ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

Кој ќе биде шампион на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.685
Поени од реакции
7.270
It's coming home , it's coming home , it's coming home football coming home.
:kezec::kezec::kezec:
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Англичаниве премногу ми се дрски и нарцисоидни, батали, сакам Италија да победи и да рикаат ко магарици англичаните. :D
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.863
Англичаниве премногу ми се дрски и нарцисоидни, батали, сакам Италија да победи и да рикаат ко магарици англичаните. :D
на жалост, све е договорено, ќе им ја пуштат ко Данска што им ја пушти.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Италјанскиве навивачи ми се како македонскиве партии. Уште пред да почне утакмицата они даваат до знаење дека ако Англија тепа ќе биде местено.


It's coming home!! Не оти освоиле титули туку зошто од таму потекнува фудбалот и редно време е да се врати назад.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Па добри сме бе речиси две третини против една третина, очекував полош размер. Секој глуп и неписмен од нас вреди за двајца од ѕингарине.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.981
Поени од реакции
6.911
@Комита Ултрас никогаш не верував дека вака ќе ме разочараш у живот, знаеме дека сите сме со некој фалинки во животот ама оваа тебе ти вреди за сто, ај пак потајно се надевам дрека грешка си кликнал :cool:, само еден успеал да ме разочара повеќе у последните пет години со негова постапка/став од ова твоево, ако не се знаеме лично и персонално :).
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
@фанклубовинаиталијанакиекипи, многу замав земаа англиските фанови на темава, редно е да ја одбраните честа на италијанскиот фудбал, не можеме ние неутралците што влечеме накај Италија да ја браниме ( @Джонтра Вохохолта , @Stefan-kobe , надополнети со Жоржињо, односно натурализираниот фан @STEALTH и останатите од фан клуб Интер напред заедно со Јувенташите по нив..)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не оти освоиле титули туку зошто од таму потекнува фудбалот и редно време е да се врати назад.
А вистина е тоа или уште еден мит е во прашање?

Во суштина е, правилата и кодификацијата на истите е Британски производ, настрана античките и средновековни улични игри што се играле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom