Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Ај некој нека каже од кога почнуваме со предавања т.е кога завршува колоквиумскава недела ?
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Ако може некој да ми најде било каков материјал на некои од следниве теми:

1)Станбен кредит

2)Поим и видови деловни банки

3)Инструменти за готовинско плаќање


Ве молам најбрзо што може!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Деца како се бодуваат прашањата трговско и со колку се мине?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
На кој бе ти деца?:tapp:

Никој незнае, ваљда со 17 точни ќе се поминува...
се согласувам... а за бодувањето моја проценка е дека ке се бодуваат по 3поени (33*3=99):smir:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Nekoj od postarive kolegi moze li da mi kaze nesto za MCR??? Kakvi se prasanjata, dali go dava najglavnoto (toa sto e so potemni bukvi) ili gi bara i objasnuvanjata????
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
На студентски не знаат ништо, можеби не ни знаат за оваа одлука :pos: Најпаметно е да го прашаш продеканот за настава...
A zasto zemaat plata tie na studentski, nikogas ne davaat konkretni odgovori sto e mnogu mnogu e preterano e veke :toe:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
A zasto zemaat plata tie na studentski, nikogas ne davaat konkretni odgovori sto e mnogu mnogu e preterano e veke :toe:
Колку и да се буниш ништо нема да се смени, така да адаптирај се на тоа какви се сега и навикни се на нивните (не)одговори. :wink:
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
ajde pamet za vtorata tura....prvata pomina kako pomina.......
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
892
Гледам многу луѓе прашуваат за априлска сесија, јас бев и се информирав но некако сето тоа околу сесијата ми е чудно.

На сајтот вели дека можат да полагаат студенти што фактички се со нерегулиран статус, односно во јануари требале да запишат квадрат но не го запишале надевајќи се на мартовска или априлска сесија (поправете ме ако не е така). Глупаво е тоа што ова го објавија дури откако голем дел студенти веќе запишале квадрат, па сега немам поим дали тие ќе можат да полагаат.

Јас имам колега што запиша квадрат поради 2 предмета и кога прашував за него на студентски, таа ми рече дека би можел да полага ама само ако имал 1 предмет оставено. Тоа ме изненади, што има врска дали се 1 или 100 предмети?!

Прва година нема шанси да полагаат во априлска :)
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Ovie od nasiot fakultet mislea deka veke nema zima, loso planiraa deka proleta ke doaga pred vreme hehehhehe SMRZNAVME EJ, daj da palime eden ogan sred fakulteto da se zagreeme :toe:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Не планирал лошо нашиот факултет, некој друг лошо планирал :)
Ама сепак имаше парно, можеби не го пуштиле на време :)
 
Член од
27 февруари 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
Прва година имаше ли денес предавања(економика и трг.право)???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom