ЕУРО 2020 - Група Д (Англија, Хрватска, Шкотска, Чешка)

Кои репрезентации ќе се пласираат во нокаут фазата?


  • Вкупно гласачи
    46
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.825
Поени од реакции
6.350
Не знам како Трупер мислеше дека Шкотска ќе ги тепа Хрватска. Па освен на лев бек на сите други позиции се за класа подобри хрватите. Се трудеа ама се гледаше апла квалитетот на страна на Хрватска
Расулото во играта 3 години по ред и одбраната која што прима на сите страни. Среќа Шкотите и немаат толкав квалитет, но Хрватска во одбрана и против нив попушти доста пати.

Плус и суверие имаше одлука мора да признаам. Шкотска е црна мачка за Хрватска, убица на селектори + играат дома + Хрватска никогаш не победила до сега во натпревар каде што им треба победа на крај за пролаз понатаму. Ама по се изгледа традициите се тука да се рушат I guess.


Немаат којзнае кој квалитет, некои ликови од Динамо Загреб, гејм чејџер е Лука Модриќ. Стар бил, спор бил, кур се тресе, мега-гол и асистенција, тој ја направи разликата. Веројатно ќе остане ако се пласираат на СП-2022 ама кога ќе си оди ќе има драматичен пад кај Хрватска.
И Модриќ на ЕУРО 2008ма беше некој си лик од Динамо Загреб ;) Тој Динамо од 2008ма влегуваше во групи на ЕЛ и таму беше канта за напуцавање, а овој сега лови полуфинале во истото натпреварување.

Ливаковиќ е малку несигурен на нафрлени топки и низок голман е, но неговите рефлекси и shot stopping се светски врв без малку преувеличување. Го поврзуваат со Рома, Лил, Милан, Ајакс и слични екипи.
Гвардиол за 19 милиони + бонуси отиде во РБ Лајпциг, Иванушец тек треба да се продаде, а Петковиќ е класичен лејт блумер што си оживеа кариера во Динамо.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Немаат којзнае кој квалитет, некои ликови од Динамо Загреб, гејм чејџер е Лука Модриќ. Стар бил, спор бил, кур се тресе, мега-гол и асистенција, тој ја направи разликата. Веројатно ќе остане ако се пласираат на СП-2022 ама кога ќе си оди ќе има драматичен пад кај Хрватска.
Не забевај.
Модрич Брозович и Ковачич против Мегин, Мекгрегор и Армстронг. Од овие само Мегин е добар играч.
Хрватска, ликови од Динамо Загреб кој ги тепаше Тотенхем, а овие играчи од Мадервел или како и да се изговара.

Плус кај имаат само 4-5 квалитетни играчи, па и тие на погрешна позиција. Мектоминеј стопер, Тирни стопер, Робертсон винг бек, Фрејзер на клупа. Единственото добро крило на клупа.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.437
Поени од реакции
5.929
Расулото во играта 3 години по ред и одбраната која што прима на сите страни. Среќа Шкотите и немаат толкав квалитет, но Хрватска во одбрана и против нив попушти доста пати.

Плус и суверие имаше одлука мора да признаам. Шкотска е црна мачка за Хрватска, убица на селектори + играат дома + Хрватска никогаш не победила до сега во натпревар каде што им треба победа на крај за пролаз понатаму. Ама по се изгледа традициите се тука да се рушат I guess.И Модриќ на ЕУРО 2008ма беше некој си лик од Динамо Загреб ;) Тој Динамо од 2008ма влегуваше во групи на ЕЛ и таму беше канта за напуцавање, а овој сега лови полуфинале во истото натпреварување.

Ливаковиќ е малку несигурен на нафрлени топки и низок голман е, но неговите рефлекси и shot stopping се светски врв без малку преувеличување. Го поврзуваат со Рома, Лил, Милан, Ајакс и слични екипи.
Гвардиол за 19 милиони + бонуси отиде во РБ Лајпциг, Иванушец тек треба да се продаде, а Петковиќ е класичен лејт блумер што си оживеа кариера во Динамо.
Модриќ е генерациски талент, ретко излегуваат такви играчи. Симпатични ми се хрвативе, се надевам дека ќе излезе некој друг со барем пола талент од Лука ама неговото заминување ќе биде голем удар, како и да рачунаш.
Имаше и некој лик од Ренџерс за Хрватска, и еден од Шкотска баш на Хемпден Парк :)
Автоматски споено мислење:

Не забевај.
Модрич Брозович и Ковачич против Мегин, Мекгрегор и Армстронг. Од овие само Мегин е добар играч.
Хрватска, ликови од Динамо Загреб кој ги тепаше Тотенхем, а овие играчи од Мадервел или како и да се изговара.

Плус кај имаат само 4-5 квалитетни играчи, па и тие на погрешна позиција. Мектоминеј стопер, Тирни стопер, Робертсон винг бек, Фрејзер на клупа. Единственото добро крило на клупа.
Мораше да проба со Форест на винг-бек и да направи замени на полувреме ама толку му делиле на селекторот на Шкотска, во ред се пласира на ЕП и сето тоа ама на самото ЕП како да имаше мозочен удар. О`Конел е тој од Мадервел, киксер.
Кој мој МекТомини штопер бе, аматеризам :facepalm:
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
704
Поени од реакции
1.290
Сега кога испаднавме ние, а помина Хрватска, ќе продолжам да ја поддржувам Хрватска.
Нели ЕКС ЈУ Брача смо :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Добро бекче имаат Хрватите, добро игра за 19 години.
И ова детенцево со косичево, десеткава, добро е некое, се глеа дека е тинејџер, трча, игра, сегде го има.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Сега кога ќе им тропне Франција на Вембли ќе биде it's coming home!

Вкрстувањата во групава ќе бидат најверојатно
Хрватска - Шпанија
Чешка - Холандија
Англија - вториот од групата на смрта.

Уште со Бразил фалеше да се вкрсти некој од групава за да сликата биде целосна.

И да бираше Англија пак ќе налеташе на јак противник, вака барем како први играат на Вембли.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.437
Поени од реакции
5.929
А од друга страна ќе има некои Швицарска-Шведска 1/8 финални текми ама тоа е жреб, јебеш га.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.497
Поени од реакции
42.881
А од друга страна ќе има некои Швицарска-Шведска 1/8 финални текми ама тоа е жреб, јебеш га.
Не е тоа ждреб, тоа се глупостиве со 6 групи и влез на третопласирани екипи... јебига :))
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.436
Поени од реакции
7.889
Не знам стварно зашто сите викаат дека јакиве и фаворитски репрезентации не се на ниво, кога реално, да се згази Чешка со 2+ гола или некој од тие релативно помали репрезентации и не е така лесно во модерниов фудбал, особено на Европско каде што влогот за секоја утакмица е преголем.
Еве и Полска, Шведска нека бидат пример против Шпанија. Унгарија на домашен терен исто. Холанѓаните климаво победија против Украина, колку год да се слаби NED и ESP.

Групата на Англија воопшто не е и не беше за потценување. Најтешка од останатите.

Да, единствено Италија покажа доминација.

Следи екстра интересен период, фановите стварно ја праат разликата. После цела година театар, генерално првенството делува одлично. Супер интересно досега.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.146
Сега од осмина финале па натаму ќе видиме до кај сме и кој е кој.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom