Евтини авионски карти

Член од
13 јануари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
0
Со иста компанија? Мислам дека секако ќе треба чекирање и во Рим, нека ме поправат ако грешам а мислам дека и на веб страната на Алиталиа треба да пишува.

Него, овака без да проверам зарем не ти е поевтино со Виз до Барса - па од таму до Мадрид со Рајан, или Изиџет, или со Вуелинг?
Или со Виз до Бергамо, па од таму до Мадрид (со Рајан, Изиџет, Вуелинг...)
Да со истата компанија е летот од Скопје Рим, Рим Мадрид. Мислев дека само менувам авион и на некој посебен терминал(транзитен) ќе слетам и да поминам пасошка служба.

Гледав и таква опција ама поскапо ми иде зошто само до Барса повратна карта без багаж е од 150 до 180 евра. Со Алиталиа е вклучено е се и аеродромските такси и багажот.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
656
Летово на 3 јули треба да одам за Мадрид а нај евтина карта е со Alitalia. Како што гледам на нивната официјална страна картата е за 30 евра поевтина отколку да ја купам од агенција. Сакам да ве прашам како оди процедурата за купување на карта преку интернет и дали имам некакви бенефиции ако ја купам картата од агенција? Исто летот е преку Рим, треба да се менува авионот па како оди тоа со чекирање на картите? Се чекира само во Скопје и само менувам авион или и во Рим има некакви процедури?
Двата бординг паса ќе ги добиеш во Скопје. Нема никаква корист од купување преку агенција.
 
S

Sinisa123

Гостин
Луге ајде кажете евтини авио карти за Франција?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.084
Поени од реакции
2.948
Луге ајде кажете евтини авио карти за Франција?
http://www.azair.eu/

подеси убаво да ти дава само од скопје карти и до која сакаш дестинација со колку промени и слично и ќе добиеш најефтино што може
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.234
Поени од реакции
4.103
Добро што се случува со веб сајтов од визер?! 2-3 дена со ред веќе кај што имам проблеми да го отворам, изгледа како серверот да е капут. На пати го отвора, ама не можам да ги отворам картите во .pdf само веб-формат ми ги дава. Од customer support нормално дека ич не им чуе да ми одговорат, а немам намера телефонски да им вртам за 2€ минута.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.627
Поени од реакции
38.525
Добро што се случува со веб сајтов од визер?! 2-3 дена со ред веќе кај што имам проблеми да го отворам, изгледа како серверот да е капут. На пати го отвора, ама не можам да ги отворам картите во .pdf само веб-формат ми ги дава. Од customer support нормално дека ич не им чуе да ми одговорат, а немам намера телефонски да им вртам за 2€ минута.
Имав ист проблем и јас пред некое време. Почекај ден два ќе се среди.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.081
Знам дека во Јуни нема евтини летови, но ако некој знае каде можам да најдам што поефтино за Лондон после 10ти Јуни :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.084
Поени од реакции
2.948
Знам дека во Јуни нема евтини летови, но ако некој знае каде можам да најдам што поефтино за Лондон после 10ти Јуни :)
3 поста пред твојот ви постирав како да пребарувате за ефтини карти во било кое време (најмалку уште 2 пати ја имам постирано странава) ама зашто да проверите коа може да си прашувате постојано нели.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
36
Поени од реакции
7
Wizz Air има лет до Нирнберг, од каде има автобус до Прага, пат кој е покус од 4 часа. Гледајќи ги моменталните цени сигурно ќе биде многу поефтино.
Извини за доцниот (и можда глупиот) риплај, ама дали треба да букирам карта и за автобусот или може да ја купам кога ќе стигнам таму?
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
656
Извини за доцниот (и можда глупиот) риплај, ама дали треба да букирам карта и за автобусот или може да ја купам кога ќе стигнам таму?
Автобусот е сосема независен од авионот. Сигурно можеш на лице место да го купиш - во секој случај, на своја рака го организираш тој дел од патот.
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
111
Поени од реакции
14
Каде можи да се резервира карта за чартер летот што е од Охрид до Виена со FlyNiki,гледав на нивниот сајт нема ништо ?
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
За земји што не се во ЕУ, бараат ли некаков документ да им покажеш ако идеш во ЕУ земја на пример Германија, дека еден другар сакаше да оди во Амстердам ама од Унгарска граница го вратиле, му барале да им покаже некаков лист кај оди кај ке престојува ...
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.692
Поени од реакции
1.035
За земји што не се во ЕУ, бараат ли некаков документ да им покажеш ако идеш во ЕУ земја на пример Германија, дека еден другар сакаше да оди во Амстердам ама од Унгарска граница го вратиле, му барале да им покаже некаков лист кај оди кај ке престојува ...
Ако легално влегол во Унгарија он е веќе во шенген зона и тој по правило не би смеел да го врати затоа што си веќе во шенген...чудно
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
64
Поени од реакции
14
Претпоставувам за Холандија не ми треба виза нели ?
И уште нешто . Најевтин лет за крај на август - враќање септемврти до Омен Холандија дали некој знае каде да барам и преку кои градови , бидејќи летовите за Амстердам се доста скапи , а за Ајдеховен преку Wizzair мислам дека не видов....
Што мислите за опцијата Македонија - Дортмунд со авион , Дортмунд - Омен воз ?
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
76
Имаш за Ајндховен со WizzAir лет(не си забележал добро) ама како што гледам во Август летовите се прилично скапички(преку 10k) дури 6ти септември имаш нешто поевтино 3.6k а понатаму во септември паѓаат негде 1-1.5k ти е за назад
 

Kajgana Shop

На врв Bottom