Духови, сеништа (сенки)...

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
има доста емисии за духови на ID - investigation discovery, ghost lab , haunted house ..
емисиите се со доста истражувања , снимање ЕВП , видео камери , мерачи за електромагнетни полиња К2
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.303
има доста емисии за духови на ID - investigation discovery, ghost lab , haunted house ..
емисиите се со доста истражувања , снимање ЕВП , видео камери , мерачи за електромагнетни полиња К2
Сум ги гледал ама не ми се некако реални доааѓаат на некои место ке им јават за помош некои луѓе зборам за Гост ЛАб им раскажуваат луѓето см евиделе сенки ,сму видел дух ова она , они доааѓаат со врвна опрема не наоѓаат ништо само ЕВП некој краток податок од 1 секунда а луѓето им кажуваат различни работи Американска комерцијала ти е тоа
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
Сум ги гледал ама не ми се некако реални доааѓаат на некои место ке им јават за помош некои луѓе зборам за Гост ЛАб им раскажуваат луѓето см евиделе сенки ,сму видел дух ова она , они доааѓаат со врвна опрема не наоѓаат ништо само ЕВП некој краток податок од 1 секунда а луѓето им кажуваат различни работи Американска комерцијала ти е тоа
па да во право си , но ако си ја гледал една епизода , тој плавиот на таван седи и нешо се мрдна и го фати за рамото ... како се посраа сите :D

инаку повеке гледам haunted house заради тоа што се така езиви , страшни ... како добар хорор филм ми доаѓат секоја вечер :D
 

Santiago

Cocalero
Член од
4 јуни 2012
Мислења
97
Поени од реакции
31
па да во право си , но ако си ја гледал една епизода , тој плавиот на таван седи и нешо се мрдна и го фати за рамото ... како се посраа сите :D

инаку повеке гледам haunted house заради тоа што се така езиви , страшни ... како добар хорор филм ми доаѓат секоја вечер :D
Sega kje izleze dobro filmce (ili dobar torent) Red Lights- Deniro, Weaver...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Немој да ви текнало торенти да делите тука :D
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
186
Поени од реакции
112
Мене ми се има случено да видам дух (сенка) на човек, кој беше брат на мојата стрина. Починат е скоро две и пол години. Неговата сенка ја видов на 3 јуни оваа година баш за духовден.
Епа сега да раскажам:
Беше недела и првиот пат се разбудив околу 10:30 - 11:00 (не се сеќавам). Кога видов колку е саатот си реков дека ќе поспијам уште малку затоа што беше недела. Вториот пат кога се разбудив спиев на грб (а воопшто не ни сакам да спијам на грб ). Откако ги отворив очите гледав право во ѕидот и на неа се гледаше сенката. Беше висока и се гледаше дека е сенка на машко. Стоеше така околу 2 секунди, ме погледна, се заврте странично и замина (исчезна).
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.303
па да во право си , но ако си ја гледал една епизода , тој плавиот на таван седи и нешо се мрдна и го фати за рамото ... како се посраа сите :D

инаку повеке гледам haunted house заради тоа што се така езиви , страшни ... како добар хорор филм ми доаѓат секоја вечер :D
да Haunted е јако имаше баш едно многу језиво некои луѓе кои умреле во една куќа тие имале свој култ и верувале во некој египетски бог ,тој бог беше бог на оргии, принсување жртви и повикување на душите назад во овој свет и тие луѓето пред да умрате направиле нешто и останале полно загубени души у куќата имаше повеќе знам 3 или 4 и кога се доселија новите сопствениви им се дешаваат хорори сами стакла се кршат сенки им се појавуваат, имаа кучиња чувааа и одма им се смени однесувањето на кучињата стојат во едно место и лааат цело време и такви работи и дојдоа некој екипа и им помогнаа
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
19
има доста емисии за духови на ID - investigation discovery, ghost lab , haunted house ..
емисиите се со доста истражувања , снимање ЕВП , видео камери , мерачи за електромагнетни полиња К2
ми се допагаат истите работи како тебе само што јас веке почнувам да читам и да го развивам тоа си направив ЕМФ метар или кажано (Електро магнетик филд стрејт метар) тоа е тој мерач на сила на електромагнетното зрачење сега ке правам параболичен микрофон а понатаму В-скоп тој реагира и е многу по осетлив на движење на
паранормални работи а сакам да земам и еден дигитален снимач-диктафон. тој ке ми служи за ЕВП (електро воис феномена) Феномен на електричен глас или слично како радио приемник тие електро магнетни бранови само микрофонот ги фаќа нашите уши не затоа користи тој осетлив дигитален диктафон нема шум никаков додека на касета ке треба програма да го чистиш шумот.само поставуваш прашања тој дух-демон ти одговара и после кога ке ја преслушаш снимката ке ги чуеш одговорите.или можеш да користиш мобилен телефон ама нема да доловиш салам она што треба.
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
ми се допагаат истите работи како тебе само што јас веке почнувам да читам и да го развивам тоа си направив ЕМФ метар или кажано (Електро магнетик филд стрејт метар) тоа е тој мерач на сила на електромагнетното зрачење сега ке правам параболичен микрофон а понатаму В-скоп тој реагира и е многу по осетлив на движење на
паранормални работи а сакам да земам и еден дигитален снимач-диктафон. тој ке ми служи за ЕВП (електро воис феномена) Феномен на електричен глас или слично како радио приемник тие електро магнетни бранови само микрофонот ги фаќа нашите уши не затоа користи тој осетлив дигитален диктафон нема шум никаков додека на касета ке треба програма да го чистиш шумот.само поставуваш прашања тој дух-демон ти одговара и после кога ке ја преслушаш снимката ке ги чуеш одговорите.или можеш да користиш мобилен телефон ама нема да доловиш салам она што треба.
одлично , барај куќи во кој се вели дека има духови и пробај ... можда ќе фатиш некој глас
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
19
Има една блиску ми е кај болницата таму велат дека имало паранормални случувања вратите се отворале сами и со сменети брави пак се било одклучено тоа била на некој доктор од болницата на тоа место имало Германски Гробишта.Ние го викаме германски дол.
 

Santiago

Cocalero
Член од
4 јуни 2012
Мислења
97
Поени од реакции
31
Ej decki , bi sakal da znam dali nekoj od vas znae za OUIJA BOARD ili pak dali ima probano nesto takvo slicno ? Pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom