Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.304
Поени од реакции
15.538
E sega ovaka da ti kazham...Znaesh kolku sakav da mi gi zeme formulite??? Tamn ich...Ako e zatoa i jas padnav za eden poen i kje te zamolam da pazis kako se izrazuvas...Me razbirash ili da ti objasnam da drug nachin?!! Formulite imashe pravo da gi pozajmish od nekoj drug kako shto toa go napravija drugi studenti i zatoa ne naogjaj vina vo drug za tvoeto znaenje tuku sedni i pochni da se spremash za vo juni!!! :D Pozz
:pos2::pos2::pos2: Само да ти кажам дека ќе се изразувам како сакам... за другото све си е ок, уживај.....

Едит: Како за прв пост многу напиша, се надевам и понатаму ќе бидеш вака активна...

bez nervoza mozebi kolega ne naucil dobro pa formulite mu bea presudni ili imal dopisuvano vo niv sto isto znaci ne sednal i ne naucil dovolno :)
Фала на разбирањето :pos2:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
E sega ovaka da ti kazham...Znaesh kolku sakav da mi gi zeme formulite??? Tamn ich...Ako e zatoa i jas padnav za eden poen i kje te zamolam da pazis kako se izrazuvas...Me razbirash ili da ti objasnam da drug nachin?!! Formulite imashe pravo da gi pozajmish od nekoj drug kako shto toa go napravija drugi studenti i zatoa ne naogjaj vina vo drug za tvoeto znaenje tuku sedni i pochni da se spremash za vo juni!!! :D Pozz

Сања без нервози :vozbud::vozbud: Не бранам никој од колегиве но ќе беше поубаво првиот твој пост на кајгана да го напишеше на друга тема.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
znae li nekoj dali ima sansi da ja spusti granicata ekonomika?
Лани тие што беа на првото предавање економика одма после колокфиумска, а беа паднати се потпишаа кај него и ги пушти :toe:

А јас кога отидов на увид лани ми рече асистентот колешке нема спуштање на границата, нажалост не отидов на првото предавање и се зафркнав :toe:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
:pos2::pos2::pos2: Само да ти кажам дека ќе се изразувам како сакам... за другото све си е ок, уживај.....

Едит: Како за прв пост многу напиша, се надевам и понатаму ќе бидеш вака активна...
:kesa::kesa::kesa: ti go udrija merakot Beneamata:pos2::smir:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Да прашам за трговско право , тие што учат од скрипта нели има покрај некои делови ставено иксови , треба да се учат или се скратени... Знае некој нешто.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
11
Поени од реакции
1
Сања без нервози :vozbud::vozbud: Не бранам никој од колегиве но ќе беше поубаво првиот твој пост на кајгана да го напишеше на друга


:helou:Hehe...Nemav namera da se resgistriram ama koga go vidov kolegata shto napishal morashe da vratam na nekoj nachin :D:D:D
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Да прашам за трговско право , тие што учат од скрипта нели има покрај некои делови ставено иксови , треба да се учат или се скратени... Знае некој нешто.
ne treba za tajno drustvo, banki, komori i dr od taa lekcija i za ind.sopstvenost:smir: aj so lesno neka ni e utre, vo sto i ne se somnevam:pipi::smir:
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Лани тие што беа на првото предавање економика одма после колокфиумска, а беа паднати се потпишаа кај него и ги пушти :toe:

А јас кога отидов на увид лани ми рече асистентот колешке нема спуштање на границата, нажалост не отидов на првото предавање и се зафркнав :toe:
znaci jas sto sun vonreden student tesko mozam da se nadevam da me pusti so 48,posto nemam otideno na predavanje taka? :toe:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
znaci jas sto sun vonreden student tesko mozam da se nadevam da me pusti so 48,posto nemam otideno na predavanje taka? :toe:
kolega vo ponedelnik od 8h ima prvata grupa predavanje...toa sto si vonreden nema vrska, dojdi si vo pon i ako pusti spisok zapisi se:smir:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
11
Поени од реакции
1
:pos2::pos2::pos2: Само да ти кажам дека ќе се изразувам како сакам... за другото све си е ок, уживај.....

Едит: Како за прв пост многу напиша, се надевам и понатаму ќе бидеш вака активна...



Фала на разбирањето :pos2:
Pa ja li sam kriva zatoj shto ne si nauchija kako shto treba??? :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.988
Поени од реакции
5.615
znaci jas sto sun vonreden student tesko mozam da se nadevam da me pusti so 48,posto nemam otideno na predavanje taka? :toe:
Аман бе дете... ќе одиш кај него на консултации и ќе те пушти сигурно. Бојаџиоски е добар кога станува збор за такви работи... Немој ти одма да се откажеш, неколку пати речи му, ова-она... на крајот на краиштата Економика е многу лесен и на испит :) Десет страни прашувате дали Бојаџиоски пуштал со 48 поени :pos:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
ne treba za tajno drustvo, banki, komori i dr od taa lekcija i za ind.sopstvenost:smir: aj so lesno neka ni e utre, vo sto i ne se somnevam:pipi::smir:

Фала колешке. Него покрај тоа има на пример кај друштво со ограничена одговорност , подточки за престанок на друштвото и надзор на друштвото до кој во скриптата има ставено иксови и сега незнам дали и тоа да учам. Знам дека пребирам од 40 страни сакам повеќе да скратам али ме измачија статистика и економија... :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom