Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.308
Поени од реакции
15.544
онака :wink: реков Љубиша да не е... :pos2: а Марина или Атанаско ви иде?
Абе и љубиша е али во другата група... иначе доаѓаат и Марина и Атанаско, али коа ќе влезе Марина се јавува општо незадоволство во амфитеатар и за брзо време се празни...
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
оф мори мајко како ќе стигнам да ги научам сите 200стр. до 24ти? (на 24ти ни беше колоквиумот ако се лажам поправете) Али утре ќе идам на предавања кај таки фити и ќе видам он што ќе ни каже за 3тиов материјал.
За економија не знам дали пуштил список, али Кире на вежби пушти, демек за потпис ќе ни требало. А, и кој сака да праи стручен труд по д.етика, нека се појави кај неа у канцеларија во понеделник накај 11.:smir:
кај и е неа канцеларијата? :S
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.308
Поени од реакции
15.544
а стварно ли по економија скратил околу 80 страници ???
До сега не кажале таква ствар а и се сомневам дека ќе скратат толку, тоа е премногу....

Да не знае некој за кога е закажан математика испитот???

Дали знае некој за кога е закажан Деловна етика и сметководство колоквиумот???
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
До сега не кажале таква ствар а и се сомневам дека ќе скратат толку, тоа е премногу....

Да не знае некој за кога е закажан математика испитот???

Дали знае некој за кога е закажан Деловна етика и сметководство колоквиумот???
нели деловна етика прв е, ко и секад.. на 19ти..!?
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
а некои викаат дека оваа година нема да ни падне на колоквиум меѓѕхародна економија........плс хелп од постарите студенти
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
а некои викаат дека оваа година нема да ни падне на колоквиум меѓѕхародна економија........плс хелп од постарите студенти
Каква помош бе колега ? Да земат да загатаат ?
Кажаа што најчесто паѓало, па сега до каде предаде до таму ќе се учи...
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Kolegi kakov e ispitot Organizacisko odnesuvanje opticki ili so raskazuvanje?
Na koi lekcii da posvetam najmnogu vnimanie? :helou:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Колеги во мислењава над мене читав нешто за сметководство, на 3тиот колоквиум повеќе ке има материјал од книгата, да не обрнуваме внимание на збирката, ќе има прашања со Точно Неточно? Сигурно ќе има од видот лева страна дебит/кредит...
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
лани сметководство на трет ми паднаа буквално истите прашања што ми ги даде Еми на часови. за да не ѝ давате пари за часови земете ги од некој што веќе иде.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Kolegi koga se kolokviumite matematika i sociologija i dali sociologija ima nesto skrateno za tretiot kolokvium?
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
Јас мислам дека и сега ќе бидат дебит/кредит.Тие се стандардни.Исто и Т/Н.IronTrooper па дај кажи нешто ако се сеќаваш на некое прашање сметководство.
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Ahhh na tretiot smetkovodstvo imam ubavi spomeni...ubav asistent me cuvase pa celo vreme zjapav vo nego,pa normalno deka mi iskoci tezok. Samo se sekavam deka imase vo tocno-netocno od onie lekciite na kraj so nikoj ne im obrna vnimanie. A zadacite standard,polesni bea od vtoriot. Ama ko so gledam neso pobesnal Ljubisa ovaa godina...
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
До сега не кажале таква ствар а и се сомневам дека ќе скратат толку, тоа е премногу....


да да до сега веке сме поминале скоро 100 страници па ни останале уште 3 часа со таки да ги предава сите други 110
хаха се надевам дена ке ни скратат а штом викаат постарите колеги дека од последната глава паѓаат најмногу прашања.....се надевам дека таки ќе ни скрати меѓународна економија......оти фискалната и монетарната политика се нешто нужни работи што треба да ги знаеме па ќе видиме што ќе се случи од понеделник па натаму.......
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom