Духови, сеништа (сенки)...

Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.997
Јас секоја ден минам по 3-4 пати бидеејки тој е најлесен начин да преминеш од едната на другата страна на градот...ама веруј ретко се случуваат некој такви работи може годишно еднаш,дури и поретко ама кога и да се случат се памтат со години..
Глупости, ја цел живот минам по железен, и сабајле и навечер и после полноќ и ништо неам слушнато
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.997
4.За наслов едноставно неможам да опишам.
-Една моја комшика повозрасна тогаш имала 19 а сега има некаде 22-23 години не ме фаќајте за збор си одела исто по железен мост кога наеднаш видела како некој повозрасен човек трча накајнеа, секако се уплашила но останала да стој кога тој наеднаш застанал преднеа плаченката и рекол да оди по другата страна односно да се врати назад а таа го прашала зошто кога тој и рекол дека некакоја жена во бел фустан прелетала преднего..
Шо е мистеријата тука?

Јас коа сум пијан и зајаци и желки прелетуваат пред мене, не само невести.
Неможе да го сметаш воа за мистерија, некој пијаница и рекол дека прелетела невеста преку него и готово мистерија. :tapp:
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Дечки сеа пред едно 10-15 мин читав една мистерија...Не можев да најдам линк да ви го постирам па затоа ќе ви го раскажам.

Имено се зборува за железница во Сан Антонио. Пред едно 70-80 години на преминот преку пругата школски автобус со 25 деца се заглавил точно на преминот додека во меѓувреме доаѓал воз. Возот едноставно го распарчил автобусот. А сега ако отидеш таму, застанеш пред пругата и ја ставиш колата во лер таа сама ќе премине преку пругата. Се мисли дека децата погинати во несреќата го имаат опседнато преминот и не дозволуваат друг да загине така трагично.

Знае некој нешто повеќе за ова??
 
O

Orion.

Гостин
Дечки сеа пред едно 10-15 мин читав една мистерија...Не можев да најдам линк да ви го постирам па затоа ќе ви го раскажам.

Имено се зборува за железница во Сан Антонио. Пред едно 70-80 години на преминот преку пругата школски автобус со 25 деца се заглавил точно на преминот додека во меѓувреме доаѓал воз. Возот едноставно го распарчил автобусот. А сега ако отидеш таму, застанеш пред пругата и ја ставиш колата во лер таа сама ќе премине преку пругата. Се мисли дека децата погинати во несреќата го имаат опседнато преминот и не дозволуваат друг да загине така трагично.

Знае некој нешто повеќе за ова??

Истата емисија ја гледав на Дискавери пред некој си месец дена и емисијата ме извади од кожа:) Приказната таа е што ја опиша и пази што се дешава. Водителот ја дознава таа приказна и сака да открие дали е вистина или не и решава да изврши експеримент на лице место. Иде навечер со кола на местото и застанува со колата пред пругата. Ја гаси колата и ја става во лер. Седи така човекот и по 10тина секунди колата сама почнува да се движи и ја помина цела пруга а водителов цело време викаше OMG OMG:)
После водителот искочи од колата и стави малку брашно за да види дали има отпечатоци од шаките на духовите и имаше:vozbud: И јас така узбуден пред ТВ си мислам - готово дисквери конечно најдоа добри докази дека постојат духови:)
Еве 35 секунди од експериментот само толку можев да најдам на нет
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Кинеска девојка со лице како на призрак
кога ја видов - морници ме облазија
навистина језиво изгледа:eek:





 
Член од
17 февруари 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
imam jas videno senka kako sakate dux i toa 100% so uste eden drugar
 
Член од
17 февруари 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Исто како да кажеш дека си видел човек... Тие постојат.
ne znaci senka ne coeki toa znaes kako.svetloto od bandera udira vo edna kuka na zadniot zid azad taa kuka imase stara mn stara kuka obrasnata so drvja so uste ne horor i nekade kaj 02 cas po polnok na zidov so bese osvetlen gledam minuva senka od covek a covek nema a kako so idese mora da izleze na videlina na edno 15metra pred nas i toa senka mine a covek nema aj objasni go voa i drugarot vide i sabaljeto mi kazue koa se razdeni znaci cela nok sne presedele na sred seloto ova bese vo edno selo desavkava i ni bese strav da odime nataka kaj so mia senkata i okapavne cela nok
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Сметај денес сликава ќе ја има насекаде по сајтовиве.... ако ти е оригинал а да не си монтирал... одлично е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom