Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
По Економика асистентот ги даваше потписите, со печатот на професорката - нормално. Рече дека и утре на предавање ќе даваат пак без проблем.
Него, слушна некој за сигурно Статистика од 14 глава што треба да се учи, а што не? Знам дека задачи нема да има од таа, но дали треба цела теорија да се знае?
Вчера бев на предавање, ама предавањето го држеа две девојчиња и асистентката кажа дека од 14та глава треба да се учи тоа што они ќе го зборат...ама јас не ги слушав, си излегов поточно, пошто сум на испит и не знам дали ми мења, ама Драган дојде после тоа и рече дека од 14та глава ќе имало само едно или две прашања:toe:
 
Член од
16 јануари 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Некои колеги кажаа дека професорот по трговско утре во 12 ќе дава потписи на правен :toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ај некој којшто оде редовно на Економика да ми каже дали и од каде ќе има задачи.Ај ве молам пишете тука или приватна порака.фала
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Ај некој којшто оде редовно на Економика да ми каже дали и од каде ќе има задачи.Ај ве молам пишете тука или приватна порака.фала
Asistentot rekol deka ne bi trebalo da ima zadaci... a ako ima ke bile od kalkulacija ...
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Англиски 2 ќе дава само утре потписи или и во петок?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Asistentot rekol deka ne bi trebalo da ima zadaci... a ako ima ke bile od kalkulacija ...
Значи мерење на економичност/рентабилност/продуктивност воопшто да не го ни читам бидејќи и да има задачи тие ќе бидат од калкуација.Така?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
задачи економика

нема да има задачи економика на претпријатие како што немаше и предходниот колоквиум :je:

 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
нема да има задачи економика на претпријатие како што немаше и предходниот колоквиум :je:

Асистентот кажал на консултации дека ќе има задачи..од кај сега ова??
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Јас сум асистентот, и ќе има задачи :smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Колега, не треси зелени:)

Ќе има задачи од калкулација само?
Да, само од калкулации, сега се слушнав со професорката :pos:

(така ми кажаа, не ме фаќајте за сигурно, кој сака најсигурно, бујрум на консултации кај професорката)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Јас сум асистентот, и ќе има задачи :smir:
:pos2: асистент? :pos2:

него не е лошо да се погледнат задачите за калкулација. не ми изгледаат мнг тешки,мада мислам дека нема да има:pipi:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
абе какви задачи едвај чекаат да се отарасат од нас ,ги мрзи да проверуваат задачи.
Вака ке си пуштат на читачот и завршена работа за 5 мин:kez:нормално без задачи
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom