Економски Факултет - Прилеп!

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.130
Поени од реакции
18.127
:pos: Значи сум куртулил
Сега Николчо да го видиме утре :D
ОК е Никола.Нездравата Викторија после 3 колоквиуми писмени ,одевме на усен испит кај неа во канцеларија.Без разлика шо имаш на писмениот дел , кај неа не беше битно можеше и 10 да имаш од трите кол. и после да падниш на усно, ако не и се погодило кафето од сабајле.Никола помагаше колку можеше тогаш со по некој бод или семинарска.
Ајде кршете утре нога цела генерација.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
ОК е Никола.Нездравата Викторија после 3 колоквиуми писмени ,одевме на усен испит кај неа во канцеларија.Без разлика шо имаш на писмениот дел , кај неа не беше битно можеше и 10 да имаш од трите кол. и после да падниш на усно, ако не и се погодило кафето од сабајле.Никола помагаше колку можеше тогаш со по некој бод или семинарска.
Ајде кршете утре нога цела генерација.
Ајде фала. :) Сега уште да положев и супер ќе беше. Јбг ко ќе видам вака сите колеги кажуваат нешто бла бла демотивација ме фаќа. Ми се чини ништо не знам :ROFLMAO:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Абе сметководство заебано в крај. Теоријата не дотепа упм
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Дај бе се искинав од барање на тема за факултетов дај ако има некој уште шо студират таму да го прашам нешто нека пишит ПП
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво.Незнам дали е уште активна темава,но сакам да прашам за Е-бизнис во Прилеп.Има некој што студира таму?Како сте задоволни? :)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Здраво.Незнам дали е уште активна темава,но сакам да прашам за Е-бизнис во Прилеп.Има некој што студира таму?Како сте задоволни? :)
Ок е ок е не е лошо. Не сум на е бизнис ама имам колеги и добро им оди. Ако учиш лесно е. Е сега потешко е од средно тоа да ти биди јасно али со тек на време се навикнува човек. Ене јас сум плачел од сметководство, а еден од најлесните предмети е, го положив Like a boss. Само на почеток се изгледа тешко после веќе станува смешно кога ќе се навикниш. Лошите професори полека полека ги снемува, е чат пат се наоѓа и по некој заебан али на е бизнис мислам дека ок поминаа не им се падна таков.
А да, и добро е што нити те бара некој нити ништо, одиме кога сакаме ради забава и разонода едно 2-3 пати неделно а некогаш ни толку :icon_lol: Од прва лани ги научивме така па бетер од нас станаа никој не одеше. Дури ни студентски автобус немаше од што не одеа студентите редовно :coffee:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Здраво.Незнам дали е уште активна темава,но сакам да прашам за Е-бизнис во Прилеп.Има некој што студира таму?Како сте задоволни? :)
Јас за прва година ќе ти кажам како беше годинава :D. Значи релаксирано е максимум, исто како што ти кажа Роземберг, можеш ако сакаш воопшто да не се појавиш на предавања и вежби, а пак да положиш со 51 поен од колоквиуми. Во прва година цела генерација ги учи истите предмети: сметководство, економија, информатика и јазик во прв семестар и бизнис, математика и два изборни во втор семестар. Не е ништо тешко, ако одиш редовно на предавања и дома малку само да се потрудиш можиш деветки да имаш по се. Во државна квота влегуваш секако, за тоа да не се мислиш ич, секако нема премногу студенти. Инфраструктурно факултетот е супер, иако однадвор можеби изгледа грдо и старо, внатре е океј. Не знам за кои други факултети размислуваш, ама ако си решена да одиш на економски и ти треба само совет од други, запиши си се. Ако те интересира поконретно нешто друго, професори, материјали да разгледаш што се учи, контактирај ме по ПП :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
42
Поени од реакции
3
Здраво.Незнам дали е уште активна темава,но сакам да прашам за Е-бизнис во Прилеп.Има некој што студира таму?Како сте задоволни? :)
И јас тоа се прашувам, планирам таму да се запишам.
 
Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Здраво,

Сакам да се запишам на Економски ама уште не сум одлучен а времето поминува, втор уписен рок е на 1ви сеп ваљда.

Ги читав мислењава ама се пред неколку години, така да ако има некој да ми кажи овие години како е би му бил благодарен. Секоја информација е добредојдена.

Ме интересира дали е многу тешко за да поминуваш барем со 6ки, дали е интересно на предавања, кој е лесен а кој потешок смер итн.

Благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom