Евтини авионски карти

Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Дечки летово можеби ќе одам во Словенија - Љубљана али не знам со што да идам, со автобуси е околу 90 евра, а со авиони не се разбирам не знам како да најдам нешто ефтино? Ако одам секако би резервирала карта неколку месеци однапред. Инаку патот е за во јули-август.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
Znae nekoj kako najeftino do Chikago,USA ?
Од Скопје најефтино ти оди со Turkish Airlines или Austrian Airlines но ти ги препорачувам Turkish бидејќи имаат подобра услуга.

Дечки летово можеби ќе одам во Словенија - Љубљана али не знам со што да идам, со автобуси е околу 90 евра, а со авиони не се разбирам не знам како да најдам нешто ефтино? Ако одам секако би резервирала карта неколку месеци однапред. Инаку патот е за во јули-август.
Повратна авионска карта за Скопје Љубљана со Адриа ти е моментално 90 евра за Јули или Август. Ако сакаш да ја фатиш оваа цена ти препорачувам да ја купиш што е можно поскоро бидејќи како се доближува месецот така и картата станува поскапа.

www.adria.si
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Дали може во иднина да се очекуваат летови со визз преку Охридскиот аеродром?
 
Член од
25 февруари 2013
Мислења
9
Поени од реакции
4
Znae nekoj kako najeftino do Chikago,USA ?
Kako sto napisa i Apple, i jas se soglasuvam,najdobra i najevtina varijanta e Skopje-Istambul-Chicago,pred Nova godina kartite bea 725 evra kupeni vi agencija na Turkish Airlines vo Skopje.
Uslugata e fenomenalna,patot e ednostaven i smetam najbrz.Za 15h od Skopje stignuvas vo Chicago.
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
Znae nekoj kako najeftino do Chikago,USA ?
Види овде мене најефтино ми излезе. Во еден правец за две карти 653 евра и плус такси до аеродром ти се движи околу 4500 денари ако оди само за тебе а онака е по 1500 денари од човек мислам.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
Дали може во иднина да се очекуваат летови со визз преку Охридскиот аеродром?
Нема шанси баш како што ти кажа Tranquilis. Охридскиот аеродром нема доволен проток на патници за да се реализираат такви постојани линии. И онака тој аеродром е активен само преку летна сезона со летови на ЈАТ,Hellо,Jetairfly,Coredon и слични што се најголем дел ангажирани од туроператори. За Визз мислам дека оваа година би требало да имаат + некоја рута од Скопје. Прво се шушкаше нешто за Дубаи али не ми се верува бидејќи Визз никогаш не летал на таа релација камоли од Скопје меѓутоа сумливо ми тоа бидејќи самата вест е објавена на страната на Агенција за цивилно воздухопловство. Е сега дали има вистина у ова ќе видиме. Другиот трач е дека можеби ќе има поврзување со Скопје Будимпешта што го пуштија медиумиве у етер па после се појави и на Exyu aviation. Некако повише Like давам на Будимпешта оти агенцииве кај нас стално имаат аранжмани за Будимешта те 8ми Март, празници, Нова Година, екскурзии и слично така да мислам дека оваа линија би можела да постои. Искрено би сакал Будимпешта да се појави во понуда како и можна конекција со Гетеборг или Стокхолм Скаваста бидејќи линијата кон Малме е најпопуларна па логички е да видиме тука нешто додатно. Али ќе видиме што ќе направи Визз.

Види овде мене најефтино ми излезе. Во еден правец за две карти 653 евра и плус такси до аеродром ти се движи околу 4500 денари ако оди само за тебе а онака е по 1500 денари од човек мислам.
Додека удриш трошок да дојдеш до Софија плус времето да дојдеш до таму и се тоа не се исплати за таа цена(мала разлика). Вака леташ со 1 компанија и тоа е тоа.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Искрено би сакал Будимпешта да се појави во понуда како и можна конекција со Гетеборг или Стокхолм Скаваста бидејќи линијата кон Малме е најпопуларна па логички е да видиме тука нешто додатно.
Од се напишано, вториот дел од реченицата е најблиску до вистината. (y)

.. но не и единственото нешто на повидок. Но сепак, сега за сега - трпение спасение ;)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Од се напишано, вториот дел од реченицата е најблиску до вистината. (y)

.. но не и единственото нешто на повидок. Но сепак, сега за сега - трпение спасение ;)
Дај бе не биди таков кажи нешто израдувај не :D Еве пример кажи има ли шанси Барса да влезе во некаква комбинација како можен лет од Скопје? Или Париз? Знам дека е тешко но да си прашам (y)
 
Член од
23 февруари 2013
Мислења
48
Поени од реакции
4
Kako sto napisa i Apple, i jas se soglasuvam,najdobra i najevtina varijanta e Skopje-Istambul-Chicago,pred Nova godina kartite bea 725 evra kupeni vi agencija na Turkish Airlines vo Skopje.
Uslugata e fenomenalna,patot e ednostaven i smetam najbrz.Za 15h od Skopje stignuvas vo Chicago.
blagodaram mnogu :)
--- надополнето: 26 февруари 2013 во 13:53 ---
Види овде мене најефтино ми излезе. Во еден правец за две карти 653 евра и плус такси до аеродром ти се движи околу 4500 денари ако оди само за тебе а онака е по 1500 денари од човек мислам.
blagodaram :)
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Дај бе не биди таков кажи нешто израдувај не :D Еве пример кажи има ли шанси Барса да влезе во некаква комбинација како можен лет од Скопје? Или Париз? Знам дека е тешко но да си прашам (y)
Една од тие двете, да :cool: Камо среќа да можев да ги протуркам и двете, ама толку ни е чергата за сега.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
Една од тие двете, да :cool: Камо среќа да можев да ги протуркам и двете, ама толку ни е чергата за сега.

Ама си мистериозен ццц :) Ајде чекаме изненадување од Визз се надевам нема многу да чекаме :D
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.619
Поени од реакции
35.115
Не наоѓајте маани, имаме тука човек што не известува од прва рака информации :icon_mrgr:
Така да за секоја информација ќе бидеме времено известени :pipi:
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Од Охрид би било многу исплатливо да се направи некоја линија до Холандија зошто постојаните чартери колку што знам се постојано полни има 4-6 линии неделно а се многу скапи, најефтината карта е над 300 евра во еден правец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom