Евтини авионски карти

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
а за Ајдеховен преку Wizzair мислам дека не видов....
Од Скопје до Ајндховен најевтиниот лет во месец август ти е на 02.08, 5.500 денари. Од втори па натаму до крајот на август идат и до 12.000 денари
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.018
Поени од реакции
1.278
Претпоставувам за Холандија не ми треба виза нели ?
И уште нешто . Најевтин лет за крај на август - враќање септемврти до Омен Холандија дали некој знае каде да барам и преку кои градови , бидејќи летовите за Амстердам се доста скапи , а за Ајдеховен преку Wizzair мислам дека не видов....
Што мислите за опцијата Македонија - Дортмунд со авион , Дортмунд - Омен воз ?
Неколку години не ти треба виза за ЕУ.
Инаку цените можеш полесно да ги разгледаш преку www.skypicker.com
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Неколку години не ти треба виза за ЕУ.
Инаку цените можеш полесно да ги разгледаш преку www.skypicker.com
Прв пат на своја рака сакам да букирам авионски билет па ме интересира дали си букирал билети преку www.skypicker.com ?

Или некој ако има друг предлог за сигурен сајт, од којшто можат да се купат евтини билети кон кретно до Русија?

И имам прашање зошто некои на одреден датум за полетување од ист датум на различни сајтови, различни информации има? Пример некои летови некаде стојат а некаде не ги наоѓа? И цените за еден ист лет се различни.

Фала за помошта
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.018
Поени од реакции
1.278
Прв пат на своја рака сакам да букирам авионски билет па ме интересира дали си букирал билети преку www.skypicker.com ?

Или некој ако има друг предлог за сигурен сајт, од којшто можат да се купат евтини билети кон кретно до Русија?

И имам прашање зошто некои на одреден датум за полетување од ист датум на различни сајтови, различни информации има? Пример некои летови некаде стојат а некаде не ги наоѓа? И цените за еден ист лет се различни.

Фала за помошта

Сум букирал со Skypicker и немам никаков проблем страната си работи најнормално. Билети можеш да разгледаш и на овие сајтови сите сум ги користел и се добри:

http://www.cheapoair.com/
http://www.cheapflights.com/

Такво поклопување искрено не сум видел. Можеби дневно има повеќе летови па тоа да е. А за цените да...Да речеме јас често од Skypicker купувам и во просек минимум по 5 евра сум штедел а некогаш и повеќе ако ми е поврзан лет. За русија разгледај ги цените на Air Serbia знам дека имаат доста добри цени
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Сум букирал со Skypicker и немам никаков проблем страната си работи најнормално. Билети можеш да разгледаш и на овие сајтови сите сум ги користел и се добри:

http://www.cheapoair.com/
http://www.cheapflights.com/

Такво поклопување искрено не сум видел. Можеби дневно има повеќе летови па тоа да е. А за цените да...Да речеме јас често од Skypicker купувам и во просек минимум по 5 евра сум штедел а некогаш и повеќе ако ми е поврзан лет. За русија разгледај ги цените на Air Serbia знам дека имаат доста добри цени
Фала мн. друже :)
 
Член од
27 август 2015
Мислења
73
Поени од реакции
22
Најефтино/Најдобро до Лондон. Гледам Wizzair имаат директен лет до Лутон и тоа за многу поефтино него до Heathrow.

До Heathrow ми се фаќа некои си 250 евра повратна преку Загреб.
До Лутон ми е директен лет преку Wizzair и е некои си 100 евра.

Uber од Лутон до Central London ми е 60 Фунти
Uber од heathrow до Central London ми е 35 Фунти

Али за Лутон до сега имам слушано дека бил многу катастрофа аеродромот. Има некој од вас искуство со овој аеродром?
И дали имам некој друга опција?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.280
Поени од реакции
22.507
Најефтино/Најдобро до Лондон. Гледам Wizzair имаат директен лет до Лутон и тоа за многу поефтино него до Heathrow.

До Heathrow ми се фаќа некои си 250 евра повратна преку Загреб.
До Лутон ми е директен лет преку Wizzair и е некои си 100 евра.

Uber од Лутон до Central London ми е 60 Фунти
Uber од heathrow до Central London ми е 35 Фунти

Али за Лутон до сега имам слушано дека бил многу катастрофа аеродромот. Има некој од вас искуство со овој аеродром?
И дали имам некој друга опција?
Лутон си е супер аеродром. Се искача многу побрзо од лутон него од хитроу во кој можеш да заглавиш саат време само во аеродромот. Од двата аеродрома најдобра опција ти е воз до центар. Од лутон е малку покомплицирано, фаќа 10тина мин прво со аутобус до станица за воз па еднопола саат до центар. Од Хитроу имаш воз од аеродром до центар, зависи каде идеш фаќа некој 20тина минути. Во двата случаја ти е многу поевтино и побрзо него со такси поготово ако идеш во централен лондон.
 
Член од
14 октомври 2015
Мислења
43
Поени од реакции
24
Kupiv karti za Brisel za dvajca po cena od 8.500 den. za 30ti Oktomvri 2015. Iskocija nepredvideni situacii i ke mora da go otkazeme letot, odnosno da go prezakazeme letot za pokasno. Dali nekoj znae koi ni se opciite i sto mozeme da napravime a da go odlozime/otkazeme letot bez da plajkame dopolnitelno za prezakazuvanje na letot. Dali postoi nekakva opcija da ni gi vratat parte ili da ni dadat moznost da go prezakazeme letot.

Znam za opcijata deka moze se prezakaze let so doplata od 4000 den za dve povratni karti plus razlikata vo karti dokolku ima. Duri i najdov covek na koj mozam da mu gi prodadam kartite, no koga sakav da gi promenam iminjata (kartata ne mi bese cekirana) sistemot na wizzair mi barase 11.000 den za promena na ime.

Ovie dve opcii sekako ne ni odgovaraat bidejki razlikata (od 6.000 za prezakazuvanje i 11.000 za promena na ime) koja treba da ja doplatime e ista kako da kupime novi karti za druga data koja bi ni odgovaralo. Znaci, platenite 8.000 den sekako ke ni propadnat i so dvete opcii.

Se javiv i vo call centar (250 den mi zemaa za 7 min zboruvanje) no sluzbenikot be mi ponudi nikakvo resenie.

Prativ i poraka do wizzair kade kazavme deka sakame da go otkazeme letot poradi bolest (sto e vistuna bidejki decko mi ina kocna bolest koja treba dopolnitelno da se ispisuva) i ni se vrati povratna poraka od avtomatski email deka dopolnitelno kje ne kontaktiraat. Vejke 3 dena nemame dobieno odgovor od vrabotenite.

Duri po sugestija pisav i na twitter kako potsetuvanje deka ne mi odgovorile na mailot.

Ve molam kazete mi koj opcii mi stojat na raspolaganje, kako iskustvo ste imale vie, dali ste se nasle vo slucna situacija i dali ste uspeale da povratite barem del od parite??

Fala mnogu odnapred
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.613
Поени од реакции
10.861
Реално со ниско буџетни компании нема решение за вакви ситници ако може да ги наречам. Рефундирање во никој случај, така да отпиши ги овие пари и резервирајте си нов термин.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.018
Поени од реакции
1.278

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.018
Поени од реакции
1.278

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.648
Поени од реакции
690
Ова не е Wizzair туку националниот чешки превозник
Не ме разбра изгледа.
Отвори го линкот што е во мојот пост и прочитај ја последната реченица од статијата.

Откако ќе ја прочиташ, ако знаеш дај ми одговор на прашањето:
„Која е таа нова дестинација до која ќе лета Визер?“

Ама 95% е грешка... нашиве квази-новинари пак шират дезинформации.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.018
Поени од реакции
1.278
Не ме разбра изгледа.
Отвори го линкот што е во мојот пост и прочитај ја последната реченица од статијата.

Откако ќе ја прочиташ, ако знаеш дај ми одговор на прашањето:
„Која е таа нова дестинација до која ќе лета Визер?“

Ама 95% е грешка... нашиве квази-новинари пак шират дезинформации.
Не видов...тоа се мисли на фамозната Братислава. Има вест и на Ексју наводно ќе воведат лет Братислава Скопје и Братислава Софија но изгледа прерано овие планови излегле од некаде и ништо од тоа
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.648
Поени од реакции
690
Не видов...тоа се мисли на фамозната Братислава. Има вест и на Ексју наводно ќе воведат лет Братислава Скопје и Братислава Софија но изгледа прерано овие планови излегле од некаде и ништо од тоа

За Визер збориме? Скопје-Братислава лет да воведат?
Фино звучи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom