Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Леле, не очекував дека за Е-бизнис учењево ќе ми оди толку бавно... Само 20 страни поминав, а не знам колку време зјапам во книгата...
Ќе може некој од постарите генерации да каже какви се од прилика прашањата? Да ги учиме набројувањата буквално, или може и само со логика да се реши? :raz:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Луѓе абе од каде улите економика?Скрипта или книга?
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Вежби статистика има во четврток од 10-12 и во петок од 8-10.
Е сега кој ќе ги води Драган, а кој Марија не се знае.
Напрај некоја комбинација:smir:
Не е баш така, доле на информациона табла(не кај прва година, туку кај влезот на администрација) има список, видов дека департман Надворешна трговија имаат вежби статистика во петок од 12 во предавална 3:helou:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Леле, не очекував дека за Е-бизнис учењево ќе ми оди толку бавно... Само 20 страни поминав, а не знам колку време зјапам во книгата...
Ќе може некој од постарите генерации да каже какви се од прилика прашањата? Да ги учиме набројувањата буквално, или може и само со логика да се реши? :raz:
од презентации учи, доволно е.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Не е баш така, доле на информациона табла(не кај прва година, туку кај влезот на администрација) има список, видов дека департман Надворешна трговија имаат вежби статистика во петок од 12 во предавална 3:helou:
Могуче да сум забораила некој ден:pipi:Извињавам се пуно!Ама за четврток и петок сум сигурна дека се овие термини:smir:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
KOGA E KOLOKVIUMOT informacioni tehnologii i do koja strana:helou:
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Ај нека каже некој од постариве колеги како поминале на првиот колоквиум по економика на претпријатие,какви прашања дава, на што треба да се обрне повеќе внимание, и дали дава многу поделби, затоа што навистина се премногу :icon_lol:

и плус...

Зошто сите зборуваат така за статистика дека многу тешко се поминува:pipi: Барем мене ми изгледа многу лесно, или така ми се чини :pos2:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
KOGA E KOLOKVIUMOT informacioni tehnologii i do koja strana:helou:
До бази на податоци е прв колоквиум. Тоа е 100 и некоја... датум не спомна.

Зошто сите зборуваат така за статистика дека многу тешко се поминува:pipi: Барем мене ми изгледа многу лесно, или така ми се чини :pos2:
Многу лесно не е, само ни мене не ми изгледа толку тешко...
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
statistika ne mi izgleda ic tesko no ne znam zosto tolku mnogu pagaat, testot e tolku zaeban ili ne znam, nie kaj Kalina od 2 knigi ucime .....mislam kaj nas malce potesko ke bide:(:(:S:S:S:(:uvo:
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
не е на одмет да се прочитат и тука/таму да се знае од прилика кој за што "зборел".
мене на прв колоквиум ми се падна дефиниција за организацијата на претпријатието според Куколеча (оние трите економика/организација/работење на претпријатието) и онаа теоријата на Питер Друкер демек што е најбитно (мислам дека беше создавање нов пазар и нов потрошувач)
сепак повеќе внимание обратете на поделбите
Фала колега :smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.538
За статистика, ќе видите де... почекајте :) Ни мене не ми беше претерано тешко, ама предметот не е лесен за полагање.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
За статистика, ќе видите де... почекајте :) Ни мене не ми беше претерано тешко, ама предметот не е лесен за полагање.

Епа тогаш дај охрабри не малку :pos2: кажи ни што е тоа толку тешко што го дава, на што треба да се обрне повеќе внимание, pokonkretno za 1-ot kolokvium? :icon_lol: pozz
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Dali nekoj znae dali navistina denes od 12 do 14 casot ima vezbi vo predavalna 3...ili informacijava ne e tocna ... :salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom