Духови, сеништа (сенки)...

Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
добро, можеби на него и на мене ми личи на девојка (биста) со долга коса и костурска фаца, како да пробува да излезе од огнот.како и да е не е нормално и убаво се познава...
Што знам,колку и да верувам во тави работи,мене сепак м личи само на чад од огнот :)
 
Член од
4 ноември 2011
Мислења
36
Поени од реакции
37
izgleda dosta interesno,no ne bi sakal da spekuliram ponatamu moze da bide se ili moze da e samo edno cudna forma na cadot ili ognot vo kombinacija so veter itn,vo sekoj slucaj ne e nesto sto se gleda sekoj den dobro uloven moment
 
Член од
29 јуни 2011
Мислења
13
Поени од реакции
4
Ако е така знаеш колку духови шетат низ Европа само поради Прва и Втора Светска војна ?? До сега кафе ќе пиевме со нив .. не верувам во натприродното , точно дека необјаснети работи и случки , ама не мора одма да се тагират ко натприродни појави ..

A ko shto ke gi objasnish ?
Ko sekojdnevni pojavi?
Ajde ako tolku golemo znaenje imash za niv objasni ni shto se
--- надополнето: 24 јануари 2012 во 12:49 ---
Ако е така знаеш колку духови шетат низ Европа само поради Прва и Втора Светска војна ?? До сега кафе ќе пиевме со нив .. не верувам во натприродното , точно дека необјаснети работи и случки , ама не мора одма да се тагират ко натприродни појави ..

A ko shto ke gi objasnish ?
Ko sekojdnevni pojavi?
Ajde ako tolku golemo znaenje imash za niv objasni ni shto se
--- надополнето: 24 јануари 2012 во 12:52 ---
Абе луѓе јас вака ке ви кажам за духови. Значи моја теорија :) ! Според секакви случки,кажувања на луѓево се и сешто, јас ќе кажам и претпоставувам дека духови се појавуваат ако се трагично умрени,загинати и на тоа место каде што умреле таму се појавуваат и неможат да се ослободат-заглавени се меѓу двата света. Еве пример: Некој камионџија на пат одел Скопје-Тетово и кај Карпалак (мислам дека така се викаше местово) во среде ноќ му се појавувало чета со луѓе(духови) и тој се чудел, застанал и потоа прашал некого што се дешава ..дека повеќе пати по ред му се појавувале. И му кажале дека тука луѓето загинале. А иста случка со патишта вака со појавување е со деца истово значи-децата се појавувале и кажале дека децава тука загинале. И јас некако навистина верувам во ова. Значи чим загинале на тоа место не им е мирна душата и се појавуваат. Ако секој човек што ке умре најнормално духот треба да му се појави тоа ке биде научна фантастика. Јас мислам дека само немирните души се јавуваат! Ете така :D Ајде поздрав :*

Vaka
ne e taka so site duhovi
Samo del od niv se zarobeni izmegju 2 sveta I zatoa postojat obuceni lugje shto se razbiraat u tie raboti,ako ima mnogu skeptici za nivnata profesija,toa ne e bitno..Oni uspevaat da gi ispratat duhovite (dusite) na drugiot svet,im pomagaat da pominat
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
добро, можеби на него и на мене ми личи на девојка (биста) со долга коса и костурска фаца, како да пробува да излезе од огнот.како и да е не е нормално и убаво се познава...
Eх, не е нормално. Па чадот има неправилна форма. Значи ич не мислам дека фотографијата ти е фотошопирана, ама убедена сум дека е само случајност.
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Eх, не е нормално. Па чадот има неправилна форма. Значи ич не мислам дека фотографијата ти е фотошопирана, ама убедена сум дека е само случајност.
Можеби.Но кој знае? ;)
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Вчера бев надвор од негде 23:40 до 00:15 негде..., а сум слушнал дека несмеело тоа време да се искача надвор? би можело нешо да ми се случи?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Вчера бев надвор од негде 23:40 до 00:15 негде..., а сум слушнал дека несмеело тоа време да се искача надвор? би можело нешо да ми се случи?
Јас би ти препорачал да си седиш дома нон-стоп ако си слушнал за тој период такво нешто.:pos:
 
Член од
27 февруари 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
jas veruvam vo ovie raboti sum gi osetil na sopstvena koza nekolku od ni i nesakam da komentiram mnogu zato so bilo morni4avo ... AMA SVE POSTOI ! ! !
--- надополнето: 27 февруари 2012 во 23:36 ---
jas veruvam vo ovie raboti sum gi osetil na sopstvena koza nekolku od ni i nesakam da komentiram mnogu zato so bilo morni4avo ... AMA SVE POSTOI ! ! !
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
jas veruvam vo ovie raboti sum gi osetil na sopstvena koza nekolku od ni i nesakam da komentiram mnogu zato so bilo morni4avo ... AMA SVE POSTOI ! ! !
--- надополнето: 27 февруари 2012 во 23:36 ---
jas veruvam vo ovie raboti sum gi osetil na sopstvena koza nekolku od ni i nesakam da komentiram mnogu zato so bilo morni4avo ... AMA SVE POSTOI ! ! !
Ти лежи на гробови па нема да ти се појавуваат (види фотос)
 
Член од
27 февруари 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
haha ako ti se plasis od takvi raboti jas gledam poinaku na rabotite .... jas gi u4am tie raboti sum se zanimaval so tie raboti I NE SE PLASAM ! zato veruvam i seobuduvam da gi sovladam pa taka da za tvoja informacija jas sum posetil mn prokolnati kujki mno duhovi senishta :S .... jbg neka ima poledici :D ke go sovladam site :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Има отворено интересни теми овде па ајде и јас да отворам една интересна тема во овој борд,за допаѓање ваше е дали ке ви се допадне но случките се вистински иако нема да ви се верува.

1.Фотографија со духови.
-Со друштвото на железниот мост во велес се сликавме уствари они се сликаа а јас сликав,ништо чудно зарем не кога но кога сакаа они да ја видат фотографијата на сликата заднив имаше човечка глава која јасно се гледаше и беше бледа,сигурно нема да се шегувам со вакви работи односно случкава е вистинита, но дали беше само илузија на фотографијата или игри со светлина или пак вистината за духовите а железен мост е пример за духови проценете сами..
2.Плачот на малечко девојче
-Оваа случка ја имам слушнато од повозрасните кој живеат близу железениот мост во велес а тоа е дека секоја вечер окулу полноќ се слушало плач на малечко девојче, но дали е тоа поради близината на реката вардар или некоја натприродна сила се останува на мистериите..
3.Чекорот на германските војници
-Оваа случка се случува исто на железниот мост во велес на која и мене ми се стресоа гаќите кога си идевме со друштвото окулу полноќ по штиците се слушаа некакви крцкање како одевме се понатаму и посредината на мостот тие стануваа се побучни..
4.За наслов едноставно неможам да опишам.
-Една моја комшика повозрасна тогаш имала 19 а сега има некаде 22-23 години не ме фаќајте за збор си одела исто по железен мост кога наеднаш видела како некој повозрасен човек трча накајнеа, секако се уплашила но останала да стој кога тој наеднаш застанал преднеа плаченката и рекол да оди по другата страна односно да се врати назад а таа го прашала зошто кога тој и рекол дека некакоја жена во бел фустан прелетала преднего..
5.Германските војници.
-Сите имате слушнато за околината младост во велес ова ми го имаат кажувано повозрасни личности..Кога еден таксист кој бил на должност добил повик од стар човек кој требало да го земе од викендица од околината на езерото младост...се било нормално се додека стариот човек не влегол внатре..по 2-3 минути нормално возење зад такси колата се појавиле гарда германски војници кој марширале зад такси колата која возела 7-80 км/ч како убрзувала колата така и они..кога дедото го фатил таксистот за рамото и му рекол да не се плаши...тогаш дедото извадил запалка која немала плин и како штракал нанеа така ги снемувало војниците...таксистот преплашен преспал пред куќата на дедото *посеизлеа* таксистот бил нормален а сега има проблеми со главата односно намоменти ја мрда односно ја тресе..а некој велат дека тоа е поради случката..таксистот го познавам не лично но ме има возено неколку пати.
Доколку имате и вие некаква случка искажете ја слободно.
П.С На еден дел од случките јас имам приствувано а дел однив ми ги имаат кажувано возрасни луѓе.
 
T

Tetro

Гостин
и јас така ноќе неколку пати имам поминато низ истиот тој фамозен "железен мост", а вака првпат слушам дека се случувале вакви нешта.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
и јас така ноќе неколку пати имам поминато низ истиот тој фамозен "железен мост", а вака првпат слушам дека се случувале вакви нешта.
Јас секоја ден минам по 3-4 пати бидеејки тој е најлесен начин да преминеш од едната на другата страна на градот...ама веруј ретко се случуваат некој такви работи може годишно еднаш,дури и поретко ама кога и да се случат се памтат со години..
 
T

Tetro

Гостин
Јас секоја ден минам по 3-4 пати бидеејки тој е најлесен начин да преминеш од едната на другата страна на градот...ама веруј ретко се случуваат некој такви работи може годишно еднаш,дури и поретко ама кога и да се случат се памтат со години..
да погодаувам: кога ќе се издуваш квалитетно, нема да промашиш, нели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom