ЕУРО 2020 - Нокаут фаза

Кои репрезентации ќе стигнат до финалето на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
1625730957956.png

1625730971766.png

"Гнаси инцестоидни, како тоа вакви билборди им направиле." "Најгнасна нација, кој ќе ги трпи" и слични муабети :icon_lol:


ПС: Ме чуди што никој/ретко кој им го забележува на Италијаниве Боки13 левел на педерско играње - дади еден гол и после стои (или лежи по потреба ) во свој 16ик, поминување на пола терен е мисловна именка. Циганарија пар екселанс, ко Барса у најбољи дани.

ППС: Фак Сатугејт и тој канцер фудбал. Сепак поише ќе ги поштувам од жабариве.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.307
Поени од реакции
36.218
Ова Its coming home ми е појео ме туџи срам. Шо its coming home? Еден трофеј на голем турнир во 66та и тоа добиен на домашен терен и сеа прво европско финале пак на домашен терен. Изгледа само така ги бива, ако им ги дадеш сите утакмици да ги играат дома, можеби ќе успеат.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.374
Ова Its coming home ми е појео ме туџи срам. Шо its coming home? Еден трофеј на голем турнир во 66та и тоа добиен на домашен терен и сеа прво европско финале пак на домашен терен. Изгледа само така ги бива, ако им ги дадеш сите утакмици да ги играат дома, можеби ќе успеат.
И самите знаете а и енглезите си знаат дека не се однесува на некаква титула, туку метафорички на Фудбалот како спорт бидејќи е измислен во Англија.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Билбордите се заради ова каде ги јако изгоре :D
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.054
Поени од реакции
1.524
За финалето ставете анкета што всушност им значи "home". Во најава е изненадување.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ова Its coming home ми е појео ме туџи срам. Шо its coming home? Еден трофеј на голем турнир во 66та и тоа добиен на домашен терен и сеа прво европско финале пак на домашен терен. Изгледа само така ги бива, ако им ги дадеш сите утакмици да ги играат дома, можеби ќе успеат.
Во една документарка што гледав 1966та во финалето голот за 3:2 во продолженија на Англија не ја поминува линијата и некој русин што бил линиски судија рекол дека поминала и го признаваат голот. Потоа и од Оксфорд правеле пресметки и утврдиле дека не ја поминала :D
Како и да е тоа е историја, во недела сакам да изгубат заради нивната преценетост во фудбалот.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.890
Поени од реакции
11.223

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.048
Поени од реакции
8.263
Јас тврдам дека да беше обратна ситуација сега сите ќе се ситеа со коментари во стилот ''heheh Ако ако така им треба на инцестите'' нешто слично како во 2010 кога се деси она со голот на Лампард против Германија.
Исто и кога Марадона им даде гол со РАКА и Аргентина стана светски првак, за после од истиве плачковци Марадона да биде прогласен за ЦАР.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.499
Поени од реакции
42.886
Ова Its coming home ми е појео ме туџи срам. Шо its coming home? Еден трофеј на голем турнир во 66та и тоа добиен на домашен терен и сеа прво европско финале пак на домашен терен. Изгледа само така ги бива, ако им ги дадеш сите утакмици да ги играат дома, можеби ќе успеат.
Сто пати е пишано за песнава, направена е за ЕУРО 1996, што се играло во Англија. Демек "football's coming home", пошто Англија го измислила фудбалот, а сега ќе го организира Европското.. Интересна и catchy песна, со доза на хумор, која нема никаква самобендисаност и која после тоа фановите продолжуваат да си ја пеат на фудбалските натпреварувања.

И тоа ја пеат баш каков навивачка песна, без апсолутно никаков дисреспект спрема никој. Си имаат хумор енглезите во секоја песна, "Ten German bombers in the air" кај што ги дупат германците за WW2, "Don't take me home", итн, итн... И има милион песни што "си ги преработуваат", односно го изменуваат текстот на вистински песни, еве како што е "Southgate you are the one", или Ирците кога пееја "Will Grigg's on fire". И во ниедна од овие песни ја нема ароганцијата што сите мислите оти ја има, чисто навиавчки песни со кои си прават забава и пијат по еден тон пиво.....од друга страна ние пееме "едно име имаме" и "никогаш северна" и тоа не само на репрезентативни утакмици, туку и на прослави на европски титули на Вардар, еден тон спорт има во песниве (y)
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.374
Исто и кога Марадона им даде гол со РАКА и Аргентина стана светски првак, за после од истиве плачковци Марадона да биде прогласен за ЦАР.
Сите се клањаат на овој гол, а уствари е најголемата превара од гол во историјата на фудбалот. Ама дека е против Англија па затоа го оправдуваат.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.845
Италија најголем проблем има со напаѓачите. Имобиле е ужасен ова првенство, крајно бескорисен во целокупната игра. На страна двата гола што ги даде, со ништо нема придонесено. Сепак, пак ќе кажам, измената му е жална, па Манчини и нема друга опција.
Не е толку лош колку што се јаде говна за него. Единствено против Белгија имаше ужасна утакмица, кога од нејасна причина беше себичен цело време и пробуваше сам нешто да направи, а не му одеше. Против Австрија не беше толку лош, имаше и еден фантастичен шут од далеку, ама немаше среќа и погоди статива. Против Шпанија имаше голема улога во контрата кога Киеза даде гол. Претходно во групна фаза 2 гола и асистенција на 2 утакмици.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.048
Поени од реакции
8.263
...од друга страна ние пееме "едно име имаме" и "никогаш северна" и тоа не само на репрезентативни утакмици, туку и на прослави на европски титули на Вардар, еден тон спорт има во песниве (y)
веќе кога не спомна нас, изгледа никој не гледа како другите гледаат на нас кога одиме на некое првенство(ретко ама небитно) како што беше 4тото место во кошарка, ракоментните настапи или еве сега на фудбалов, секогаш кога ги читам коментарите на северниве комшии за однесувањето на нашите навивачи пишуваат дека сме "бахати" или слично, ни на знам што им значи ама верувам дека асоцираат нешто како курчење или засилени во некој превод арогантни.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.307
Поени од реакции
36.218
Сто пати е пишано за песнава, направена е за ЕУРО 1996, што се играло во Англија. Демек "football's coming home", пошто Англија го измислила фудбалот, а сега ќе го организира Европското.. Интересна и catchy песна, со доза на хумор, која нема никаква самобендисаност и која после тоа фановите продолжуваат да си ја пеат на фудбалските натпреварувања.

И тоа ја пеат баш каков навивачка песна, без апсолутно никаков дисреспект спрема никој. Си имаат хумор енглезите во секоја песна, "Ten German bombers in the air" кај што ги дупат германците за WW2, "Don't take me home", итн, итн... И има милион песни што "си ги преработуваат", односно го изменуваат текстот на вистински песни, еве како што е "Southgate you are the one", или Ирците кога пееја "Will Grigg's on fire". И во ниедна од овие песни ја нема ароганцијата што сите мислите оти ја има, чисто навиавчки песни со кои си прават забава и пијат по еден тон пиво.....од друга страна ние пееме "едно име имаме" и "никогаш северна" и тоа не само на репрезентативни утакмици, туку и на прослави на европски титули на Вардар, еден тон спорт има во песниве (y)
Абе тој новинарот го прашува Шмајхел, what does it mean for you, to stop Football from coming home :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom