Евробаскет 2022

Кој ќе го освои Евробаскетот 2022?


  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ova e sramota od epski razmeri. Daj neka ja napustat salata predvreme. Gi iskinaa.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.748
Поени од реакции
1.735
На крај класика Франција-Шпанија , ни Јанис ни Лука ни Јокич и три пичке си материне. Од коа се сеќавам на Евробаскет 2009 па навака играат меѓусебе ,освен 2017.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.539
На крајот првенството без никакви изненадувања, стандард Франција - Шпанија во финале.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.898
Поени од реакции
1.522
На крај класика Франција-Шпанија , ни Јанис ни Лука ни Јокич и три пичке си материне. Од коа се сеќавам на Евробаскет 2009 па навака играат меѓусебе ,освен 2017.
само 2011 играа финале едни против други
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.748
Поени од реакции
1.735
само 2011 играа финале едни против други
Не мислев на финалиња само. Патот ги спојувал почесто пред финалето. Поентата ми беше пак една репрезентација од двете наоѓа начин да бидат во финалето и покрај потценувањето шо им го дадоа на ова првенство.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.768
Поени од реакции
3.124
Не ме чуди, а веројатно и ќе освојат затоа што Скариоло е подобар тренер (а тоа обично има врска во кошарка, освен ако не им се посреќи пак на Французиве), а и плус дека ич не ги можам во ниту еден спорт - циганарија препотентна. :pov:
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
973
Поени од реакции
1.646
Па добро Шпанците и не се некое изненадување после сезоната шо ја имаше Бо Круз во СелтиксиАбе пред неколку месеци го гледав филмов и појма немав дека е стварно кошаркар. И деновиве гледав по малку од првенствово и глеам овој многу ми личи на тој глумецот. Отварам после ИМДБ кога гледам он да ти бил. :pos:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.664
Поени од реакции
27.546

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
OFFICIAL: Poland, Finland, Latvia and Cyprus will host EuroBasket 2025.
Fc3dfUwWYAITXRd.jpeg
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
2.971
Сеуште се чудам како стигнаа Пољациве до тука, каква анти кошарка. :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom