Духови, сеништа (сенки)...

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Dali ste se pocuvstvuvale nekogas kako da ne ste sami vo soba,koga e temno i nikoj ne e do vas...ve gusi,cuvstvuvate disenje,cekorenje ili slicno...
pisete ama iskreno i posle i jas ke vi raskazam nekolku vistiniti desavki...:back:
Ајде раскажи ги случкитеее... :nesvest:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Ummm...
Сама си правам да ми биде интерено,во принцип,гасам ламби,застанувам пред прозор,дупчињата на завесата и лисјата си го прават своето.Сенката.
И долгото зјапање во ѕид ми создава зелени човечиња.
И паркетот ми крцка 10 минути откако да си легнам и секогаш мислам дека некој ќе ме почеша по грб па спијам со рацете околу мене.Во оваа доба спијам со јорганот преку мене затоа што мислам дека некој ќе ме гризне за образ и ќе ми копа по зеница.
Глупа еротика даваат на сител тројка.

Shadows_in_color,who's better than me huh?
Ај да те видам. :nesvest:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Абе се е можно мене ми се нема десено ама ако некогаш ми излезе има не јас да бегам има таа да бега и да моли за милост :pos2::pos2: има мат** да и е*а* :nesvest:....
ајде де дај тоа случките ......... до кога ке чекаме ........
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Dali ste se pocuvstvuvale nekogas kako da ne ste sami vo soba,koga e temno i nikoj ne e do vas...ve gusi,cuvstvuvate disenje,cekorenje ili slicno...
pisete ama iskreno i posle i jas ke vi raskazam nekolku vistiniti desavki...:back:
Ај испули се зад тебе,не ја гледаш баба рога?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
:nesvest::nesvest::nesvest: леле можеби нешто му се случило на девојчето па го нема да пише :nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest: леле леле :nesvest:
 
V

Viktorijabt

Гостин
Уф како мал чуствував дека цела соба е полна со сеништа/сенки/присуство. Се обидував со сила демек ги нема, да си мислам и со тек на време си одеше тоа чуство. Психа е тоа само. Што нема да направи човечкиот мозок....
Се разбира дека се е во нашите глави. Зависи од секој индивидуално како ќе се справи со своите сопствени демони...:toe:

Кај се тие случките сите чекаме нетрпеливо...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Разбрав и јас дека срање бил филмот, ама не ме полазија морници. :)

Шалата на страна, ко мал ми се има случувано, ваљда плод на фантазија или не знам шо... Ми се нема случено одамна искрено...
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.585
Поени од реакции
22.372
:nesvest::nesvest::nesvest: леле можеби нешто му се случило на девојчето па го нема да пише :nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest: леле леле :nesvest:


Еј немој вакви сценарија...Можеби нема време да се логира:smir:
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
Мене ми се има десено сенка да ме гази пред околу година дена. Како парализиран бев и слушав детско смеење. Траеше пола минуата некаде. Е сега дали беше лош сон (мада бев полусвесен) или вистина се деси незнам.

na edna drugarka i se imalo sluceno.kako da ja gusi nekoj,ama posle se razbudila i nisto.nemalo nikoj:toe:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Dali ste se pocuvstvuvale nekogas kako da ne ste sami vo soba,koga e temno i nikoj ne e do vas...ve gusi,cuvstvuvate disenje,cekorenje ili slicno...
pisete ama iskreno i posle i jas ke vi raskazam nekolku vistiniti desavki...:back:
ова ме асоцира на фиар оф д дарк на ајрон мејден. :)
не ми се случило такво нешто...може чекорите на комшиите, оти живеам во руска зграда па се се слуша :icon_lol:

have you ever been alone at night, tought you heard footsteps behind, you turn around and no ones there...
хахахаха на ова мислев :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ај у пи*ку матер срцево петици ми отиде ем и тоа без глас го глеав.Вечер нема спиење.
Ај те молам кажи во што е поентата на клипот, дали да го гледам и дали ќе имам ноќ со последици ако го гледам :ija::ija:
Без образложение не гледам. :nesum:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Ако сакате да ви се појави блооди мери на огледало ке земете нож ке се сечете од прстот ке му ставите ракија ама тоа пред огледало и потоа ке замижете и ке кажете три пати блоди мери блоди мери блоди мери и ке ви се појави само главата како невидлива.
a be aj ne zezaj koj ti go kaza ova?a ti go isproba ova?
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ај те молам кажи во што е поентата на клипот, дали да го гледам и дали ќе имам ноќ со последици ако го гледам :ija::ija:
Без образложение не гледам. :nesum:
EDIT: Го натерав брат ми преку webcam да го пушти видеото и да ја сврти камерата на кај мене за да заедно го гледаме, ама не видов ништо страшно. Да го гледав сам можеби и поинаку ќе беше. :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom