Евролига 22/23

Кој ќе ја освои Евролигата?


  • Вкупно гласачи
    13
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 април 2023
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.618
Јас не му обрнувам внимание многу многу, има поквалитетни играчи од него се виде колку е добар кога е најпотребно на ф4....толку за него нека иде во Кина најубаво.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Сега добив инфо дека добил порака од патријархот да не премине, бидејќи „ќе го поделил“ народот. Познат е како голем верник и ги почитува црковните великодостојници.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.618
Сега добив инфо дека добил порака од патријархот да не премине, бидејќи „ќе го поделил“ народот. Познат е како голем верник и ги почитува црковните великодостојници.
Уште вчера имаше за тоа на твитер ако најдам ќе постирам.Некој викаат дека имал ептен бизниси во Србија па како демек да не му трпеле и да не му паднат ,се на се ептен драма направи бетер испадна и од некој НБА играчи.За мене најдобар играч во Еуролига од ерата кога дојде Миро во Барселона е еден и единствен Василије Мициќ .
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Уште вчера имаше за тоа на твитер ако најдам ќе постирам.Некој викаат дека имал ептен бизниси во Србија па како демек да не му трпеле и да не му паднат ,се на се ептен драма направи бетер испадна и од некој НБА играчи.За мене најдобар играч во Еуролига од ерата кога дојде Миро во Барселона е еден и единствен Василије Мициќ .
Мене најмногу ме изнервира што го чекаше Жељко, бидејќи му даде збор, а така многу играчи на таа позиција попишаа за други клубови и сега мора да се снаоѓа, мада убеден сум дека има план Б и Ц.
 
Член од
16 јули 2023
Мислења
156
Поени од реакции
386
Nezz zasto ne mu dozvolija da dojde na Mirotic... ko kojznae kakov igrac da e... kako Antetokounmpo da e vo prasanje a ne Mirotic
 
Член од
30 декември 2021
Мислења
121
Поени од реакции
171
ova e samo uste edno parce od slikata za drzavata Smrdija vo koja funkcionira i se obiduva da igra kosarka PRTZN. Od Mirotic se bara da bide revolucioner maltene, a covekot e samo kosarkas, zosto da mu vregjaat semejsvo, da ima problemi so biznisi i slicno, vo koja normalna drzava, Predsednik, Premier a vo ovoj slucaj Veliki Gospodar se javuva ili pisuva i garantira bezbednost na kosarkar,??? Crkvata da ne go delel narodot, trebase i litii da pocnat da pravat, da Ve ebe Misa Tumbas gospodo svestenici, koe ludilo,a ima koj da preti veruvajte, navivackite grupi tamu se vo sluzba na ,,sluzbata", Ultra koop raboti vo kolubara i bor, brigate corps na Beograd na vodi, koj e vo tek jasno mu e za sto pisuvam, od druga strana Janicarite-Principi na Velja Nevolja glavni dileri i obezbeduvaci na lokali, site namireni i toa so ozbilni pari i ne im e problem da najdat napalen klinec i da bidne stvarno sou.
golemiot gospodar i huligan severne armije vo pokusaj, ne moze da prosti nekoj da e podobar od negovata milenica, site molcat za budzetite i na dvata kluba, edinstveni dva drzavni vo evroliga, a najjadno od se e soopstenieto na Ostoja, mora povtorno da mu se zahvali na Alek, i koga gi e..!
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.618
И за следна сезона Монако имаат Ф4 екипа дефинитивно, уште Миро фали да го земаат
 
Член од
16 јули 2023
Мислења
156
Поени од реакции
386
Kemba ke bide najak igrac vo evroligata...

Кемба ако беше здрав немаше да игра во Европа. Потполно распаднати колена има ликот и ќе биде чудо ако изигра поише од 20 утакмици следна сезона.
Sakas da se kladime deka ke izigra povekje od 20 utakmici sledna sezona ?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
Kemba ke bide najak igrac vo evroligata...



Sakas da se kladime deka ke izigra povekje od 20 utakmici sledna sezona ?
Имаш кладилници клади се со нив, јас давам прогноза врз основа на тоа што гледам и читам. Кога си одеше од Далас лекарите имаа изјава дека колената му се како на 70 годишен човек и дека право чудо би било да ја продлжи кариерата на врвно ниво. Искрено не верувам дека ќе изигра ни 10 утакмици али ајде, што се мене тиче дај боже да игра и да е ок пошо ми е драг играч.
 
Член од
16 јули 2023
Мислења
156
Поени од реакции
386
Имаш кладилници клади се со нив, јас давам прогноза врз основа на тоа што гледам и читам. Кога си одеше од Далас лекарите имаа изјава дека колената му се како на 70 годишен човек и дека право чудо би било да ја продлжи кариерата на врвно ниво. Искрено не верувам дека ќе изигра ни 10 утакмици али ајде, што се мене тиче дај боже да игра и да е ок пошо ми е драг играч.
Brat sigurno nema da e istiot igrac kako porano no mnogu ke bide mokjen vo evropa, nema potreba da go forsiraat da igra kojznae kolku, vo regularna sezona dovolno e da go igraat 20-25 minuti po utakmica i da go shtedat, potoa vo Playoff na maksimum.
Ima dobri soigraci taka da bi trebalo se da mu odi lesno i kako na zafrkancija da stava 20 poeni.
Автоматски споено мислење:

Inace gledam vo edna regularna sezona evroliga se igraat 34 utakmici...
Veruvam Kemba na 5 do 10 ke bide poshteden a moze i nesto drugo da se desi taka da kladbata da odigra 20+ utakmici izgleda realno skoz haha
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2023
Мислења
156
Поени од реакции
386
ASVEL go potpishale Mike Scott od NBA, poraneshniot soigrac na Pero vo Atlanta :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom