Духови, сеништа (сенки)...

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Izvinee sto kasnam so postot no nemav vreme.

Vaka vo mnogu temi imam postirano deka vo prilep se slucile mn cudni raboti.
Vo mojata kuka ima duh na zena koja seta navecer.Neznam dali ima no IMASE se dodeka nejzinoto semejstvo ne se preseli vo druga kuka.

Taa zena umre koga jas se rodiv.I siguren sum deka e taaa.Ja imam videno mnogu pati kako se pojavuva misteriozno i isceznuva.Odsekogas me cudelo zosto duhovite se pojavuvaat misteriozno samo da te zaplasat i potoa zaminuvaat.

Vaka sega,Taa zenata prv pat ja vidov koga bev mal.Se vrtev vo salonot kako malo dete znaete se zanimavav,i odeednas se otvori vratata od sobata na baba mi.Bese mrak i jas se zagledav tamu so nadez deka ke se pojavi baba mi no zad vratata vidov crna zena,seniste koja ne mozese da se prepoznae,se pojavu vo senka,mnogu misteriozno,a mene mi zastana srceto od strav.

Vtor pat ja vidov posle nekolku godini.Vo mojata soba na regalot imam kartonski kutii(so razni stvari) i edno utro eden crn prst turna edna kutija,i vidov kako se pribira nazad,a ja vidov i kosata malku,
Toa bese vistinski horror.

Tretiot pat ja vidov pred dve godini.Golem bev veke i ne n ocekuvav deka ke vidam takvo nesto zatoa sto verbata vo duhovi mi se izgubi.No ednas kreiejki mu se na mojot bratuced dobiv ideja da se skrijam na tavanot,bidejki e strasno mesto i sakav da go isplasam brtuced mi.No za zal mene me isplasi toa sto vratata se otvori sama,sto ni najmalku ne ocekuvav i zad nea se pokaza strasna crna senka.Bese mnogu mornicavo sto ne mozev da mu veruvam na sopstvenite oci,I mnogu se isplasiv.


Neznam mozebi sum lud,mozebi ne no samo znam i kazuvam toa sto sum videl.Iako vo posledno vreme premolcuvam mnogu raboti bidejki podobro e da ostane taka otkolku da gi isgubam site kontakti i da me mislat lud.

Od ovie raboti gi izgubiv moite prijateli od detstvoto.Se zadruziv so drugi i povikuvavme duhovi.Mozebi nalikuvavme na sekta(mala sala),i site ne smetaa za nezdravi,No duhovi imam povikuvano i ne vi go preporacuvam toa ,zatoa sto zavrsiv so posledici.

I den denes neznam dali seto ova sto sum go videl e vistina ili iluzija i moja izmislica,i sum vo totalna dilema.

Imam uste mnogu da vi kazuvam.Sto mi se sluci koga povikav duh.


Se citame sledniot post.:toe:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Luge ovoj petok e Petok 13. Znaete sto.So drugarive da se sobereme i da gledame nekoj navistina strasen film:D:D mislam deka ke bide otkaceno,koga site ke pocnat da begaat za doma:pos2::pos2::pos2:DAjte kazete nekoj film za da go iznajmam za nezaboravna vecer.:vozbud:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Дете снимало дух со мобилен

12-годишното дете Реце Питман од Бирмингем, Англија тврди дека снимал со мобилен телефон како поминува дух во ходникот од куќата.
Детето изјавило дека слушнал шушкање и го вклучил телефонот да снима. Еден ден претходно неговата сестра девет годишна се пожалила дека некој претходната вечер му ја составил сложувачката, пренесува британскиот “Сан“.



Видео од ова имате на линков.
http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=49794&kategorija=6
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
So Adobe After Effects se e vozmozno.Ne veruvam deka ova e vistina,Mozebi e no sega ima razni programi. pr jas se napraviv demon :D
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Колку е само језиво....да видиш како минува дух пред твои очи.Ја мислам дека би се усрала у гаќи.:pos2:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
14
Поени од реакции
1
hm jas veruvam deka postojat duhovi.i losi i dobri.na edni moi mnogu bliski luge im se ima pojaveno,no na mene da mi se sluci nesto takvo bi se pomocala i nema sansi da go preziveam toa!
 
G

GoddessOfRock

Гостин
јас не верувам во измислици. Може само така да си читкам и да им се смеамна другите што веруваат.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Da da ke se smees se dodeka ne ti se pojavi i ne se zagubis vo prostoro i vremeto od strav:pos2:
Ајде бе другар тогаш, кажи нешто за тоа. Еве и јас сум видел дух во соба во Охрид на одмор, ама ај ти кажи за повикувањето духови.
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Ајде бе другар тогаш, кажи нешто за тоа. Еве и јас сум видел дух во соба во Охрид на одмор, ама ај ти кажи за повикувањето духови.
Vaka Drugar imam videno duh veruvam i ne veruvam nz so da pravam a za povikuvajneto iam napisano vo prethodnite postovi i seto toa e vistina.:vozbud:
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
256
Поени од реакции
18
Vaka sega.Zdravo na site.Ja procitav celata tema i navistina se umoriv od citajne.Gledam deka nekoi navistina veruvaat vo duhovi a poveketo sakaat da povikaat duh.
Pa jas imam probano,se ostvari,veruvam vo duhovi.
Sum povikuval i sam i so deca.bese mnogu interesno.vistinska avantura,se dodeka ne se obidov sam da povikam los duh.

Veruvajte ova ne e sega.Ne lazam za ova.Mozebi sum lud i mi se pricinuvaat stvari ali se sto ke napisam e vistina.


Vaka sega:kako pomal mn sakav da povikam duh.Toa go napraviv vo mojata soba koga bev sam doma.Nemase nikoj vo kukata.Bev sosema sam dodeka ne povikav duh i toj mi se pridruzi da ja delime osamenosta.Koga prasav dali e dobar duh mi dogovori so NE i jas ne se isplasiv mnogu bidejki mislev deka ke mozam da razgovaram nekako iako e los.
Razgovaravme i pocna nesto da tropa po dzidovite i da se slusat cudni zvuci.Znaev deka nema nikoj doma i ne mi bese jasno koj zboruva pred mojata vrata.
Go zanemariv toa i pocnav da se plasam veke.Stanuvase mornicavo.
Go prasav duhot dali ke mi dade nekakov signal deka navistina e tuka,odgovori so DA i posle nekolku sekundi se slusna golemo(dlaboko)cudno,glasno,strasno,nevideno,silno tropajne kako da padnala granata.:S:SS:S:S:S:Se isplsiv premnogu i neznaev sto da pravam pa go prasav duhot dali ke mi napravi nesto loso_Odgovori so DA a jas togas zaboraviv da kazam da se vrati onamu od kade sto dosol.ja izgasnav samo svekata i pocnav da begam.Imav igla vo racete koja so nekakva sila mi izleta od race i mi se zabode vo stapaloto.
Toa navistina bolese a otkako edvaj ja izvadiv iglata preplasen izlegov nadvor od kukata.Stoev nadvor mozebi cas i polovina se dodeka ne dojde bratuced mi.
I toj bese na moi godini no sepak malku se ohrabriv bidejki sepak dvajca sme posilni.
Vlegovme vo kukata.Ne se slusaa nikakvi zvuci na duhovi.Se bese mirno.
bratuced mi pocna da me narekuva lazgo i da veli deka ne postojat duhovi.
otidovme vo negovata soba.tamu sedevme nekoe vreme i slusavme muzika,koga naednas se iskluci strujata vo celata kuka.Me opfati silen strav a isto taka i bratuced mi se isplasi mnogu.
Se slusaa zvuci na cekorejne i nerazjasneti glasovi koi doagaa na kaj nas od drugata strana na vratata.
Pocnav da mislam deka seto ova e son i ne e vistina a srceto veke navistina mi bese v petici.Vo temninata i ne se gledase mnogu.No mozevme da vidime deka vratata se otvori.Togas za malku ke ja udrev glavata go tavan bidejki bev premnogu preplasen sto bukvalno ke umrev od strav.
Se sokrivme pod krevetot i cekavme da zamine duhot placejki i molejki se deka sonuvame.I naednas dojde struja i vratata se zatvori.A kako uteha deka e svetlo i deka ima struja so trcajne izlegovme nadvor od kukata i recisi cela nok ja pominavme tuka(nadvor)...Tolku za deneska ne vi raskazav se vo detali bidejki znam deka ke vi bide dosadno da citate dolg tekst.Ke postiram drug post kade ke vi razjasnam kako go povikav duhot i drugi detali bez koi tekstot izgleda sosema lazen.


PS:ke vi kazam i za edna opsednata kuka za koja znaat site vo prilep.se citame:nesvest::nesvest::nesum::nesum:
а за ова со иглава ме извади од памет...
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
256
Поени од реакции
18
Духови!

Епа ми се случила една необјаснива работа што морам и духовите да ги замешам. На факс. сум у Бт. и у куќата кај што седам затворив сите врати све фино лепо и легнав да спијам и сабајлето кога станав вратата од кујната што води кон ходникот беше отворена (а се беше заклучено, затворено, проверено).

Инаку за оваа случка пишав на темата „Дали ви се случиле чудни работи“ или така некако беше.
Шо знајш можда промаја дувало.
 
Член од
2 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
veruvajte vo duhovi!!!

vaka da vi kazam.jas sum od prilep i kaj nas ima edna prokolnata kuka vo koja se imaat izvrseno mnogu ubistva,a taa porano bila crkva.taka sega kukata e opsednata od gjavolot i nikoj ne se osmeluva da vleze vnatre.se slucuvaat mnogu cudni raboti kako zvuci,glasovi i taka natamu.kukata moze da se vrati vo normala samo ako se osveti i pak se pretvori vo crkva.

OVA E VISTINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Незнам зашто ама многу малку скоро ИЧ не верувам во вакви работи ... Можеби затоа што не сум осетила ништо од овие работи што се напишани на своја кожа па ми личат на невистинити,ама како и да е мислам дека не ни сакам да осетам ипак боље ми е вака ... :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom