Евтини авионски карти

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Евтини авио билети до Норвешка? Односно, Осло или Кристиансанд?
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Time to travel more!


20% OFF*
on top of your guaranteed WIZZ Discount Club saving
Only for WIZZ Discount Club Members!
All flights, all destinations!
Only if you book on 30th January!



Not a member yet?




Ова го добив на меил денеска имаат попуст :)
Денес има 20% попуст за членови на Wizz Discount Club по повод Valentine's Day.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.049
Поени од реакции
1.304
А за обичните смртници :icon_mrgr:?
Ако не си во врска нема попуст тогаш :P
Шала на страна, попустов важи само за тие со Wizz Discount Club значи они добиваат попуст за тоа што се членови + тие 20%. За нас другиве ќе видиме
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.580
Поени од реакции
34.987
Ако не си во врска нема попуст тогаш :P
Шала на страна, попустов важи само за тие со Wizz Discount Club значи они добиваат попуст за тоа што се членови + тие 20%. За нас другиве ќе видиме
Од извори блиски до врвот, дознав дека за обичните смртници немало попуст :icon_mrgr:
По повод Valentine`s day само привилегираните имаат попуст.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Од извори блиски до врвот, дознав дека за обичните смртници немало попуст :icon_mrgr:
По повод Valentine`s day само привилегираните имаат попуст.
Привилегираноста се стекнува со мала инвестиција од 30 евра, за потоа да добиеш попуст од повеќе од 40 по патник. Мислам дека математиката е јасна :cool:
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Зошто нема повеќе цени на распоредите на летање на страната на Визз???
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Со авионските карти на Wizzair поевтино е да имаш женска во Венеција, него во Драчево.

денеска го прочитав на фејсбук, хит ми е :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
Дечки,ми треба евтина авионска карта до Париз за јули/август...ве молам,може некој да ми помогне??
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Зошто нема повеќе цени на распоредите на летање на страната на Визз???
Ќе се обидам да го протолкувам прашањето -

Дали мислиш - зошто нема повеќе летови, т.е. зошто не летаат почесто?

Затоа што толкав е интересот, т.е. пазарот. Таму каде што има поголем интерес, има повеќе летови. Обично треба да помине време за тоа да се случи, што поради темпото со кое пазарот се развива, што поради разни оперативни ограничувања.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Ќе се обидам да го протолкувам прашањето -

Дали мислиш - зошто нема повеќе летови, т.е. зошто не летаат почесто?

Затоа што толкав е интересот, т.е. пазарот. Таму каде што има поголем интерес, има повеќе летови. Обично треба да помине време за тоа да се случи, што поради темпото со кое пазарот се развива, што поради разни оперативни ограничувања.
И јас неубо се изразив. Имат табела со распоред на летање каде пишиш од- до во форма на календар. Порано пишеше на кој ден во колку сатот и колку пари, а сега само во колку сатот на кој ден кажува. Да не објасвам многу еве го линкот:
http://wizzair.com/mk-MK/TimeTable
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
И јас неубо се изразив. Имат табела со распоред на летање каде пишиш од- до во форма на календар. Порано пишеше на кој ден во колку сатот и колку пари, а сега само во колку сатот на кој ден кажува. Да не објасвам многу еве го линкот:
http://wizzair.com/mk-MK/TimeTable
Јасно. Ќе проверам со веб тимот, ќе ти кажам. Не помнам да ме известиле дека ги тргаат цените од таму, можно е да е несакана последица.
.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Дечки,ми треба евтина авионска карта до Париз за јули/август...ве молам,може некој да ми помогне??
Побарај со Адриа има директни летови тој период за под 200 евра повратна карта, што е супер цена.
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
612
Ми се чини дека од wizzair картите се оскапени. Пред месец и пол гледав за поврана карта Скопје -> Минхен (Мемингем) и назад, картата повратна беше 3000 и нешо, гледам денеска + 6000 сменував + - неколку дена, ама помалку од 6000 нема. Да знаев пред 2 месеци ќе земев карта за Мај.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
366
Поени од реакции
374
Ми се чини дека од wizzair картите се оскапени. Пред месец и пол гледав за поврана карта Скопје -> Минхен (Мемингем) и назад, картата повратна беше 3000 и нешо, гледам денеска + 6000 сменував + - неколку дена, ама помалку од 6000 нема. Да знаев пред 2 месеци ќе земев карта за Мај.
Цената на картите е динамичка, се менува во зависност од тоа колку унапред купуваш, периодот од годината (зима/лето), и интерес за дадениот лет. Најефтино што имам видено за Минхен повратна беше околу 2000 (гледав во декември, за лет во фебруари).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom