Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Eko1 напиша:
divine напиша:
A takvite nema da im se pustaat?
Na takvite nema da im se pushtat tie (zenskite) poshto sekogash zenskoto go pravi prviot cekor.... pa vtoriot.... pa tretiot.... i tnt
Mashkoto samo prati chekor..... :oops:
Au ne mi se veruva. Aj nema da opstam ... :evil:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
а што се случува ако се заљубите во вашиот другар? и не знаете како да му кажете ( се плашите од одбивање ) а и тој ве сака и не знае како да ви каже .. !? :roll:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Откако ќе помине време и ќе дознаете дека сте се сакале, ќе ви биде криво и ќе се каете што не сте пробале да направите нешто, како на пример да му/и признаете.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
The`bItCh напиша:
а што се случува ако се заљубите во вашиот другар? и не знаете како да му кажете ( се плашите од одбивање ) а и тој ве сака и не знае како да ви каже .. !? :roll:
Ke go sednish i so dva zbora che mu rechish: Shlap-Shlup :lol:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
не е така лесно бе :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
The`bItCh напиша:
не е така лесно бе :lol:
Normalno deka ne e, zatoa vaka ke napravis ... ke si sednis i ke razmislis kako i so koi raboti sto ke gi napravis ke te svati (deka ako ti e drugar bi trebalo da go poznavas) ... ako e i toj zaljuben spontano i toj ke si se otkrie i togas se znae ... :lol: :lol: :wink:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
divine напиша:
The`bItCh напиша:
не е така лесно бе :lol:
Normalno deka ne e, zatoa vaka ke napravis ... ke si sednis i ke razmislis kako i so koi raboti sto ke gi napravis ke te svati (deka ako ti e drugar bi trebalo da go poznavas) ... ako e i toj zaljuben spontano i toj ke si se otkrie i togas se znae ... :lol: :lol: :wink:
Ostaj ja ti na Divine...... slushaj me mene....vaka ke naprajsh:
Oblesi se provokativno..... opijani se..... i zalapaj go.... ako ti e drugar i navistina te saka.... vecerta nema nishto da ti napraj... samo ke te baci i ke proba da te otrezni i tnt..... ako pak ti e drugar shto saka samo da te plesne.... ke se plesnete.... to e to.... vazno ke si znajte na shto ste..... :lol:

btw: nema potreba da mi zablagodarish na jakiov sovet.... :P
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Kako sto ne bi i napravil i ti na tvoja drugarka ako te zalapa vo pijana sostojba? Ne go lazi devojceto, na dusa ke go nosis :lol: :lol: :P
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Ne ja lazam.... samo ja nasocuvam na eden pat..... dali e prav ili kriv.... neka si proceni taa...... :wink:
 
Член од
23 мај 2005
Мислења
1
Поени од реакции
0
e bash deka zborvime za drugarstvo megu maz i zena per treba da si iskren so znam ustvari barem za mene e taka....sekogash sum (iskRena i )istoto go ocekuvam i od drugite....znaci ako nekoj mi e drugar i vo odreden moment se desi da ima poinakvi custva za mene sakam da mi kaze....ako mene mi se desi neshto takvi bi kazala...so ubav muabet se se moze :wink: dovolno....ili ushte sakas da mi ti objasnam b
ejb?:)))))))))))
:::::::::::E MNOGU UBAV MUABET PUSTI NO KOA KE GI KAZES TIE CUVSTVTA SO POTOA TAKA..TI NEMA DA RECES OK.I NIKOJ OD DVAJCATA NEMA DA OSTANE LADEN..SO POTOA..JAS SEPAK MISLAM DEKA1.TREBA DA SE BIDE UMERENO BLIZOK2.DA SE BIDE KONKRETEN DRUGAR SO MISLI VI GLAVA A NE I HORMONI3.DALECINA 4.I DECKO/DEVOJKA OD OBETE STRANI5.SAMO TOGAS OSTANUVA VRSKA DRUGARSTVO....
KOLKU UBAVO :idea:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Неможам никот да ти го причитам (т.е не го сваќам), а неможам ни да се снајдам во муабетот, имаш цитирано некого па после си кажуваш свое мислење или? Како и да е, вториот дел со caps-от држи место ...
"DEKA1.TREBA DA SE BIDE UMERENO BLIZOK2.DA SE BIDE KONKRETEN DRUGAR SO MISLI VI GLAVA A NE I HORMONI3.DALECINA 4.I DECKO/DEVOJKA OD OBETE STRANI5.SAMO TOGAS OSTANUVA VRSKA DRUGARSTVO"
Ќе го препишам, за и јас поубаво да си го прочитам ...
1. Треба да се биде умерено близок; 2. Да се биде конкретен другар со мисли во глава а не и хормони; 3. Далечина; 4. И дечко/девојка од обете страни; 5. Само тогаш останува врска другарство ...
Е вака е појасно малце :lol: :wink:
 
Член од
2 јуни 2005
Мислења
9
Поени од реакции
0
fina tema,ama ima mnogu da se kazuva...sepak mislam deka ne postoi drugarstvo pomegu dva razlicni pola,zosto?ke probam da objasnam...
ako sve e ok pomegu dvajca drugari F&M,i fizicki i psihicki,togas bilo koga eden na drug bi mu iskazal demek ljubov so sto se narusuvaat granicite na drugarstvoto,znaci da se bide drugar pomegu M i F,treba na nekoj nesto da mu fali ila da e decko/devojka na tvoj blizok!!
vo kratki crti kazano
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Знаете што? Почнувам и јас да го менувам мислењето дека навистина не постои другарство меѓу машко и женско, посебно поради тоа што машките секогаш го расипуваат.Тоа ми се случи баш денес, и тоа еееј од мојот најверен другар.Давајте вода,ќе се онесвестам.Остави тоа, истото му се случи и на другарка ми пред недела а тогаш сеуште верував во искрено другарство....И ај сеа?
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Vi rekov jas deka nema..... :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Аурора, сама си рече дека сме биле големи батковци и треба да не слушаш понекогаш ... а ние кажавме дека нема другарство (можда некои тешки исклучоци) меѓу машко и женско :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom