Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Не верувам во машко- женско другарство.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
6
Поени од реакции
1
Не постои такво другарство, на машките секогаш им е во глава да го легнат секое женско што им е пред очи :raz:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
SilentBoB напиша:
Не постои такво другарство, на машките секогаш им е во глава да го легнат секое женско што им е пред очи :raz:
Не би рекла. Имам таков другар и никогаш нема да помислам да ми биде нешто повеќе од другар. Можеби со тек на времето или машкото или женското ќе сака да има нешто повеќе ама доколку едниот мисли само на другарство и ништо повеќе таквата врска ќе успее само како другарска, а ако дојде до нешто повеќе ќе се расипе и другарството. Ретки се случаи на вистинско другарство меѓу машко и женско ама сепак неможеме да кажеме дека не постојат. :wink:
 

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
pa jas bi rekla oti navistina postoi jas imam drugar kojsto nikojpat nema da bide za mene nesto poveke od toa!!!postojat takvi drugarstva ama retki se zatoa sto obicno kaj eden od dvajcata ke se pojavat poinakvi cuvtsva i seto toa drugarstvo propaga vo voda:icon_frow
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Според мене нема другарство помеѓу машко и женско ... сите ние имаме другари и другарки .. али ако јас не чуствувам ништо кон неа ... она чуствува нешто кон мене 100% (или обратно) .. на тие кои најмалце се надеваме со тие најчесто се спанџуваме --- тоа е ФАКТ
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Koga togas ke se rodi ljubov pomegu dvajcata...ili ako veke e rodena, poradi strav dvajcata ili eden od niv ke ja prikriva
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Верувам во другарство, но кога некој/a ми нуди да се дружиме, мислам дека сака да ме преврти.
:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
cyberlady напиша:
Верувам во другарство, но кога некој/a ми нуди да се дружиме, мислам дека сака да ме преврти.
:)
:ija: :ija: :ija:
Како прво не ми е јасно како тоа луѓето нудат другарства ... не се тоа цигари бе аман:nesvest:
Како второ не ми е јасно од кај таа идеа дека сакаат да те превртат? На чело им пишува или? Не за друго, него да знам и јас отприлика кој што ми мисли кога ми нуди нешто сосем трето:raz:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
cyberlady напиша:
Верувам во другарство, но кога некој/a ми нуди да се дружиме, мислам дека сака да ме преврти.
:)
Јас дефинитвно сакам да се протркалам со тебе Сајб, може? А за другаруење, колај работа.

Е сеа, јас тешко со некоја другар ако не се подебнеме барем еднаш, јебига, му ја мислам на тоа.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
cyberlady напиша:
Верувам во другарство, но кога некој/a ми нуди да се дружиме, мислам дека сака да ме преврти.
:)
Уф, колку не се согласувам со тебе. Баш може да испадне спротивното. Ако некој „ти нуди” ( како би ти нудел?:raz: ) другарство не значи дека сака да те преврти. Може си му мила и драга и сака да се дружите. Не знаеш што мисли и што наумил со тоа што ти нуди другарство нели?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Мислам дека кога-тогаш,некој од двајцата ке сака нешто повеке.Значи-слабо
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Jas iam najdobra drugarka so koja si se sakame samo drugarski, odnosno si se sakame kako bratce i sestrice. Eve veke 3 godini kako se druzime intenzivno i na nikoj od nas dvajca ne ni dosla idea za nesto poveke. A ustvari i nikoj od nas dvajca nejkeme da ima nesto poveke. Taka da postoi drugarstvo pomegu masko i zensko. Veruvam vo toa.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Тешко изводливо но сепак-изводливо!!!
Тоа само во случај доколу нема меѓусебна привлечност,а муабетот им оди,значи на машкото му доаѓа како да прави муабет со другар,а на женското како со другарка!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom