Евтини авионски карти

L

Luki Junior

Гостин
Повратен билет Дортмунд - Скопје 174 евра со багаж, такса за резервација, и веб чекин. Поевтино од автобус, поевтино со 60 евра од ЈАТ, нема запирајне, паузи.

Поскапо е една идеја отколку од Софија, ама јаде се.

виз еир.. сега само да не откажат летовето, и да не заврне снег... :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Дали има некој што знае колку пари е повратна карта до Холандија и Италија?
http://wizzair.com/mk-MK/TimeTable

Внеси SKP-EIN, SKP-TSF и SKP-BGY за преглед на цените во една насока. Смени ги аеродромите (EIN SKP на пример) за назад. Цената многу варира во зависност од конкретните датуми.

Снег сигурно ќе заврне, но за повеќето ситуации има лек и соодветно искуство.
 
L

Luki Junior

Гостин
Снег сигурно ќе заврне, но за повеќето ситуации има лек и соодветно искуство.

Пипер в уста.. пипер в уста... пу пу скраја да е.... Желки да те јадат...

Каква приказна имам за тај снег, има да испукате од смеа....
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Пипер в уста.. пипер в уста... пу пу скраја да е.... Желки да те јадат...

Каква приказна имам за тај снег, има да испукате од смеа....
=)))))))))))))))))))) Ти кажувам од искуство, да бев расположен за жалење, би почнал да ти кажувам за снегот во Лутон и како англичаните се справуваат со него.. :facepalm:

Ајде, кажувај :icon_mrgr:
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Вака сега сакам да резервирам карта од 30 ноември Скопје-Мемингем, и бидејќи резервирам за тројца, ми се исплаќа да се зачленам во клубот на визар. Ме интересира дали попустот ќе може да се искористи веднаш и на овие три карти? Друга работа, што е тоа он лајн ваучер и како да го набавам за да ги избегнам таксите при резервација?

Ќе патувам во среде зима, ќе летаат ли воопшто авиониве???:icon_mrgr:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Вака сега сакам да резервирам карта од 30 ноември Скопје-Мемингем, и бидејќи резервирам за тројца, ми се исплаќа да се зачленам во клубот на визар. Ме интересира дали попустот ќе може да се искористи веднаш и на овие три карти? Друга работа, што е тоа он лајн ваучер и како да го набавам за да ги избегнам таксите при резервација?

Ќе патувам во среде зима, ќе летаат ли воопшто авиониве???:icon_mrgr:
Активирај клуб на визер и попуст ќе имаш на сите летови за сите лица.Единствен начин да избегнеш такси за плаќање онлајн е ако ги префрлиш парите на онлајн сметка на Визер профилот и така да плаќаш (овој процес трае неколку дена т.е потврда дека си ја купила картата).
Инаку ќе летаат авионите не се секирај :))
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
Дали ако евентуално се воведе линија за Брисел ќе биде исплатливо? Jetairfly има сезонска линија незнам зошто да има дупла...
Мислам дека Барселона,Париз тие линии се многу по привлечни него Брисел
Мислам дека линијата кон Брисел ќе има успех. Имам информација дека летовите на Jetairfly се добро исполнети и покрај што се доста поскапи. Имам летано неколку пати за Брисел од Белград со Wizz. Во просек повратна карта ја имам купувано од 55-80 евра во зависност нормално од временскиот период.. На секој лет сум се запознавал со наши македонци што летале, значи интерес има...
Мислам дека во околината на Брисел, вклучувајќи ја цела Белгија, северниот дел од Франција и Луксембург има доволно наши гастербајтери за да биде полна оваа линија и мислам дека можно е со таа линија да се укине линијата на Jetairfly поради конкурентност.
Тоа е само моето мислење.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Мислам дека линијата кон Брисел ќе има успех. Имам информација дека летовите на Jetairfly се добро исполнети и покрај што се доста поскапи. Имам летано неколку пати за Брисел од Белград со Wizz. Во просек повратна карта ја имам купувано од 55-80 евра во зависност нормално од временскиот период.. На секој лет сум се запознавал со наши македонци што летале, значи интерес има...
Мислам дека во околината на Брисел, вклучувајќи ја цела Белгија, северниот дел од Франција и Луксембург има доволно наши гастербајтери за да биде полна оваа линија и мислам дека можно е со таа линија да се укине линијата на Jetairfly поради конкурентност.
Тоа е само моето мислење.
Баш ме интересира да видам дали Jetairfly ќе ја реактивира линијата кон Скопје 2013 година во летната сезона.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Нешто да прашам ако некој знае? Wizz аir дава попуст од 500 денари за карта во еден правец ако платиш преку Wizz account е а за да ставиш пари на тој акаунт треба да се јавиш на телефон 050ХХХХХ (35 ден/мин) како функционира тоа? Се исплати или е некоја превара. Колку можеш пари да ставиш како итн. Ако некој знае би ценел да пише за тоа.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Нешто ефтино на релација Франкфурт-Скопје-Франкфурт, тргнување од таму околу 21 декември, а враќање од Скопје до Франкфурт 5 јануари?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Нешто да прашам ако некој знае? Wizz аir дава попуст од 500 денари за карта во еден правец ако платиш преку Wizz account е а за да ставиш пари на тој акаунт треба да се јавиш на телефон 050ХХХХХ (35 ден/мин) како функционира тоа? Се исплати или е некоја превара. Колку можеш пари да ставиш како итн. Ако некој знае би ценел да пише за тоа.
Јас се јавив и прашав и за да активираш Wizz account треба прво да ставиш 18000. После тие пари можеш да ги користиш да купуваш карти ама не можеш никако да ги извадиш. Ако планираш да леташ често, се исплати заради попустите.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Јас се јавив и прашав и за да активираш Wizz account треба прво да ставиш 18000. После тие пари можеш да ги користиш да купуваш карти ама не можеш никако да ги извадиш. Ако планираш да леташ често, се исплати заради попустите.
OК фала за информациите.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Секако дека уште една голема лага за македонскиот народ. Сега проверив, да идам дури во далечниот декември за венеција, во два правци со 1000 денари такса се вкупно ме чини 5380 денари. Значи лажачиве наплаќаат 16 евра само за аеродромска такса, а не да те летаат до венеција за 15 евра. СРАМОТА
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Секако дека уште една голема лага за македонскиот народ. Сега проверив, да идам дури во далечниот декември за венеција, во два правци со 1000 денари такса се вкупно ме чини 5380 денари. Значи лажачиве наплаќаат 16 евра само за аеродромска такса, а не да те летаат до венеција за 15 евра. СРАМОТА
1. Нема врска со македонскиот народ.
2. Повратен билет по цена од 90 евра за западно-европска дестинација ти е многу?
3. Во случај еднонасочниот билет да е понизок од цената на таксата, вистинската цена на билетот е негативна.
4. Побарај малку подобро, и ќе го најдеш цените рекламирани од Wizz Air (не од македонските медиуми кои рециклираат вести од пред три месеци)

Постови како горниов се само за еден голем facepalm. Знам, don't feed the trolls, ама..
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
1. Нема врска со македонскиот народ.
2. Повратен билет по цена од 90 евра за западно-европска дестинација ти е многу?
3. Во случај еднонасочниот билет да е понизок од цената на таксата, вистинската цена на билетот е негативна.
4. Побарај малку подобро, и ќе го најдеш цените рекламирани од Wizz Air (не од македонските медиуми кои рециклираат вести од пред три месеци)

Постови како горниов се само за еден голем facepalm. Знам, don't feed the trolls, ама..
абе дете не е работата дали е малку или многу, рекламите што се вртат по телевизијата и нетот велат дека картата е максимум 18 евра со вклучени такси до сите набројани дестинации. Ако рекламите се стари тогаш нека излезат претставници од компанијата и нека објаснат на народот како е вистината. И јас треба ли да се убијам од барање да ги најдам тие цени. Отидов на страната селектирав што ми требаше и цените едноставно не се тие. Не знам што е нејасно во муабетов или само да идеш контра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom