ЕУРО 2020 - Група А (Турција, Италија, Велс, Швајцарија)

Кои две репрезентации ќе се пласираат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.827
Ако турците загубат 0-4; 1-5; 2-6 ќе бидат репрезентација со најлош скор во историјата на ЕП.
Засега најлоша е Данска во 2000та со гол разлика од 0-8
Следува Бугарија (2004) и Ирска (2012) со 1-9
И Југославија 1984та со 2-10.


Ова ако ви фали Драгонски зашто гледам го нема нешто.
Значи имаме фора да изгубиме со Холандија до 5 гола разлика.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.595
Поени од реакции
6.378
Да го направеа дресот како од швајцарциве, 70% црвен, 30% бордо и со жолти бројки и име назад, сигурно ќе беше добро прифатен. Абе една работа не направивме како што треба на ова ЕП, едино што им го наполнивме џебот на романците :D.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.051
Поени од реакции
31.531
Кој имаше типувано финале (или полуфинале, не се сеќавам баш) за Турција на Европсково? Дефинитивно не можеше повеќе да утне.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.386
Поени од реакции
20.641
Турција дефинитивно репрезентација со најлош перформанс на Европското.
Апсолутно.
Освен завчера Шведска-Словачка и денеска Италија-Велс (ова дека се играше во ист термин со Швајцарија-Турција), ги изгледав сите натпревари и дефинитивно најлошо изиграа турците и сум комплетно објективен.
Оваа група не беше ништо значително посилна од нашата а играчкиот кадар на Турција и нашиот е неспоредлив што го прави ова издание уште посрамно.
Да не беше овој шутов на Кавечи ќе го завршеа европсково без постигнат гол, а и не е дека нешто многу шанси создадоа. Буквално беа прегазени од сите репрезентации во својата група.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Толку ги пратиш, истата таа Турција што викаш дека ќе заврши позади Велс и Швајцарија ги истресе Холанѓаните (два пати ако не се лажам) од што едниот беше 4-1 мислам.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Толку пратиш брад :)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.402
Поени од реакции
12.623
И сега понатаму ќе отидат репрезентации како Велс, а веројатно и Швајцарија, а по се изгледа ќе испадне Данска. :mad: Па Шкотска ми изгледа подобро од овие две репрезентации. И често се случува баш некоја ваква репрезентација, која ми е за никаде по групи, да помине некако шашаво и во нокаут една-две утакмици.
 
Член од
17 јуни 2021
Мислења
68
Поени од реакции
164
И сега понатаму ќе отидат репрезентации како Велс, а веројатно и Швајцарија, а по се изгледа ќе испадне Данска. :mad: Па Шкотска ми изгледа подобро од овие две репрезентации. И често се случува баш некоја ваква репрезентација, која ми е за никаде по групи, да помине некако шашаво и во нокаут една-две утакмици.
Можеби најпаметно би било после секое коли ти да им пушташ некаков допис до УЕФА со предлог кој да оди понатаму, а кој да отпадне. Вака скроз без веза, да се одело понатаму врз основа на освоени бодови во групите.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.585
Поени од реакции
1.492
Страшна некултура на Италијаните-Миљанези, го исвиркаа Донарума пошто ќе одел да брани во ПСЖ.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.402
Поени од реакции
12.623
Можеби најпаметно би било после секое коли ти да им пушташ некаков допис до УЕФА со предлог кој да оди понатаму, а кој да отпадне. Вака скроз без веза, да се одело понатаму врз основа на освоени бодови во групите.
Па пробаа Перез и Ањели да им пишат нешто слично во однос на клупскиот фудбал, но не поминаа баш најдобро :D , така да ќе си седам мирен и ќе уживам во твојата иронија на Кајгана. :cool:
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.837
Италија за сега покажа најмногу на ЕП, иако групава не е баш мерило. Велс изненади позитивно а најмногу изненади Турција за која разни пандити и стручњаци изјавуваа дека имале потенцијал да одат во 1/2 финале :pos:Како што стои ќе бидат околу 24.место на ЕП.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
5.061
Толку пратиш брад :)
Сите се генерали после битка. 3 од 5 ќе го потврдеа истото што и ја го зборев, играа фуриозно турците и потфрлија како и ние што изигравме под наши можности ова првенство.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.932
Поени од реакции
55.331
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom