Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Не верувам дека сте премногу... сигурно немаaт доволно време :)
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
Da se vratam na Angliski,ko so mi kazaa bilo prelesno i se ubile od prepisuvanje poso ovoj del bil opticki. Aj neka kaze odprilika so bea prasanjata ako ima nekoj otideno..

I dali vistina nema da ima usno Ekonomija??? Onaka informativno prasuvam...
А бе имаат ли право првите години да избираат англиски??

Не верувам дека сте премногу... сигурно немаaт доволно време :)
а бе наум ако знаеш од прилика кои теми лани не ги учевте економија да не ги учам џабе
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Не верувам дека сте премногу... сигурно немаaт доволно време :)
Баш тоа го рече и проф.Фити , поради поместувањето во распоредот не биле во можност да го обават усниот испит.Затоа постојат стручните трудови , кои треба да се предадат најдоцна до 20 Јануари.

Постари ценети колеги , кажете нешто за третиве колоквиуми.Каква е математика , сметководство и економија?Дали се потешки , дали има некои цаки за поминување??
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
Ајде стварно од постариве да кажат.Слушам сметководство третиот бил најтежок или..??:salut:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Економија третиот ми беше за нијанса потежок, не за друго него се паднаа банални прашања кои мислев дека не се важни, а од материја што мислев дека е поважна немаше многу прашања.

Сметководство на трет може да има и 3 точни одговори, а и нема задачи од збирка. Ама сепак не беше ништо потежок од другите.

Математика стандард, мене ми се падна тест со прости задачи, ама има и со лоши задачи:) Има и изведување равенка, претпоставувам во сите групи.
 
Член од
2 декември 2009
Мислења
151
Поени од реакции
4
Економија стандард ми беше,лесно ко другите,што знам
Сметководство ми беше тежок зошто имаше теорија многу,и со повеке одговори,а јас не очекував теорија
Математика паднав на трет,така да немам убави спомени :pos2: ај ке биде,со срека :smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
А за Деловнава Етика нешто повеќе за трет колоквиум? тешко? лесно?
 
Член од
2 декември 2009
Мислења
151
Поени од реакции
4
А за Деловнава Етика нешто повеќе за трет колоквиум? тешко? лесно?
Па што знам,онака,како другите. Мене етика во принцип ме нервираше,зошто не учам на памет....не што не сакам,не можам :pos2: Така да сметај дека е ко другите,ништо потешко или полесно :smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Па што знам,онака,како другите. Мене етика во принцип ме нервираше,зошто не учам на памет....не што не сакам,не можам :pos2: Така да сметај дека е ко другите,ништо потешко или полесно :smir:
Па и мене ме нервира зашто треба на памет све да се знае а и ептен лоши тестови даваат... фала :smir:
 
Член од
2 декември 2009
Мислења
151
Поени од реакции
4
Па и мене ме нервира зашто треба на памет све да се знае а и ептен лоши тестови даваат... фала :smir:
да бе,4 можни одговори! Ништо колешке,повели и друг пат :smir:
Кажи ми кој ти предава сметководство?
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Економија претпоставувам најмногу прашања ќе паднат од фискална и монетарна или се лажам ?
Што се однесува до црвените делови, треба да се учат или како и претходно нема да има од нив прашања ?
 
Член од
2 декември 2009
Мислења
151
Поени од реакции
4
Економија претпоставувам најмногу прашања ќе паднат од фискална и монетарна или се лажам ?
Што се однесува до црвените делови, треба да се учат или како и претходно нема да има од нив прашања ?
Исто како предходно... Научете ја последната тема,табелата со школите,ке ви треба
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Баш тоа го рече и проф.Фити , поради поместувањето во распоредот не биле во можност да го обават усниот испит.Затоа постојат стручните трудови , кои треба да се предадат најдоцна до 20 Јануари.

Постари ценети колеги , кажете нешто за третиве колоквиуми.Каква е математика , сметководство и економија?Дали се потешки , дали има некои цаки за поминување??
matematika bese zeznato... se trreba da si ucis tamu.... smetkovodstvo treba na pamet da go nabubas.. ke vi sibne teorija dosta.....a ekonomija ke si ja naucis dobro poslednata glava, najmnogu prasanja ima......toa ti se cakite :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom