Евробаскет 2022

Кој ќе го освои Евробаскетот 2022?


  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 март 2009
Мислења
8.623
Поени од реакции
10.336
Мајтапо на страна, добар е Хуанчо чим е во НБА ама не е толку добар да дај 6 тројки во 1 полувреме во финале на евробаскет.. Нешто ми смрди тука..

 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Никогаш нема да разберам како Гобер заработува тешки милиони во НБА. Го допре дното цело првенство.

Капа долу за Скариоло и Шпанциве, со толку нови играчи и играчи кои едвај квалификации играа, ова е преголем успех.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
998
Поени од реакции
3.999
Скариоло и посебно Лоренцо Браун. Без Браун ништо од ова немаше да се случи.
Браво и за Алберто Диаз, одлично одиграно. Секој тим треба да има таков играч во ростерот.

Summa summarum:
Гледливо првенство, ама далеку под очекувањата. Посебно што првите три фаворита не стигнаа ни до полуфинале.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Не можам да ги поднесам овие европски натпреварувања (во секој спорт) кои се поделени во повеќе држави (кои не се соседни). Го губи шмекот некако натпреварувањето.

Во однос на репрезентациите, ми изгледа како да ќе биде многу слабо првенство, иако сите НБА ѕвезди ќе играат за своите репрезентации.
Да се надоврзам на муабетите за квалитетот на натпреварувањето.

Следното ќе биди уште полошо.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.385
Поени од реакции
108.920
Шпанија едноставно е светска велесила во спортот. Како што кажав дури и кога не се јаки на хартија, кога имаат смена на генерации, кога никој не ги есапи, тие се на врвот, ако не титула тогаш борба за медал во секој случај. Секоја чест, обично знаат понекад да ме нервираат ама доста симпатична екипа беа на првенствово, со еден куп дебитанти и помалку познати играчи, со тимска игра и пожртвуваност заслужено до златото. Али ако некој нејќев да освои тоа беа Французите, нереално преценета екипа и скроз небалансирана, можда од следни првенства со Ембид подруго ќе е ама ова сега беше еден куп умренковци и преценети копита. Се уште не може да си објаснам на себе како Гобер зема 40м по сезона, немаат мозок во НБА дефинитивно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom