Евролига 22/23

Кој ќе ја освои Евролигата?


  • Вкупно гласачи
    13
  • Гласањето е завршено на .

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.574
Поени од реакции
16.429
neznam na koja osnova srpskite medii forsiraat nekoa prikazna za partizan zvezda na final four.
jeste deka se so zgolemen budzet sezonava, ama ima barem 10 ekipi so pogolem budzet od niv.
sme videle niz godinite deka evroliga e nepredvidliva, mozno e, ama mala verojatnost,
premnogu pritisok im pravat bez nikakva osnova.
Партизан го има Жељко на клупата, не заборавај + лани фалеше малку да се обезбеди Ф4. За овие другите доведоа доста искусни играчи, па на таа карта им оди оптимизмот.
 

KU4E

Професионален Србоман
Член од
24 јуни 2023
Мислења
42
Поени од реакции
25
neznam na koja osnova srpskite medii forsiraat nekoa prikazna za partizan zvezda na final four.
jeste deka se so zgolemen budzet sezonava, ama ima barem 10 ekipi so pogolem budzet od niv.
sme videle niz godinite deka evroliga e nepredvidliva, mozno e, ama mala verojatnost,
premnogu pritisok im pravat bez nikakva osnova.
Партизан сезонава тешко ф4... Минатата сезона беше историјска шанса која не беше искористена а искрено тешко и звезда да игра ф4 сезонава, мада тие почнаа да градат солидна екипа.Во Партизан Камински засега е жали Боже пари... Нормално со време ке си ја корегира играта но факт е дека нема да ги исполни очекувањата.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.225
Поени од реакции
9.134
Партизан го има Жељко на клупата, не заборавај + лани фалеше малку да се обезбеди Ф4. За овие другите доведоа доста искусни играчи, па на таа карта им оди оптимизмот.
Osven Zeljko na klupa, sho ima nadprosecno vo timot? Lani za lani, za mene timot e dosta slicen na lanskiot, ako ne i nesto poslab.
Ne vikam deka nema shansi za Partizan i Zvezda, ama za malku zgolemen budzet premnogu galama se krena.
Spancite, Grcite, Turcite pa i Italijancite imaat kade kade pogolemi budzeti, pa nema nekoi najavi za F4 od niv.

eurol1.JPG

Sekogas ima iznenaduvanja, ama ova e nekoj realen power projection pred pocetok na sezona.
Plasman vo plejof e uspeh.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.574
Поени од реакции
16.429
Osven Zeljko na klupa, sho ima nadprosecno vo timot? Lani za lani, za mene timot e dosta slicen na lanskiot, ako ne i nesto poslab.
Ги имаш носителите на играта (освен Мадар и Егзум) кои се тука година-две заедно. Друго овој ростер не е конечен. ТРето пак ке повторам, полека, и лани многу ги отпишаа, каква и да беше сезоната да другите клубови.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Ај Партизан можеби, ама Ѕвезда со цел променет тим, не верувам. Во глобала, на темава пишуваат само фанови на балканските екипи и затоа се очекува таа приказна дека ќе играат плеј оф.

Инаку, колку НБА играчи досега потпишаа сезонава за европски тимови, 20+ засега. Општо, многу ротации во тимовите и се ќе зависи како ќе се вклопат сите овие играчи. Предност им давам на искусните тренери, дека побрзо ќе успеат да ги воиграат играчите.

Панатинаикос како нивни фан ми се први фаворити, само шо не можам Атаман да го сфатам како сериозен изборник. ОАКА ја добија, плус спонзори покрај газдата, добро пазареа, украдоја од директни конкуренти ако можам да речам. Олимпијакос исто добро пазареа, ама не сум сигурен дали за Везенков ќе ја погодат замената, ама пак остануваат фаворити. Да се оди на ова грчко дерби, би го надминале и Ѕвезда вс Партизан во секој поглед.
Шпанските екипи никогаш не смеат да бидат потценети и за мене се општи владетели на европската кошарка. Барса исчистија лешпари и пијавици, Реал секогаш пријавуваат некои "анонимуси" млади кои стануваат ѕвезди, бидејќи го имаат најдобриот скаутинг на цел свет според мене, годиниве се на балкански погон.
Жалгирис, Макаби, што ти знам, домашни екипи, нема нешто позначајно.
Турците, Фенер исто чистеа, Итуидис ќе се посвети на клубот целосно, исто уште едни мои фаворити. Ефес, нова приказна, исто добро пазареа и најголема надеж во изборот на тренер, на кој ако му допуштат, можи доста добро да се прикажат, тоталем баскет.
Ги заборајв Валенсија, како ништо да не се очекува од нив и Мумбру прв фаворит за аут од тренерите.
Кај светскиот шампион, уште не ми се верува како Алба добиваат повик за игра, една од негативностите на Евролигата, затворено друштво, кур да пушат сите. Лани имав голема надеж за Алба, оваа сезона пропаст жива според мене. Баерн Минхен, Оливер Кан на голот.. Ова де, Ибака го вратија во Европа, ќе лепат банани.
Франција, исто не знам по кој повод играат нивни екипи во Европа, покрај парите на Монако. Лион не ни сакам да ги коментирам.
Италија, и та ли ја... Треба повеќе екипи да имаат во Евролига.. Виртус уствари не ни знам кој играчи ги зеле, Полонара знам.. Милано, му ебаа матер на Армани, треба фармерките да ги поскапат. Како голем нељубител на Миротиќ, кур да пушат манекените, ама се фаворит од позадина според мене, финални четири најмалку.

Тие шо ги заборајв, изгледа не ни вредат да ги паметам. Туку кажете дали вреди да се купи euroleague Pass за нас шо не фаќаме СК, или ќе дајте добри стримови? Фантази ќе играте? Типови за в кладилница ќе се споделат? Ќе бидите активни?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.225
Поени од реакции
9.134
Ги имаш носителите на играта (освен Мадар и Егзум) кои се тука година-две заедно. Друго овој ростер не е конечен. ТРето пак ке повторам, полека, и лани многу ги отпишаа, каква и да беше сезоната да другите клубови.
Ne gi otpishuvam ni Partizan ni Zvezda. Realna proekcija za Partizan e okolu 8mo mesto (pred start).
Lesor go zaboravi? Nema adekvatna zamena za nego ushte. Rosterot ne e konechen ok, ama Evroliga pocnuva naredna nedela.
Lani imaa slab start, pa posle pojacaa, ama ne moze na toa da se krstish sekoja sezona.
Kje navivame, ama ne ja gledam poentata na glamurozni izjavi, odime na F4 i na pobeda vo Evroliga.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.225
Поени од реакции
9.134

Kajgana Shop

На врв Bottom