Евролига 22/23

Кој ќе ја освои Евролигата?


  • Вкупно гласачи
    13
  • Гласањето е завршено на .

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.468
Поени од реакции
10.169
Kako i da e, dosta neprofesionalno pocnat preoden rok od Partizan.

Prvo so Madar i Mishko i famozen junk/spam mail, koj ne go procitale.

Segs so Mirotic, dal zbor, dogovorile, vaka naka. Prvo potpisi, posle trubi. Pa javno objavuvaat ton detalji, i demek na igracot u posleden moment mu teknalo da ne potpisuva. Posle vakvo rabotenje, sekoj poozbilen igrac treba da se zaprasa pred da pregovara so niv.

Edinstveno nesto so vrede u klubot e trenerot Obradovic. Imaat mesto vo Evroliga i kakov takov budzet i roster zaradi nego. Koga ce zamine, prosek evrocup ce bidat :mad:

Izjava / Objava na Mirotic

Прегледај го приврзокот 385169

Bravo care, odi vo pocivilizirana sredina - Atina ili Milano, i srekjno.

Јас мислам дека е до Миротич.

Имено штом Обрадовил бил вклучен, сигурен сум дека типот има искуство што треба да се направи и дека сериозна била понудата, не верувам дека ќе де нафати Обрадович за да се избламираат на крај. И не верувам во изговорот заради закани. Па на Обеадович му немаат закани праќано?
Мое мислење е дека има добиено бабата класа понуда од некој втор клуб. Баш ќе видиме за колку милиони ќе потпише.


Закани. Тој и во Реал и во Барса играше, до закани било.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
2.981
Поени од реакции
8.460
Јас мислам дека е до Миротич.

Имено штом Обрадовил бил вклучен, сигурен сум дека типот има искуство што треба да се направи и дека сериозна била понудата, не верувам дека ќе де нафати Обрадович за да се избламираат на крај. И не верувам во изговорот заради закани. Па на Обеадович му немаат закани праќано?
Мое мислење е дека има добиено бабата класа понуда од некој втор клуб. Баш ќе видиме за колку милиони ќе потпише.


Закани. Тој и во Реал и во Барса играше, до закани било.
ima od se po nesto. kolku i da dobie pojaka ponuda, od barselona go iskeshiraa skoro full, sho se nenormalni pari za evroliga (vidov cifri do 20 miliona za dve sezoni), taka da bratot moze slobodno bez pari da igra vo nareden klub i pak da bide najplaten igrac bo ligata.

mislam deka mu e pameten poteg, atina ili milano kje bidat podobra sredina za nego i negovata familija.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.221
Поени од реакции
3.389
Миро иде во ПАО или Ефес.....а
Голем удар за Партизан очекував во секој момент да потпише ќе беше добро и за регионов и за дербито, реално по квалитет на играчи звезда има подобар ростер каде каде сега за сега,останува да видиме кој ќе донесе Партизан, видов се спомнува Калатес што за мене е најголем промашај.Ако има се дава пари на Обрадович и екипата нека идат во Мајк Џејмс барем е 5 класи од циглата Калатес.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.468
Поени од реакции
10.169
ima od se po nesto. kolku i da dobie pojaka ponuda, od barselona go iskeshiraa skoro full, sho se nenormalni pari za evroliga (vidov cifri do 20 miliona za dve sezoni), taka da bratot moze slobodno bez pari da igra vo nareden klub i pak da bide najplaten igrac bo ligata.

mislam deka mu e pameten poteg, atina ili milano kje bidat podobra sredina za nego i negovata familija.
Абе сега и ти. Важно не е тоа изговор. Сигурност :icon_lol:
Типот на тие протестите во Подгорица одеше против Џуканович. Не го лазеше мува, сега се стресол од Белград.

Секако да Милано е подобар град од Белград. Ама пресудни се парите. Сега вака Партизан како клуб извиси.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
2.981
Поени од реакции
8.460
Абе сега и ти. Важно не е тоа изговор. Сигурност :icon_lol:
Типот на тие протестите во Подгорица одеше против Џуканович. Не го лазеше мува, сега се стресол од Белград.

Секако да Милано е подобар град од Белград. Ама пресудни се парите. Сега вака Партизан како клуб извиси.
Jas nemam nikakva zamerka kon Mirotic, mislam deka ne se parite presudni, ama kako i da e negova odluka si e, mu posakuvam uspeh vo novata sredina.

Partizan izvisuva samo od Partizan samiot, ni od Mishko ni od Mirotic. Ne moze red konflikti, sekogas Partizan prav, drugite krivi.

2-3 pati na pominuvanje od Belgrad, sakav da kupam nesto od fan shopot. Malecko prodavnice, i sekogas na 20-30% roba vnatre, ne mozev ni brojka za obleka da si najdam, ni pa nesto drugo da kupam.
Imaa fantasticna sezona, ne ja naplatija. Ima pari vo budzet za igraci, kje sostavat jak tim i bez Mirotic, ama dodeka ne se podobri organizacijata znacitelno, kje ostanat one man show.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.468
Поени од реакции
10.169
Jas nemam nikakva zamerka kon Mirotic, mislam deka ne se parite presudni, ama kako i da e negova odluka si e, mu posakuvam uspeh vo novata sredina.

Partizan izvisuva samo od Partizan samiot, ni od Mishko ni od Mirotic. Ne moze red konflikti, sekogas Partizan prav, drugite krivi.

2-3 pati na pominuvanje od Belgrad, sakav da kupam nesto od fan shopot. Malecko prodavnice, i sekogas na 20-30% roba vnatre, ne mozev ni brojka za obleka da si najdam, ni pa nesto drugo da kupam.
Imaa fantasticna sezona, ne ja naplatija. Ima pari vo budzet za igraci, kje sostavat jak tim i bez Mirotic, ama dodeka ne se podobri organizacijata znacitelno, kje ostanat one man show.
За Мадар незнам. Ама за Миротич сум сигурен дека парите биле пресудни.

Реков мое мислење. Да не беше се до парите ете Барселона ќе го задржеше за помалце кеш. Пошто нели градот е сон за живот.Партизан извиси секако. Нивна е кривицата што се попалија за Миротич.


Само смешни се изговориве. Безбедност ова она. Тоа Вучич лично му гарантирал. Така да све тоа е пренапумпано од него. Безбедонста мислиш иде он во Дамаскус да игра за тим на Асад.


Се знае баба Обрадович. Комотно можеше да бира кај да оди. Ниту пари ниту закани ниту градот што не бил метеопола од Мадрид/Милано/Монако не го спречија.

Е сега има такви какко него што на дело докажуваат. И има вакви како Миротич што само на инстаграм постови ќе си остане доследен. Како љубов кон земјата и такви беседи што напишал.


Можеби Партизан е далеку од топ8 клубовите во Европа по организација, ама во случајов како што реков, € е пресудни.

Баш да видиме кај ќе потпише и дали ќе потпише за кикирики да игра.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
2.981
Поени од реакции
8.460
За Мадар незнам. Ама за Миротич сум сигурен дека парите биле пресудни.

Реков мое мислење. Да не беше се до парите ете Барселона ќе го задржеше за помалце кеш. Пошто нели градот е сон за живот.Партизан извиси секако. Нивна е кривицата што се попалија за Миротич.


Само смешни се изговориве. Безбедност ова она. Тоа Вучич лично му гарантирал. Така да све тоа е пренапумпано од него. Безбедонста мислиш иде он во Дамаскус да игра за тим на Асад.


Се знае баба Обрадович. Комотно можеше да бира кај да оди. Ниту пари ниту закани ниту градот што не бил метеопола од Мадрид/Милано/Монако не го спречија.

Е сега има такви какко него што на дело докажуваат. И има вакви како Миротич што само на инстаграм постови ќе си остане доследен. Како љубов кон земјата и такви беседи што напишал.


Можеби Партизан е далеку од топ8 клубовите во Европа по организација, ама во случајов како што реков, € е пресудни.

Баш да видиме кај ќе потпише и дали ќе потпише за кикирики да игра.
Ne znam sho da kazam, izgleda samo vo Srbija vakvi presvrti moze da se slucat :ROFLMAO:

Se znaese deka zaminuva od Barsa uste koga zavrsi sezonata. Prvo bea Monako i Milan,
pa Zvezda Pao i Oly i na kraj Partizan.
Kolku i da nudele Zvezda i Partizan, sigurno uste na start od Monako i Milan imal barem duplo.

Gi odbiva tie ponudi, navodno dava zbor na Partizan, pa sega u 90+ ne biva, zakani pritisoci.
Moze i samiot ne znae sho saka :D

Kako i da e, da vidime naredno sho kje ima od Partizan.
Izgleda Kalates raskinuva so Fener, moze da pocnat so nego.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.284
Поени од реакции
15.249
Колку е вистинито тоа што пишуваат некои портали дека Вучич го спречува трансферот на Миротиќ во Партизан?
Голема, откако излезе соопштение на клубот дека наводно тој гарантирал сигурност дека нема ништо да му се деси. Секако и навивачи на звезда му имаат претено, а и овој сака да изиграва Ѓоковиќ, да не повреди некој, т. е. да е добар со сите. Путуј игумане, далеко ти лепа куќа.
Автоматски споено мислење:

Ne znam sho da kazam, izgleda samo vo Srbija vakvi presvrti moze da se slucat :ROFLMAO:

Se znaese deka zaminuva od Barsa uste koga zavrsi sezonata. Prvo bea Monako i Milan,
pa Zvezda Pao i Oly i na kraj Partizan.
Kolku i da nudele Zvezda i Partizan, sigurno uste na start od Monako i Milan imal barem duplo.

Gi odbiva tie ponudi, navodno dava zbor na Partizan, pa sega u 90+ ne biva, zakani pritisoci.
Moze i samiot ne znae sho saka :D

Kako i da e, da vidime naredno sho kje ima od Partizan.
Izgleda Kalates raskinuva so Fener, moze da pocnat so nego.
Имаат онлан шоп, тоа ти е најдобар начин за нарачки.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.468
Поени од реакции
10.169
Ne znam sho da kazam, izgleda samo vo Srbija vakvi presvrti moze da se slucat :ROFLMAO:

Se znaese deka zaminuva od Barsa uste koga zavrsi sezonata. Prvo bea Monako i Milan,
pa Zvezda Pao i Oly i na kraj Partizan.
Kolku i da nudele Zvezda i Partizan, sigurno uste na start od Monako i Milan imal barem duplo.

Gi odbiva tie ponudi, navodno dava zbor na Partizan, pa sega u 90+ ne biva, zakani pritisoci.
Moze i samiot ne znae sho saka :D

Kako i da e, da vidime naredno sho kje ima od Partizan.
Izgleda Kalates raskinuva so Fener, moze da pocnat so nego.

Ако овој на притисоци паѓа. Ондак џабе се чука вгради.

Као не знае што го очекува. Муабетот е дека има доста бизниси самиот тој во Србија па да не страда бизнис.

Али се на страна. Вакво нешто во времето на генерал Франко и Реал Мадрид се дешавало. Очигледно Вучич и миленикот Звезда го попушија минатата сезона, па сега им гори под нозе.

Све да им ебам. Не са џабе вложија толку кеш во ростерот.
Од каде таа пара ?

Се знае од каде и се знае што ќе му се прави на Партизан.

Ова барем гробари го знаат и се добро запознаени.
 
Член од
19 февруари 2013
Мислења
68
Поени од реакции
115
Какво свирање к**ца задњиве месец дена си помислив прајм Хаким треба некаде да потпише, секоја чест за неколку хумани потези што ги има направено, но како играч срце бадемче има поготово у битни текми низ цела кариера, видете му ги бројките на задњите Ф4 за нештата да станат појасни.
 
Член од
16 јули 2023
Мислења
156
Поени од реакции
386
Monako napravija jaka ekipa, Kemba ako e zdrav ke bide atrakcija so priblizno 20 poeni vo prosek...
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.468
Поени од реакции
10.169
Какво свирање к**ца задњиве месец дена си помислив прајм Хаким треба некаде да потпише, секоја чест за неколку хумани потези што ги има направено, но како играч срце бадемче има поготово у битни текми низ цела кариера, видете му ги бројките на задњите Ф4 за нештата да станат појасни.
3 фајнал фора. 0 титули.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.523
Поени од реакции
104.113
Кемба ако беше здрав немаше да игра во Европа. Потполно распаднати колена има ликот и ќе биде чудо ако изигра поише од 20 утакмици следна сезона.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.370
Поени од реакции
50.966
Голема, откако излезе соопштение на клубот дека наводно тој гарантирал сигурност дека нема ништо да му се деси. Секако и навивачи на звезда му имаат претено, а и овој сака да изиграва Ѓоковиќ, да не повреди некој, т. е. да е добар со сите. Путуј игумане, далеко ти лепа куќа.
Озбилно бе мислите дека таму некои неостварени ликови што идат у сала да навиваат се способни да му наштетат на професионален спортист, репрезентативец на Шпанија и милионер?
150 играчи преминале од Црвена Ѕвезда у Партизан и обратно, милијарда играчи на дерби утакмици какви не провокации правеле овие ќе го тепале или убиеле Миротиќ што од шпанско првенство сакал да дојде у Партизан. Па уште претседателот на државата да гарантирал за негова безбедност. Што е бе ова? :D Ко да отишол у воена зона да игра ебате.

Или е стварно пичка што се исплашил од неколку пораки и коментари од куртони што се јаки само на интернет и тастатура или добил поголема понуда од некој друг клуб па од таму и вакво штуро соопштение за да не си го наруши угледот. Демек ја сакав многу у Партизан ама ми рекоа ќе ме тепаат.

Така се тепала супер ѕвезда и милионер, ќе ги напунеле гаќите од возбуда у првиот момент коа ќе го виделе на улица.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.886
Podasadno od sagava so Mbape e ova so Mirotic zimi sve

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom