ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

Кој ќе биде шампион на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Супер финале и Италија прв пат ми била интересна да ја гледам, дури и да навивам за нив на утакмиците. Ама па прво финале дочекав за Англија, иако досадно играа на првите три утакмици.
Let's go England!!! :cool:


Англичаниве премногу ми се дрски и нарцисоидни, батали, сакам Италија да победи и да рикаат ко магарици англичаните. :D
Абе аман со тоа нарцисоидни, вакви, такви. Гарант не познавате Англичани, ама битно нарцисоидни биле. А Италијаниве едни скромни, мирни и тивки луѓе, што да ти кажам.
За пеналот на Англија повеќе отекоа луѓево отколку за поништениот гол на Тричко против Холандија и фаулот врз Пандев на истата утакмица. :cenzura:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Супер финале и Италија прв пат ми била интересна да ја гледам, дури и да навивам за нив на утакмиците. Ама па прво финале дочекав за Англија, иако досадно играа на првите три утакмици.
Let's go England!!! :cool:



Абе аман со тоа нарцисоидни, вакви, такви. Гарант не познавате Англичани, ама битно нарцисоидни биле. А Италијаниве едни скромни, мирни и тивки луѓе, што да ти кажам.
За пеналот на Англија повеќе отекоа луѓево отколку за поништениот гол на Тричко против Холандија и фаулот врз Пандев на истата утакмица. :cenzura:
Англија сосема заслужено си тепаше. Повеќе незаслужено отидоа Италијаните против Шпанија...Англичаните беа подобри додека Италијаните небеа но сосема легално победија. Така да јас за Англија навивам но, поради едно нешто нема да ми биде жал Италија да тепа а тоа е делта сојот на Ковид. Ако тепаат Англичаните ќе има славје и заразени така да нема да ми е жал и Италијаните да тепаат.
Јас навивам од симболични причини например за Англија сум бидејќи ќе и биде прва Евротитула и прва национална од 1966...Италијанците втора евро а имаат веќе 4 светски, а била оваа а не била ништо битно. Има повеќе симболика за Англичаните но поради ковид нема да ми е жал и да изгубат.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Да допишат енглезите лузерска репрезентативна историја со губење на сред фејк Вембли или со потоп од 3-0 или со некој шугав гол со карамбол и маркирање на голман после сумљива ситуација и да ѕмиздрат у наредните 60 години како можеле да освојат титула (а сите знаеме како се излигавија до овде).
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.545
3:1 за нашите браќа по земјоделска ова лозарска линија. Да ги погазат и посрамат тиктокерчињата од Англија!
И богами ќе има '' каминг'' сигурен сум..
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.684
Поени од реакции
7.269
Не знам дали ви кажале, ама само неписмени и глупи ке навиваат за Англија.
Да тука сум и моја порака до сите што навиваат за жабарите и балвани и прижитивни е ИТС КАМИНГ ХОМ!
Автоматски споено мислење:

И уште нешто.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.684
Поени од реакции
7.269
Итс каминг хом!
Автоматски споено мислење:

Англија да освои ама да губат до 90 да ги погледаме жабариве како ке се труќаат по земја


Sent from my iPhone using Tapatalk
Нека пукнат жабарите од мука и пенал до два очекувам за Енглезите.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.027
Италија ќе ги шутни корумпираните свињи исто ко чизмава шо ја шутка Сардинија. Ко камче. Ко Ролинг Стоун.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Чисто за инфо - Киелини го играше (сега не знам дали уште игра) онлајн менаџерот hattrick.org

Имам изиграно пријателска текма против неговиот тим во играта, многу одамна, може пред 10 години (играта ја играм од 2006-та).

FORZA ITALIA!!!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Чисто за инфо - Киелини го играше (сега не знам дали уште игра) онлајн менаџерот hattrick.org

Имам изиграно пријателска текма против неговиот тим во играта, многу одамна, може пред 10 години (играта ја играм од 2006-та).

FORZA ITALIA!!!
Се глеа дека си успеал у животот.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
@Джонтра Вохохолта тоа е историјата, ништо посебно, одамна се знае, имав една книга за историја на СП имаше детално за тоа како Мусолини си купил светско, други времиња ја обновувале римска империја жабарите, биле влезени во лош филм.

 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Не мора да успевам многу секако, доволно е што не ме крстиле Ивица.
Може и Бозо да те крстиле, ама не можеме свите да се пофалиме дека сме играле пријателска на хетрик со Киелини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom