Евтини авионски карти

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Kangaroo, 14 мај 2006.

 1. devojka87

  devojka87

  Член од:
  26 март 2011
  Мислења:
  658
  Допаѓања:
  658
  Завршив работа, преку комерцијална банка. Го однесов испринтан маилот што ми го испратија од Визар и во комерцијална се ми средија. Ми зедоја само 100 денари провизија. Парите ги уплатија на локалната сметка на Визар што ја имаат отворено во Македонија.
  Фала на информацијава, корисна ми беше.
  позз
   
  На Зајче, Tranquilis и Ibrakadabra им се допаѓа ова.
 2. Ibrakadabra

  Ibrakadabra Wimoweh, wimoweh...

  Член од:
  17 јуни 2007
  Мислења:
  1.563
  Допаѓања:
  385

  Топ си поминала, 100 денари провизија, лудница. Искача дека е најисплатлво преку банка да се уплаќа.

  Е сеа, јас имам лет на 16ти месецов со Wizzair, па ме интересира дали би имал проблем со обичен ранец (школски) ко рачен багаж? Страв ми е да ризикувам со мал куфер, а не ми е за долго останување.
   
 3. Cappie

  Cappie Vincere non è importante: è la sola cosa che conti

  Член од:
  29 мај 2008
  Мислења:
  1.895
  Допаѓања:
  294
  за SWIFT ти земаа само 100 денари?! Ако е така, стварно супер си поминала.
   
 4. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.547
  Допаѓања:
  919
  Нема да имаш проблем и со малку куфер ако ти е во дозволените димензии според Визер.Ако е во тие димензии немаш гајле.Исто и јас на 16ти одам и ќе носам Large Cabin Bag т.е мал куфер
   
 5. Tranquilis

  Tranquilis Putting Macedonia on the map.

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  656
  Отприлика според очекувањата.

  Фала ти што го сподели искуството, сега и другите ќе знаат кој е најлесниот и најефтин начин за плаќање доколку немаш кредитна картичка..
   
 6. Ibrakadabra

  Ibrakadabra Wimoweh, wimoweh...

  Член од:
  17 јуни 2007
  Мислења:
  1.563
  Допаѓања:
  385
  Да де, одамна ми е купена картата и тогаш уште не се доплаќаше за Large Cabin bag.
  Е сеа не ни имам нешто соодветно на таков куфер, имам еден што мислам дека не би ми се уклапал...

  У Милано одиш?
   
 7. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.547
  Допаѓања:
  919
  За Малме одам.Damn да идеше Малме да си имав друштво за некој натаму :))
  И јас одамна ја земав карата така да немај гајле ние си имаме Large Cabin Bag не се замарај со ранци, оди купи си мало куферче има по 700 денари буквално во град попрактично е и секако повише работи можеш да ставиш.Само ќе спазиш 10 кила да биде тоа да не е повеќе.
   
  На Ibrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cappie

  Cappie Vincere non è importante: è la sola cosa che conti

  Член од:
  29 мај 2008
  Мислења:
  1.895
  Допаѓања:
  294
  Дајте бе нешто за ова најдете, па и јас сум луѓе :)))
   
 9. MadA@FakA

  MadA@FakA Black&White

  Член од:
  4 август 2006
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  44
  Сакам да прашам.. ама да ми каже само некој што знае дали е така или не е :)

  кај пребарувањето на летови, кога пребарам и кога ми даде цена на билетот.. таа е цената крајна или после има и некој аердоромски такси и слични гупости (и ако има колку плус ќе испадне)???

  http://wizzair.com/mk-MK/Select
   
 10. Ibrakadabra

  Ibrakadabra Wimoweh, wimoweh...

  Член од:
  17 јуни 2007
  Мислења:
  1.563
  Допаѓања:
  385
  После тоа како дополнителен трошок може да ти се јави ако си одбереш багаж.
  Стисни на еден чекор понатаму, ќе видиш што и како ти зборам, ништо страшно. Нема да се изгориш :)
   
 11. Zaphod Beeblebrox

  Zaphod Beeblebrox Поранешен покул Божино

  Член од:
  7 јуни 2008
  Мислења:
  16.547
  Допаѓања:
  20.939
  Не можам да читам се, дали некој знае - Дали има авионски аранжман, идеш сабајлето во некој европски град и назад вечерта? Нешо ко еднодневна екскурзија....
   
 12. Ѕ'вер

  Ѕ'вер

  Член од:
  14 април 2010
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  219
  мислам дека може,побарај тука http://wizzair.com/mk-MK/Select
   
 13. Tranquilis

  Tranquilis Putting Macedonia on the map.

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  656
  Од Скопје? Тешко.
   
 14. Cappie

  Cappie Vincere non è importante: è la sola cosa che conti

  Член од:
  29 мај 2008
  Мислења:
  1.895
  Допаѓања:
  294
  Ај на претходното барање шо не ми одговоривте, не ми одговоривте :) Сега се сменија плановите, па да каже некој за што пари може да се најде лет до Франкфурт накај 26-7 декември, а враќање 5-6 јануари? Може евентуално и од Солун.
   
 15. Зајче

  Зајче Бело, и тоа!

  Член од:
  13 септември 2008
  Мислења:
  3.334
  Допаѓања:
  3.939
  Под 200 евра не верувам дека ќе најдеш
   

Сподели преку: