poseldno nesto na koe treba da mislite, sednete i ucete pa sto bide bide... ako ja simnata graanicata ok ako ne toa e toa. Sea ke izleze kako da mu se lizam na dekanot no to e toa "NIE NE SAKAME DA SFATIME DEKA IMA GRANICA"
Не ми е проблем границата на мене,ама си се информирам за секој случај,да не излезе ко лани со математика,јас да сум бил на дополнителен,а да не сум видел.
А дали на некој му се наоѓаат прашања?
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
дечки ќе може некој да ми каже како идат колоквиумиве сега, кој ден се полага марк на трговс претпријатија, економика на внатрешна трг и надворешна
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
па и така ке можеше да искочиш. дури боље ќе беше у сабота да полагаме. таман ке си научиш до сабота трговско , ќе си полагаш и вечерта ке искочиш:). неделата ќе се трезниш до 1 и ќе си учиш економика за у понеделник и мирна глава! :) . а вака шо?! незнам шо попрво да учам у недела ... ја ич не се радувам :uvo:
нене јас ке станам до еден и цел ден ке се трезнам после:) затоа ми е болје вака. Учи економика и така има некој сличности со трговско право.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
дечки ќе може некој да ми каже како идат колоквиумиве сега, кој ден се полага марк на трговс претпријатија, економика на внатрешна трг и надворешна
ЕВТ 17,МТП 18, Надворешна 20 Март би требало да бидат.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Дај не ме смеете, ги имал сите можни прашања статистика :pos:
Туку некој нека каже до која страна кажаа Информациони дека треба да се учи.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
moze sovet za ekonomika na so najmnogu da obrnam vnimanie i dali site definicii za ista stvar treba da se ucat ili vazno e od koj sto e receno?zaso imam problem so pamtenje iminja a use poveke so definicii za edna ista stvar.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom