Евтини авионски карти

Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Ја со Визз имам купено повратна карта за Малме 35 евра и за Милано за 1500 денари повратна +- некој денар. Кој начека за џабе може да ги купи. Дури и да сакаш да земеш карта за летна сезона, само унапред ќе си планираш и тоа е тоа. Еве пример сега гледам за Август за Малме картите се по 200 евра некаде. Значи луѓево дефинитивно патуваат :D
Да да и јас тоа кажувам. Еве некој член погоре баш спомна до Мемингем 4000 и нешто денари карта, јас летав повратна во ноември за 1000 ден. Како ќе начекаш.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Реално Визз имаат ниски, многу ниски цени, преку зимскиот период. Картите за летниот период често пати им се речиси како и обичен лет, а колку што сум во тек веќе е воведен летниот режим на летање и на цени. Види погоре, мислам дека Tranquilis има објаснето по периоди како одат цените на кртите. Мене на пример лани поефтино ми беше со Кроациа да летам Скопје-Загреб-Барса,170евра во јули месец, отколку со со Визз да се мачам да ги врзувам летовите.
Меѓутоа сепак со Визз можеш да најдеш и ефтини карти, Визз клуб, промоција од 20% попуст...зависи како ќе начекаш.
Да ги имав сите попусти и летав 3 пати за супер цени ама гледам сега сите карти се отидени горе линеарно за сите дати и сите дестинации во следните 6 месеци. Гледав цени на Виз но одеднаш сите рипна ми изгледа дека е некоја политика на компанија да не нуди толку евтини летови како порано. Најверојатно пак се исплати ама далеку е од тоа што беше...може некоја попуст беше или сезона ама ептен бадијала беа картите од ноември до февруари по 50-100 евра сега ми треба за мај и нема под 150 евра (со багаж и сите можни попусти) исто е и до септември до кога што имаат летови можност за резервирање незнам може е летна шема или нешто друго ама...доста е поскапо. На пример оваа сега во Фебруари ја земав пред 3 месеци само за 500 денари повратна без багаж. Нема везе ќе ги потрошам сега парите на Визз акаунт и неставам веќе. Ми треба 4 лета за Холаднија од Ноември-Мај овој ми е последен во Мај и толку а мислев дека ќе ми останат пари и да идеам некаде и на друго место ама очигледно сега со новиве цениве на Визз нема. :rolleyes:
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Да ги имав сите попусти и летав 3 пати за супер цени ама гледам сега сите карти се отидени горе линеарно за сите дати и сите дестинации во следните 6 месеци. Гледав цени на Виз но одеднаш сите рипна ми изгледа дека е некоја политика на компанија да не нуди толку евтини летови како порано. Најверојатно пак се исплати ама далеку е од тоа што беше...може некоја попуст беше или сезона ама ептен бадијала беа картите од ноември до февруари по 50-100 евра сега ми треба за мај и нема под 150 евра (со багаж и сите можни попусти) исто е и до септември до кога што имаат летови можност за резервирање незнам може е летна шема или нешто друго ама...доста е поскапо. На пример оваа сега во Фебруари ја земав пред 3 месеци само за 500 денари повратна без багаж. Нема везе ќе ги потрошам сега парите на Визз акаунт и неставам веќе. Ми треба 4 лета за Холаднија од Ноември-Мај овој ми е последен во Мај и толку а мислев дека ќе ми останат пари и да идеам некаде и на друго место ама очигледно сега со новиве цениве на Визз нема. :rolleyes:
Те разбирам, знам што сакаш да кажеш. Токму поради тие цени за време на летниот период ми пропадна лани планот за Тенерифе :( меѓутоа ќе видиш кога ќе го стават зимскиот ред на летање, веќе пред крајот на септемви ќе се вратат оние смешно ниски цени. Паметам лани во окромври карта за Венеција беше повратна 500 ден, а во октомври сеуште е убаво времето за да прошеташ ;)
Инаку од мај до септември секогаш картите се скапи, со која и да е компанија, со исклучок на Рајан, со нив и преку летото се наоѓа за доста пониски цени.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Те разбирам, знам што сакаш да кажеш. Токму поради тие цени за време на летниот период ми пропадна лани планот за Тенерифе :( меѓутоа ќе видиш кога ќе го стават зимскиот ред на летање, веќе пред крајот на септемви ќе се вратат оние смешно ниски цени. Паметам лани во окромври карта за Венеција беше повратна 500 ден, а во октомври сеуште е убаво времето за да прошеташ ;)
Инаку од мај до септември секогаш картите се скапи, со која и да е компанија, со исклучок на Рајан, со нив и преку летото се наоѓа за доста пониски цени.
Ај ќе видам Рајан или Визз од околниве градови ме зезнаа овие од Визз го ставиле летот рано од Еиндховен 9:15 немам толку рано утрински воз :( ...Друго чере ќе треба да се бара редовен лет или од комшискиве градови. :)
--- надополнето: 30 јануари 2013 во 00:42 ---
Што се дешава пред 30 минути имаше едни цени на Визз сега има попуст за сите летови :eek: Како ќе им прдне ги менуваат цените. Проверете Визз ги намали цените!!!
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
Ај ќе видам Рајан или Визз од околниве градови ме зезнаа овие од Визз го ставиле летот рано од Еиндховен 9:15 немам толку рано утрински воз :( ...Друго чере ќе треба да се бара редовен лет или од комшискиве градови. :)
--- надополнето: 30 јануари 2013 во 00:42 ---
Што се дешава пред 30 минути имаше едни цени на Визз сега има попуст за сите летови :eek: Како ќе им прдне ги менуваат цените. Проверете Визз ги намали цените!!!
Time to travel more!

20% OFF*
on top of your guaranteed WIZZ Discount Club saving
Only for WIZZ Discount Club Members!
All flights, all destinations!
Only if you book on 30th January!

Not a member yet?

Ова го добив на меил денеска имаат попуст :)
--- надополнето: 30 јануари 2013 во 02:12 ---
Заборавив да пишам во претходниот пост. Летовите од Alba Stars во Македонија можат да се купат во туристичката агенција Europe Turist.
Телефонски број +389 45 222 105; +389 42 214 065 https://www.facebook.com/pages/Europe-Turist/186958046244
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Time to travel more!


20% OFF*
on top of your guaranteed WIZZ Discount Club saving
Only for WIZZ Discount Club Members!
All flights, all destinations!
Only if you book on 30th January!



Not a member yet?




Ова го добив на меил денеска имаат попуст :)

--- надополнето: 30 јануари 2013 во 02:12 ---
Заборавив да пишам во претходниот пост. Летовите од Alba Stars во Македонија можат да се купат во туристичката агенција Europe Turist.
Телефонски број +389 45 222 105; +389 42 214 065 https://www.facebook.com/pages/Europe-Turist/186958046244
Јас таман да ве израдувам, а вие веќе си знаете. Е па, на здравје - сега му е мајката. (y)
Денес е само за Wizz Discount Club, утре е за сите, секако нешто поскапо поради билетите продадени денес.
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
Дали некој има искуство со air.bg мене ме интересира за лет до Америка ми изгледа ептееен ефтино па доколку имате искуство ве молам да споделите
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
Дали некој има искуство со air.bg мене ме интересира за лет до Америка ми изгледа ептееен ефтино па доколку имате искуство ве молам да споделите
Со нив имам летано двапати од Софија до Мадрид и назад. Задоволен бев од услугата, немаше никакви проблеми двата пати.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Дали некој има искуство со air.bg мене ме интересира за лет до Америка ми изгледа ептееен ефтино па доколку имате искуство ве молам да споделите
Има со Air France повратен билет до Њујорк од Белград ако букирааш денеска за 571 евро со сите такси.
Понудата се однесува до 23 Јуни, со исклучок на периодот од 21 до 23 Март.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Има со Air France повратен билет до Њујорк од Белград ако букирааш денеска за 571 евро со сите такси.
Понудата се однесува до 23 Јуни, со исклучок на периодот од 21 до 23 Март.
Уште да можеш да го закачиш А380-та во распоред, бомбона - иако не верувам дека баш на тој лет се најефтините. И, ако можеш, избегни ја Делта на враќање.

Air France секоја среда се излетуваат со попуст на long-haul релација.
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
Има со Air France повратен билет до Њујорк од Белград ако букирааш денеска за 571 евро со сите такси.
Понудата се однесува до 23 Јуни, со исклучок на периодот од 21 до 23 Март.
Веќе резервирав преку аир бг по цена од 653 евра за две карти во еден правец на 8 Март до Чикаго и мислам дека не е воопшто скапо, плус такси мислам дека нема. Ајде здрави и живи ќе споделам како поминало :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom