Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Ајде некој нека не просветли од колку се полага МАТЕМАТИЧКИ МЕТОДИ во петок...??
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
znae nekoj dali kvadrati mozat da prijavuvaat ispiti sega za aprilska sesija sto ja dozvolile?????
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
a be sigurni li ste za trgovsko deka te pusti na vtori ako ne polozis na prvi????????????????????????????????????????????/
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
znae nekoj dali kvadrati mozat da prijavuvaat ispiti sega za aprilska sesija sto ja dozvolile?????
Априлската испитна сесија за студентите запишани на Факултетот заклучно со учебната 2001/2002 година ќе се одвива во периодот од 03.04. до 15.04.2010 година.

Е ова ке ги кажат тетките на студентски :toe::toe: Колку пати молби има поднесено и не ми даваат да полагам во овие вонредни сесии бидејки било само за тие што се запишани до 2002 година:toe::toe:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Априлската испитна сесија за студентите запишани на Факултетот заклучно со учебната 2001/2002 година ќе се одвива во периодот од 03.04. до 15.04.2010 година.

Е ова ке ги кажат тетките на студентски :toe::toe: Колку пати молби има поднесено и не ми даваат да полагам во овие вонредни сесии бидејки било само за тие што се запишани до 2002 година:toe::toe:
Нема да му го кажат тоа тетките... затоа што:
Со одлука на Наставно-научниот совет, на студентите кои условно ја запишале учебната година, но заостанатите испити не ги положиле во јануари, одобрена им е дополнителна АПРИЛСКА сесија.
Испитната сесија трае од 27.3 до 13.4 2010. Пријавувањето на испитите трае од 15 до 20.3. 2010.

znae nekoj dali kvadrati mozat da prijavuvaat ispiti sega za aprilska sesija sto ja dozvolile?????
Оди прашај на студентски... не верувам дека некој знае кога ова се објави на нет или вчера, или денес.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Aprilskata sesija vazi za kvadratite, pa peticijata najmnogu i od niv bese potpisuvana za da moze porano da iscistat.
Inace da ne znae nekoj od lanskite godini dali menadzment na mal biznis ja spustal granicata na prv kolokvium ?
I nekoj iskustvo od javni finansii ako ima da spodeli :)
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
Aprilskata sesija vazi za kvadratite, pa peticijata najmnogu i od niv bese potpisuvana za da moze porano da iscistat.
Inace da ne znae nekoj od lanskite godini dali menadzment na mal biznis ja spustal granicata na prv kolokvium ?
I nekoj iskustvo od javni finansii ako ima da spodeli :)
ako doznaes nesto za spustanje granica men na mal biz pls pisi
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Колеги , ја сфаќам вашата загриженост за полагањето на предметиве од прва година , ама сепак имајте во предвид дека не постојат само бруцоши на факултетов. Има и постари членови кои од пренатрупаноста на постови од кои по 50 пати се повторуваат воопшто не ја отвараат темава и губат желба да ни помогнат.
Затоа , ве молам , разлистајте што се напишало од вашето последно логирање , и искористете ги тие информации разумно , без замарање.

Трговско право се полага во 11 часот во петок , 5.02 . Има 25 прашања со по 1 (ЕДЕН) точен одговор. Сакате учете од книгата , сакате учете од слајдовите , сакате учете од скрипта , пак ке положите. Доколку не го положите прв , секако одите на втор и на трет. На испит полагате она што не сте успеале да го положите на колоквиумите.Прашања за овој предмет не се вртат и не се достапни бидејки е доволно лесен.

Основи на е-бизнис тестот ке се состои од 10 прашања со заокружување со наведен број на точни одговори и уште 5 прашања со дополнување , каде што ке треба да се дополнат највеќе два реда текст.Овие прашања носат по 2 поена , т.е севкупно од секој колоквиум се максимални 20 поена.Материјалот е до 63тата стр од учебникот.
Тестот е во сабота , 6.02 со почеток од 10 часот.Поназад побарајте линк од мене со можни прашања кои бисе паднале.

Поздрав и со среќа во учењево и едноставно престанете да ја задушувате темава со непотребни постови и прашања кои веќе милијарда пати се одговорени , со фалења и радости ако сте положиле или паднале.Едноставно , користете ги ресурсите рационално , помачете се 1 секунда да свртите некоја страна наназад и да најдете тоа што ви треба наместо да ги нервирате другите со излишни постови.
Дозволете им и на постарите да ја користат темава!!!!
Користете кирилица , пишувајте јасни и концизни постови кои имаат смисла , а не содржат !@#!@$!@%$#%$%^&%^&%^&%^
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Колеги , ја сфаќам вашата загриженост за полагањето на предметиве од прва година , ама сепак имајте во предвид дека не постојат само бруцоши на факултетов. Има и постари членови кои од пренатрупаноста на постови од кои по 50 пати се повторуваат воопшто не ја отвараат темава и губат желба да ни помогнат.
Затоа , ве молам , разлистајте што се напишало од вашето последно логирање , и искористете ги тие информации разумно , без замарање.

Трговско право се полага во 11 часот во петок , 5.02 . Има 25 прашања со по 1 (ЕДЕН) точен одговор. Сакате учете од книгата , сакате учете од слајдовите , сакате учете од скрипта , пак ке положите. Доколку не го положите прв , секако одите на втор и на трет. На испит полагате она што не сте успеале да го положите на колоквиумите.Прашања за овој предмет не се вртат и не се достапни бидејки е доволно лесен.

Основи на е-бизнис тестот ке се состои од 10 прашања со заокружување со наведен број на точни одговори и уште 5 прашања со дополнување , каде што ке треба да се дополнат највеќе два реда текст.Овие прашања носат по 2 поена , т.е севкупно од секој колоквиум се максимални 20 поена.Материјалот е до 63тата стр од учебникот.
Тестот е во сабота , 6.02 со почеток од 10 часот.Поназад побарајте линк од мене со можни прашања кои бисе паднале.

Поздрав и со среќа во учењево и едноставно престанете да ја задушувате темава со непотребни постови и прашања кои веќе милијарда пати се одговорени , со фалења и радости ако сте положиле или паднале.Едноставно , користете ги ресурсите рационално , помачете се 1 секунда да свртите некоја страна наназад и да најдете тоа што ви треба наместо да ги нервирате другите со излишни постови.
Дозволете им и на постарите да ја користат темава!!!!
Користете кирилица , пишувајте јасни и концизни постови кои имаат смисла , а не содржат !@#!@$!@%$#%$%^&%^&%^&%^
fala ti kolega za korisnite soveti,konecno se najde nekoj koj saka iskreno da ni pomogne.i samo ako moze da mi odgovoris,posto deneska prasav 10 pati i nikoj od postarite kolegi ne mi dade konkreten odgovor.vo vrska so ekonomika,dali e mozno da ne pusti tie sto sme so 48 boda,odnosno so edno prasanje pomalce od dozvolenata granica?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Abe mozebi ne izgleda kako takov covek ama drugarka mi ke ja isteral zosto imala formula nekoja i vikal zadaca ti e toa....
Ако збориме за истата тогаш твојата другарка треба да добие Нобелова Награда за ИДИОТИЗАМ:tapp:.... заради нејзе паднав статистика....:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Трговско не само што е најлесно туку и ако не поминеш прв пушта на втор и ако не поминеш на втор пушта на трет и на испит полагаш само тоа што немаш положено(барем така беше пред две години)
Али тогаш беше Александар Николовски, ѕверот, прашањата беа боза, се решаваше за 5 мин буквално колоквиумот.
А ако ти текнува, вториот и третиот беа ептен безвезни, со по 4 прашања од ЕДНА страна избрани, па ако не си ја научил...:)

А за Статистика, кога јас полагав првиот беше најтежок, а на вториот и третиот паднаа по 10 души во просек. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom