Духови, сеништа (сенки)...

Член од
2 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Сенки... Морници од самата помисла

Dali ste se pocuvstvuvale nekogas kako da ne ste sami vo soba,koga e temno i nikoj ne e do vas...ve gusi,cuvstvuvate disenje,cekorenje ili slicno...
pisete ama iskreno i posle i jas ke vi raskazam nekolku vistiniti desavki...:back:
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
Кога сум бил копиљ да :pos2:.Сега за жал не :toe: и ајде кажи ги дешавките баш ме интересираат
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Порано, ко бев помал. Сега во последно време не.

Се си мислев дека зад мене ќе се појави некаков ѓавол или вампир.

Дете бе, шта чеш :pipi:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Да откога добро ќе се опијанам обично, ги чувствувам демоните мои кои што дојдоа по мене.
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Да да... уплави имав се моЧав по дома и на баење ме носеа....:pos2::pos2:
Абе ако веруаш у такви работе постоја ако не непостоја.. Бар ја таке мислим..
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Не, апсолутно не.:toe:
Ај сеа почасти не со тие дешавки што ги спомна, да се посмеам малку.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
have you ever been alone at night, tought you heard footsteps behind, you turn around and no ones there...
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
39
Поени од реакции
3
јас искрено не верувам во сенки и слично бидејки тоа се измислен работи и недокажани,верувам во моќта на потсвеста и дека ние самие халуцинираме и ствараме нереални ситуации...:toe:
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
3
mislam takvi nesta nepostojat toa se samo vo psihata na sekoj covek ako dozvolite da ve nadvladeat togas toa i ke go storat, ne se zamarajte tolku so toa senka nisto ne vi moze sepak treba da se plasime od realnosta a ne nesto so nepostoi:back:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
8
Ajde be nekoja slucka kazete... Inace jas ne sum imal iskustvo so senki niti pak sakam da imam.:helou::wink:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Мене ми се има десено сенка да ме гази пред околу година дена. Како парализиран бев и слушав детско смеење. Траеше пола минуата некаде. Е сега дали беше лош сон (мада бев полусвесен) или вистина се деси незнам.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Сенки...Хм фикциј или реалност... Јас би рекол реалност... Пошо беше реалнокоа ми стоеше сенка у ходник додека не почнав да хистеришам...и викав викав викав викав и ко да се помрдна нешо у ходникот кај вратата од дневната и ја снема...ај у пи*ку матер...ден денес пала блиц на мобилниот ако е изгасено светлото у ходник....аааааа...сеа пак ми е страв....
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
mislam takvi nesta nepostojat toa se samo vo psihata na sekoj covek ako dozvolite da ve nadvladeat togas toa i ke go storat, ne se zamarajte tolku so toa senka nisto ne vi moze sepak treba da se plasime od realnosta a ne nesto so nepostoi:back:
се согласувам дека е до психата..дали реално постојат незнам, ама како ние ќе ги прифатиме или толкуваме зависи само од нас.. Мене ми се има случено вакво нешто, т.е сум имала вакво чувство ама во тие моменти веднаш ги насочувам мислите кон нешто сосема друго,на почетокот малку усилено, додека целосно не заборавам на тоа, и чувството се губи...Така да, всушност самото сознание кое намерно си го наметнувам дека такви нешта не постојат, е причината што успевам да заборавам на тоа...:smir:

пс: Анонимна ај раскажи ни ги твоите случки :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.585
Поени од реакции
22.372
Dali ste se pocuvstvuvale nekogas kako da ne ste sami vo soba,koga e temno i nikoj ne e do vas...ve gusi,cuvstvuvate disenje,cekorenje ili slicno...
pisete ama iskreno i posle i jas ke vi raskazam nekolku vistiniti desavki...:back:


Ај кажи ги де....:pipi:

Јас немам такви искуства...:toe:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Уф како мал чуствував дека цела соба е полна со сеништа/сенки/присуство. Се обидував со сила демек ги нема, да си мислам и со тек на време си одеше тоа чуство. Психа е тоа само. Што нема да направи човечкиот мозок....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom