Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
da ama toa e starata programa. Dali seuste postojat angliski 1 i 2? Ili spored novata programa se izucuva samo deloven jazik
Еве ти ја новата програма:
Код:
http://www.eccf.ukim.edu.mk/dokumenti/novi_dodiplomski_2009.pdf
И добро ти пишала членката над мене :)
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Menadzment informacioni sistemi ili Javni finansii??? :toe: Moze li nekoj da mi kaze po nesto i za dvata predmeta bidejki treba da izberam eden! Odnapred fala:helou:
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
ако може една кратка информација, површно да ми каже некој колега каков предмет е организациско однесување и накратко во врска со наставата/колоквиуми и испити. благодараМ
 
Член од
21 август 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dali nekoj od 1 godina ima informacija za prvijot studenski den kaj treba da se odi i vo kolku casot? Dali samo vo salata Boris Trajkoski vo 11 ili i na faxs treba?
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Ај малку помош, кој предмети да ги изберам од изборните... Ако има некој искуство со некои од овие, професори, асистенти, материјал ово оно...

Маркетинг на услужни дејности
Надворешна трговија
Маркетинг истражување
Финансиско сметководство
Менаџмент на човечки ресурси
Однесување на потрошувачите

Фала унапред :)
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Ај малку помош, кој предмети да ги изберам од изборните... Ако има некој искуство со некои од овие, професори, асистенти, материјал ово оно...

Маркетинг на услужни дејности
Надворешна трговија
Маркетинг истражување
Финансиско сметководство
Менаџмент на човечки ресурси
Однесување на потрошувачите

Фала унапред :)
PA ZAR SE PRASUVA OVA???
MCR DEFINITIVNO !!!
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
На кој датум почнува факултетската година за 1 год на економски фах? Не ми е јасно бидејќи повеќето викаат на 15 септември, а уписите за 3-тиот уписен рок се на истиот датум. Како тие ќе ја започнат годината без индекси? Бидејќи по индексите се на 22. ај кој што знае нека пиши.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Има уште 24 слободни места, ама колку што знам ќе бидат пополнети со оние кои се на листата на чекање... :)
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Mnogu pederski bese ova od rektoratot,mislam milo mi e za Suklev si zasluzi,ama moraa li da cekaat 10 i kusur godini i sea kao eve napravivme nesto za studentite go suspendiravme. I baska ako seuste predava Suki ni pravat protivusluga,sea ke bide isfrustriran,a znaeme kakov e koga NE E frustriran...gospod neka ni e napomos!!!
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Може некој да ми објасни што е проблемот со човекот, зошто гледам сите против него зборите, па барем да знам што ме чека. :D
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Kolegi, jas sega ke bidam vtora godina smer Menadzment i se mislam za izbornive predmeti pa ako moze nekoj da mi pomogne za da se odlucam sto da zemam. Kako izborni gi imam: deloven jazik, informacioni tehnologii, teorija na odlucuvanje, upravuvanje so promeni, javni finansii i smetkovodstvo na trosoci. Mi kazaa deka angliski bilo mnogu lesno, ali ako go zemam nego ke treba da imam 5 predmeti u zimski i 3 u leten semestar i nekako mi izglea tesko za postignuvanje:toe:
odnapred fala:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom