Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.988
Поени од реакции
5.615
Aprilskata sesija vazi za kvadratite, pa peticijata najmnogu i od niv bese potpisuvana za da moze porano da iscistat.
Inace da ne znae nekoj od lanskite godini dali menadzment na mal biznis ja spustal granicata na prv kolokvium ?
I nekoj iskustvo od javni finansii ako ima da spodeli :)
Минатата година ја спушти границата на 40 поени, ама колку што се сеќавам тоа беше објавено веднаш, со резултатите...

fala ti kolega za korisnite soveti,konecno se najde nekoj koj saka iskreno da ni pomogne.i samo ako moze da mi odgovoris,posto deneska prasav 10 pati i nikoj od postarite kolegi ne mi dade konkreten odgovor.vo vrska so ekonomika,dali e mozno da ne pusti tie sto sme so 48 boda,odnosno so edno prasanje pomalce od dozvolenata granica?
Сврти некоја страница наназад, не верувам дека ќе добиеш поконкретен одговор од некој.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Трговско право се полага во 11 часот во петок , 5.02 . Има 25 прашања со по 1 (ЕДЕН) точен одговор. Сакате учете од книгата , сакате учете од слајдовите , сакате учете од скрипта , пак ке положите. Доколку не го положите прв , секако одите на втор и на трет. На испит полагате она што не сте успеале да го положите на колоквиумите.Прашања за овој предмет не се вртат и не се достапни бидејки е доволно лесен.
А зошто мислам дека професорот кажа дека нема да ја спушта границата ни за едно прашање? Тоа го кажа на првиот час кога дојде тој, не асистентката...Се надевам грешка сум:smir:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Има распоред на zepphyr за полагање на е-бизнис колоквиумот
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Колеги знае ли некој во кој дел на факултетот се наога кабинетот на проф. Славе Ристевски ???:smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.988
Поени од реакции
5.615
Колеги знае ли некој во кој дел на факултетот се наога кабинетот на проф. Славе Ристевски ???:smir:
На приземје, левата страна, лево од бифето... до крај, ќе го најдеш :)
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Колеги има ли распоред кој каде ќе полага за трговско ? Пошо една другарка ми кажа дека се уште немало истакнато :toe:
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
Колеги има ли распоред кој каде ќе полага за трговско ? Пошо една другарка ми кажа дека се уште немало истакнато :toe:
:nenene: Пред пола саат немаше, и сеуште нема изгледа...
 
G

grande-juve

Гостин
Знае ли некој во колку саат е утре ЈАВНИ ФИНАНСИИ
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
ЕВТ до која страна точно треба да се учи????
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
aj ako moze nekoj od postarite kolegi da kaze dokolku se sekjava,vo vrska so statistika,tie sto sme e-biznis kaj kalina,kako odi boduvanjeto na testot,posto imase prasanja so tocno netocno i plus drugi so zaokruzuvanje i 3 zadaci,koi po kolku poeni nosat?
 
Член од
4 март 2010
Мислења
11
Поени од реакции
1
Ако збориме за истата тогаш твојата другарка треба да добие Нобелова Награда за ИДИОТИЗАМ:tapp:.... заради нејзе паднав статистика....:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:


E sega ovaka da ti kazham...Znaesh kolku sakav da mi gi zeme formulite??? Tamn ich...Ako e zatoa i jas padnav za eden poen i kje te zamolam da pazis kako se izrazuvas...Me razbirash ili da ti objasnam da drug nachin?!! Formulite imashe pravo da gi pozajmish od nekoj drug kako shto toa go napravija drugi studenti i zatoa ne naogjaj vina vo drug za tvoeto znaenje tuku sedni i pochni da se spremash za vo juni!!! :D Pozz
 
Член од
2 март 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
E sega ovaka da ti kazham...Znaesh kolku sakav da mi gi zeme formulite??? Tamn ich...Ako e zatoa i jas padnav za eden poen i kje te zamolam da pazis kako se izrazuvas...Me razbirash ili da ti objasnam da drug nachin?!! Formulite imashe pravo da gi pozajmish od nekoj drug kako shto toa go napravija drugi studenti i zatoa ne naogjaj vina vo drug za tvoeto znaenje tuku sedni i pochni da se spremash za vo juni!!! :D Pozz

bez nervoza mozebi kolega ne naucil dobro pa formulite mu bea presudni ili imal dopisuvano vo niv sto isto znaci ne sednal i ne naucil dovolno :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom