ЕУРО 2020 - Група Д (Англија, Хрватска, Шкотска, Чешка)

Кои репрезентации ќе се пласираат во нокаут фазата?


  • Вкупно гласачи
    46
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.260
Поени од реакции
29.238
Добро бекче имаат Хрватите, добро игра за 19 години.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.599
Поени од реакции
21.751
Добро бекче имаат Хрватите, добро игра за 19 години.
Добар им е и оној новиот по десно, Јурановиќ.
Вршаљко беше катастрофа првите две.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.767
Поени од реакции
2.707
Skotska voopsto ne e naivna reprezentacija, Adams i Armstrong od Southampton gazat :D
Автоматски споено мислење:

Skotska voopsto ne e naivna reprezentacija, Adams i Armstrong od Southampton gazat :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.260
Поени од реакции
29.238
Skotska voopsto ne e naivna reprezentacija, Adams i Armstrong od Southampton gazat :D
Автоматски споено мислење:

Skotska voopsto ne e naivna reprezentacija, Adams i Armstrong od Southampton gazat :D
Еднаш тргнаа напред гол дадоа, низ 8 нозе помина топката.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Doktorski gol bravo

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.260
Поени од реакции
29.238
Баш на инста на Реал Мадрид страната ставија гол од Лука со надворешна пред некој саат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.777
Поени од реакции
63.317
Голов на Модриќ ми е подобар од оној на Шик против Шкотска. Многу потежок за давање.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.677
Поени од реакции
1.555
Браво сега за сега се втори Хрватска, така да играат или со Шпанија или со Шведска, доста лесни противници реално, кои можат да ги добијат.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Не знам како Трупер мислеше дека Шкотска ќе ги тепа Хрватска. Па освен на лев бек на сите други позиции се за класа подобри хрватите. Се трудеа ама се гледаше апла квалитетот на страна на Хрватска
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.437
Поени од реакции
5.929
Не знам како Трупер мислеше дека Шкотска ќе го тепа Хрватска. Па освен на лев бек на сите други позиции се за класа подобри хрватите. Се трудеа ама се гледаше апла квалитетот на страна на Хрватска
Немаат којзнае кој квалитет, некои ликови од Динамо Загреб, гејм чејџер е Лука Модриќ. Стар бил, спор бил, кур се тресе, мега-гол и асистенција, тој ја направи разликата. Веројатно ќе остане ако се пласираат на СП-2022 ама кога ќе си оди ќе има драматичен пад кај Хрватска.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.260
Поени од реакции
29.238
Заслужено за Хрватска
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom