ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

Македонија ќе се пласира во нокаут фазата како...?


  • Вкупно гласачи
    162
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.260
Поени од реакции
29.238
Пандев е само за агент...со неговите врски во Италија може на доста наши таленти да им најде некој отскочен тим таму.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.585
Поени од реакции
5.512
Пандев е само за агент...со неговите врски во Италија може на доста наши таленти да им најде некој отскочен тим таму.
Пандев уште не е откажан од желбата да стане претседател на ФФМ, неговите коментари дека сакал во Милано да живеет мирен живот со фамилијата се приказна за мали деца.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.084
Поени од реакции
4.060
Пандев уште не е откажан од желбата да стане претседател на ФФМ, неговите коментари дека сакал во Милано да живеет мирен живот со фамилијата се приказна за мали деца.
Од каде вакво инфо имаш, сигурно е?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.260
Поени од реакции
29.238
Пандев уште не е откажан од желбата да стане претседател на ФФМ, неговите коментари дека сакал во Милано да живеет мирен живот со фамилијата се приказна за мали деца.
Па и тоа е добра опција за разлика од тренер/селектор.
Мислам дека вака повеќе бенефит ќе има македонскиот фудбал во целост.
Пак ќе кажам има добра конекција во Италија и репутација и би требало да се искористи.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.176
Поени од реакции
5.351
На крај сите поминаа освен нас :/

После нас најкриво ми е за Унгарциве, скроз срамно играше Германија во последни минути, кукавички. Се надевам дека ќе ги размонтораат во 1/8 финале.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.084
Поени од реакции
4.060
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.767
Поени од реакции
2.707
Sekade ja ima vesta, ovie od gol nekogas lupaat gluposti.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.490
Поени од реакции
5.521
Украина со 3 бода и -1 гол разлика си фати нокаут...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.110
Поени од реакции
11.140
Прееска во локален кавич во Прилеп, ни беше гостин Алиоски :icon_lol:
Еден куп деца се сликаа со него. Посебно убава слика беше кога еден родител дојде со две 7-8 годишни деца облечени во националниот дрес.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Пандев уште не е откажан од желбата да стане претседател на ФФМ, неговите коментари дека сакал во Милано да живеет мирен живот со фамилијата се приказна за мали деца.
Pa bolje on otkolku nekoi kvazi lugje sto nemaat dopirna tocka so fudbal a bile biznismeni..
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.154
Поени од реакции
5.113
Пандев уште не е откажан од желбата да стане претседател на ФФМ, неговите коментари дека сакал во Милано да живеет мирен живот со фамилијата се приказна за мали деца.
А зошто да не биде?
Иначе за ова со Ѓоре Јовановски развивате дискусија неколку страни само поради тоа што некој портал му текнало да на напише глупост.
Никој не е будала да го стави него за селектор, па дури ни Сејдини.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Може и да се затворат веќе темите по групи. Да се продолжи со дискусија на едно место во општата тема за Еуро 2020 или да се отвори нова тема за нокаут фазата.

Едит: Сега видов дека веќе е отворена нова тема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom