Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Дали може да се префрлиш од старата програма на новата со 50 евра како што пишува на ценовникот?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
И јас би сакала да ве прашам за изборните.Најверојатно едниот ќе ми биде Англиски, а другиот се мислам меѓу Теорија на одлучување, Управување со промени и Информациони технологии.Но како што гледам во водичот, англиски и инф.тех. се во летен семестар, а сакав изборните да ми бидат разделени. :jaj:
Јас да си кажам за информациони технологии.

Првите два колоквиума се теоретски а третиот е практичен.
Во текот на летен семестар има вежби по овој предмет и се учи Word, Excel и Power Point, иако не ми е јасно зошто се учеше Word-oт и PowerPoint-от, кога на практичниот колоквиум немаше задача од нив, туку само од Excel.

Практичниот дел е прилично лесен, додека теоретските знаат малце да збунат.

А англиски и нас по распоред ни беше во летен семестар ама ни го преместија во зимски.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
А англиски и нас по распоред ни беше во летен семестар ама ни го преместија во зимски.
Ако не ти е тешко, ти се молам кажи ми и за англиски отприлика какви се колоквиумите.Знам дека се учат текстови, претпоставувам како во средно, само со друга содржина секако.
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Ако не ти е тешко, ти се молам кажи ми и за англиски отприлика какви се колоквиумите.Знам дека се учат текстови, претпоставувам како во средно, само со друга содржина секако.
Англиски има 2 колоквиума, од по 50 прашања и треба да имаш вкупно 51 од двата колок. за да положиш, што значи нема паѓање. Оптички се прашањата со три можни одговори од кои едно е точно. Воопшто не се збунувачки и се лесни. А што конкретно би се паднало на колок. ќе ви каже проф. на предавања. Поздрав :helou:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Англиски има 2 колоквиума, од по 50 прашања и треба да имаш вкупно 51 од двата колок. за да положиш, што значи нема паѓање. Оптички се прашањата со три можни одговори од кои едно е точно. Воопшто не се збунувачки и се лесни. А што конкретно би се паднало на колок. ќе ви каже проф. на предавања. Поздрав :helou:
Супер.:) Фала многу.:pipi:
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
40
Поени од реакции
2
Дали може да се префрлиш од старата програма на новата со 50 евра како што пишува на ценовникот?
Ne ni ima nov nacin na studiranje.Jas sum od 2008/09 upisan po neli "novata programa" , ama i mene mi vikaat da pisam kvadrat na godina posto imam 3 ostanati , nema nikakva "nova programa" so kvadrat na predmet , po "novata programa" ima samo novi indeksi so krediti vo niv i nekolku novi predmeti.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Некој учебник по сметководство може некој да ми даде уствари на нет ако го има да ми го даде:toe:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Абе што се случи со Бобек? Денес мислам беше седницата на Ректоратот па, донеле ли одлука? :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Не е битно каква ќе биде одлуката, и така му беше крај на мандатот како декан, не знам кој залажуваат на телевизија дека менувале, ова-она... :raz:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Po ovie pravila za dvata predmeti sto ti ostanale pisuvas kub (sumata na edniot predmet *2 plus sumata na drugiot predmet*2) i plus 300evra kub na godina...:tapp: da ne zaboravam i plus "onie sitnici" internet...knizen fond...itn!

Фала

Ne mozes da zapises naredna godina ako ne ti se polozeni site ispiti,uslovot ne vazi za kvadrat,ke moras da pises kub

Фала

Ne ni ima nov nacin na studiranje.Jas sum od 2008/09 upisan po neli "novata programa" , ama i mene mi vikaat da pisam kvadrat na godina posto imam 3 ostanati , nema nikakva "nova programa" so kvadrat na predmet , po "novata programa" ima samo novi indeksi so krediti vo niv i nekolku novi predmeti.

Фала
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Сигурно ли е дека од другата недела почнуваат предавањата?:jaj:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Не е битно каква ќе биде одлуката, и така му беше крај на мандатот како декан, не знам кој залажуваат на телевизија дека менувале, ова-она... :raz:
Ректорот на универзитетот ќе закаже седница за суспендриање на деканот на економски факултет, кој и така треба да си замине на 15 Септември, и да биде заменет според информациите со Љубомир Кекеновски. Ќе го сменат два дена порано, браво за ректорот, конечно собра храброст да се спротистави.

Сигурно ли е дека од другата недела почнуваат предавањата?:jaj:
Па јас мислам дека е од вторник 15 Септември, ама и да не е нема да се изненадам.:helou:
 
Член од
22 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Suki ni go suspendiraa, ama i pred toa se znaese deka ke go smenat, ali aj....ali drugo prasanje e sega. Kakov ke bide na ispiti sprema studnetite, do sega edvaj pustase, a tek sea??? :vozbud:
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Море како-така убо му направија на Шуки. Деканската кариера си ја заврши со резил. Влегува во историјата на Универзитетот како единствен разрешен декан.

А за испитите... ако продолжи како досега можат и како професор да го суспендираат. Прашањето е само колку не го сакаат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom